Sari la conținut
Forum Roportal
Fluturel

Entitati noesice malefice

Postări Recomandate

fain !

ce ti-au cerut ultima oara ?

care e diferenta dintre radiestezie si inforenergetica ?

Cred ca e cam aceeasi cu cea dintre vrajitorie si magie.Una,e componenta celeilalte.

 

 

Una nu face ce face cealalta.

Credeam ca stii. :cry:

Una,nu face tot ce face cealalta,as zice eu. :cry:

 

 

Deobicei sa ma rog pt ele :( probabil au o sentinta aici pe pamant si sunt inca in cautarea luminii,iar pt ca eu sunt medium si pot comunica mai usor cu mine,mi-au cerut ajutorul :yahoo:

Medium? :flowers: Interesant...

Ce trebuie sa inteleg atunci cind un initiat imi spune:"esti un cuib de morti!"? :friends:

Si mie mi s-a spus ca as fi medium dar...nu cred.Nu am calitatile necesare.Doar,unele ciudatenii.

Cica,vor sa comunice cu lumea noastra prin mine. :cry: Brrrr! Eu,nu vreau sa comunic cu ele! :airkiss:

Ca sa se manifeste,se folosesc de energia noastra.

 

 

Forma de stea este cea mai rara deoarece este cea mai complicata de sustinut...cea care consuma foarte multa energie si care necesita un control enorm din partea spiritului...

Aceste spirite care iau forma de stea pot fi extrem de periculoare deoarece au o forta imensa.Ele pot fi si bune si rele asta depinde in totalitate de ele. :(

Nu cred ca pot fi cum vor ele! E absurd...

Cred ca depinde de puterea lor;iar puterea depinde de energia pe care o au.Iar energia pe care o au depinde de vibratia lor,de cit de benefice au fost.

In fapt,aceste entitati sunt niste proiectii sau amprente energetice.Ele insele,nu au forta necesara sa se manifeste dar se pot folosi in anumite conditii,de energia noastra.Noi le alimentam.Voluntar ori nu,constient ori nu.

Personal,caut multe raspunsuri...pe care,nu le pot avea deoarece,frica de necunoscut,imi blocheaza accesul.

Frica,blocheaza totul.Nu degeaba se spune ca "frica,pazeste via!" ;)

Editat de Bagherra
  • Upvote 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Cred ca e cam aceeasi cu cea dintre vrajitorie si magie.Una e componenta celeilalte.

In dictionar magie si vrajitorie apar ca fiind sinonime, insa exista diferenta intre ele. Un vrajitor se foloseste de ritualuri antice, e traditionalist. Un mag adapteaza situatiei si timpului, improvizeaza, schimba. Un vrajitor rareori va crea un ritual, un mag prefera sa foloseasca metode proprii.

 

 

Medium? Interesant...

Ce trebuie sa inteleg atunci cind un initiat imi spune:"esti un cuib de morti!"?

Si mie mi s-a spus ca as fi medium dar...nu cred.Nu am calitatile necesare.Doar,unele ciudatenii.

Cica,vor sa comunice cu lumea noastra prin mine. Brrrr! Eu,nu vreau sa comunic cu ele!

Ca sa se manifeste,se folosesc de energia noastra.

Sunt entitati care transforma oameni in statii de emisie-receptie, nush in ce scopuri. Printre altele, fura energie daca persoana respectiva vorbeste, facand-o sa se simta obosita, fara vlaga. Nu trebuie lasate sa aiba control, indiferent ca sunt rau sau bine intentionate. Cel mult au voie sa-si prezinte mesajul, ramanand la libera alegerea celui care il "vede" daca sa-l transmita sau nu.

Editat de Khaarsha
  • Upvote 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Unele entitati vor rau,altele,binele..cele care vor raul,se razbuna pe acel om din motiv ca locuieste in fosta casa,ori ca el l-a omorat

 

ori sint invocate si asmutite asupra unor persoane

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Aceste spirite care iau forma de stea pot fi extrem de periculoare deoarece au o forta imensa.Ele pot fi si bune si rele asta depinde in totalitate de ele. :)

 

Cum se face ca la 2 masuratori pentru aceeasi entitate sa dea valori diferite ? adica ea a zis ca a fost rea destul si s-a decis sa se faca buna ? :blink:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
:tease:

sa detaliez...hmm, cam greu, cand atat de putina lume stie.

...cati ma vor crede?

 

n-ai de unde sa stii. :haha:

 

ce e aia entitate noesica? :spiteful:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Am inteles ca termenul este luat din radiestezie. Recent m-am intalnit cu astfel de entitati. Am inteles ca au diferite forme.

Cine stie mai multe va rog sa imi spuna. Ma intereseaza in special cele in forma de stea. Dar oricum ma intereseaza tot. Pe net nu prea am gasit mult material ...

Cred ca ai vazut tu stele verzi pe pereti.Sigur nu ai vazut stele dupa o betie zdravana?

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Am vazut stele verzi pe pereti,dupa o betie zdravana,de la durerile de cap si mahmureala.

 

Apropo.Termenul de noesic inseamna benefic ,si malefic e precum se stie deja ''rau''.Cele doua termene se bat cap in cap.Este ori noesic ori malefic.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

pai stele aduc noroc, deci e de bine, si betia e ceva rau , deci e rau :spiteful:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×