Sari la conținut
Forum Roportal
Fluturel

Entitati noesice malefice

Postări Recomandate

Am inteles ca termenul este luat din radiestezie. Recent m-am intalnit cu astfel de entitati. Am inteles ca au diferite forme.

Cine stie mai multe va rog sa imi spuna. Ma intereseaza in special cele in forma de stea. Dar oricum ma intereseaza tot. Pe net nu prea am gasit mult material ...

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Am inteles ca termenul este luat din radiestezie. Recent m-am intalnit cu astfel de entitati. Am inteles ca au diferite forme.

Cine stie mai multe va rog sa imi spuna. Ma intereseaza in special cele in forma de stea. Dar oricum ma intereseaza tot. Pe net nu prea am gasit mult material ...

:yahoo:

uite , sa-ti povestesc. pe vremea cand obisnuiam sa ma joc cu "focul" am avut sansa sa contrez actiunea a doua entitati maro, translucide- eterice....cred ca asta poti sa numesti intalnire! sa-ti spun ca nu este totusi prea placut? mai copii nu va jucati cu "focul"!

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Spune-mi te rog ceva nou. Asa la general ...

Daca poate cineva - concret si la obiect -

 

CE le diferentiaza pe cele in forma de stea de alte forme ... si tot asa.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
:yahoo:

uite , sa-ti povestesc. pe vremea cand obisnuiam sa ma joc cu "focul" am avut sansa sa contrez actiunea a doua entitati maro, translucide- eterice....cred ca asta poti sa numesti intalnire! sa-ti spun ca nu este totusi prea placut? mai copii nu va jucati cu "focul"!

 

Te referi la "jocul" cu elementul FOC?

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Te referi la "jocul" cu elementul FOC?

:ok:

daca ma refeream la foc, ca element , nu as fi pus ghilimelele de rigoare!

...dar tu stii asta, de ce ma-ntrebi?

Editat de raulmaniac

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
:flowers:

uite , sa-ti povestesc. pe vremea cand obisnuiam sa ma joc cu "focul" am avut sansa sa contrez actiunea a doua entitati maro, translucide- eterice....cred ca asta poti sa numesti intalnire! sa-ti spun ca nu este totusi prea placut? mai copii nu va jucati cu "focul"!

 

Crezi ca tu ai avut de ales ? Sau Dumnezeu te-a aparat ?

 

Si sa revenim la subiect ... poti sa detaliezi despre ? Sau doar ai dat un sfat ?

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Crezi ca tu ai avut de ales ? Sau Dumnezeu te-a aparat ?

 

Si sa revenim la subiect ... poti sa detaliezi despre ? Sau doar ai dat un sfat ?

:flowers:

sa detaliez...hmm, cam greu, cand atat de putina lume stie.

...cati ma vor crede?

  • Upvote 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Si demonii sunt ENM-uri, asa ca... vorba lui Raul, aveti grija. Isus zicea:"genul asta de demoni se scoate numai cu post si rugaciune"... Asa ca dupa revelionul asta , cand majoritatea ati facut si ati dres, acu e timpul de dres ce e de dres.

 

Am inteles ca termenul este luat din radiestezie. Recent m-am intalnit cu astfel de entitati. Am inteles ca au diferite forme.

Cine stie mai multe va rog sa imi spuna. Ma intereseaza in special cele in forma de stea. Dar oricum ma intereseaza tot. Pe net nu prea am gasit mult material ...

Si nici nu o sa gasesti. E o informatie ezoterica... :D Depistarea lor , fara anihilarea lor e preferabil de evitat. Exista tehnici de anihilare, de exemplu o sfestanie, o dezlegare, tamaie, agheazma . Plus altele .

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×