Sari la conținut
Forum Roportal
Eveleen

Poti deveni profesor cu Limbi Moderne Aplicate?

Postări Recomandate

Poti participa la concurs pentru un post in invatamant. Sunt aproape sigura de asta dar tu, ca sa fii sigura intrebi un profesor titular sau direct la inspectoratul scolar. Poti scrie si o scrisoare si sa o trimiti pe adresa lor la care ei iti vor preciza detaliat conditiile ce trebuie indeplinite ca sa te poti inscrie la concurs pentru un post in invatamantul preuniversitar.

Mult succes! Imi place sectia aia si cred ca absolvetii ei sunt foarte bine pregatiti.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Mersi pentru raspuns. M-am gandit si eu sa merg la inspectorat. Problema insa e mai complicata. Eu am facut facultatea in strainatate si echivalarea asa ar suna, LMA, desi e un pic cam departe fata de ceea ce am studiat. M-am inscris acum la modul, insa echivalarea diplomei nu s-a finalizat inca. O doamna de la secretariat mi-a zis ca daca o echivaleaza cu LMA nu pot fi profesoara... desi nu am citit asta nicaieri.


 

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Cere o audienta mai sus putin de la doamna de la usa ca voia doar un ciubuc ca lumea, asta este salutul politicos in asemena locuri precum am primit raspuns la salutul meu matinal de la un forumist sifonat.  Fii energetica nu te lasa condusa de secretare doar cu vechime de stat pe scaun!!!

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×