Sari la conținut
Forum Roportal
Ciulendra

Unde preferati sa aveti o casa?

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

E vorba despre o casa de vacanta mai mult decat despre o locuinta unde se petrece viata zi cu zi, altfel n-ar fi atitiea preferinte.

 

Daca este munca la munte sau la mare ... cu atit mai bine, altfel unde-i munca acolo e si casa, din cate am experimentat viata

 

pana-n prezent.    Am locuit in San Diego, la capatul Pamantului cu Oceanul Pacific la picioare dar nu ne-am bucurat de ceva

 

special ca apa este destul de contaminat si pe plaja locuiesc cei fara case, scenariu ce nu vrei sa vezi cand te-ai duce sa

 

relaxezi ... trebuie sa-ti fie frica sa nu te atace sau daca nu suporti mirosul de ars cauciucuri ... stai acasa, ca ei isi fac focul

 

cu ele sa gateasca!!!   Casele de vacanta erau ieftine dar goale de pe plaja, frumoase au fost pe vremuri cand nu erau si

 

atitea amariti in oras, veniti din toata america pentru clima fara ger, frig, iarna ... se poate dormi in aer liber fara riscuri.  

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
La 22.05.2019 la 10:32, Lucia N a spus:

La tara si sa fie in apropiere padure.

Toata lumea vrea langa padure, asa ca padurea e defrisata si nimeni nu mai e langa padure.

  • Like 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

La noi e obsesia asta cu "casa langa padure" pentru ca va faceti casele hidoase asa ca nu stiti pe urma cum sa fugiti de ele si sa vedeti si voi ceva frumos. Ca daca v-ati face case frumoase ca la americani, n-ati mai visa la paduri, ci ati fi multumiti cu propriile case.

iStock_000001999339Medium.jpg

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
La 23.09.2015 la 12:35, Ciulendra a spus:

daca exista numai posibilitatea sa construiti doar una, a voastra!

 

pe linga apa(mare,ocean), sau la munte?

Nu vreau sa construiesc eu una. La munte mi-ar placea una intr-un orasel istoric turistic, intr-o casa de genul celor de aici

image.png.3d48d9ff5866ae7e074e995ef639be80.png

la mare o casa traditionala greceasca, tot in oras construit pe stil traditional al locului. gen

image.png.64f3e3e3f7e309bf83fa0c6e377d6a56.png

Nu m-as duce sa imi fac o casa intr-un loc uitat de lume, departe de civilizatie, oricat de frumos ar fi acolo. Pe scurt, vreau sa fiu intr-un loc unde se intampla lucruri, si unde e foiala.

 

Editat de Enki
  • Like 2

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Aha! Tu, Nicolae T.,  preferi o casa ca la americani si care sa nu fie langa padure. Alegerea iti apartine.

Editat de Lucia N

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

La munte; aici locuiesc, e frumos 12 luni pe an, nu exista "extrasezon".

Mi-as face casa intr-un varf de deal impadurit, in care sa uit ca exista populatie, dar totusi sa fie aproape si de oras.

Nu prea urmeaza sa-mi fac o alta locuinta, asa ca am in plan sa impaduresc terenul actual, chiar daca e drept :laugh:

La 25.05.2019 la 17:41, NicolaeT a spus:

La noi e obsesia asta cu "casa langa padure" pentru ca va faceti casele hidoase asa ca nu stiti pe urma cum sa fugiti de ele si sa vedeti si voi ceva frumos. Ca daca v-ati face case frumoase ca la americani, n-ati mai visa la paduri, ci ati fi multumiti cu propriile case.

 

Frumoase cartoanele alea, de nu mai pot. Apreciez doar gazonul si organizarea lor.

Sa inteleg ca tu ti-ai face casa in Ferentari, ai ignora mizeria, si ti-ai admira zilnic decorativa? A, stai... Iti place stilul american - ai admira ornamentele ieftine, peretii subtiri, etc.

 

  • Like 2

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×