Sari la conținut
Forum Roportal

Postări Recomandate

Aham, da' puiul ala de jihadist, care ne arata ca ne ia gatul pe camera, unde-i?

Pai, ori suntem extremisti, ori nu mai suntem?

Pe ala l-as lua putin ca sac de antrenament la MMA. :evil:

 

Serios?! Tu cat discernamant ai impresia ca are un copil ? Face ce este invatat si ce vede.

  • Upvote 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Avea 17-20 de ani, dar da, face ce e învățat.

Chestia e că a fost învățat prost.

E foarte bine că jurnalista respectivă a fost dată afară, sper să nu mai fie angajată de alt post de televiziune în veci.

deci nu vor in dk, nu vor austria...se blocheaza in trenuri si nu vor sa coboare. mda, figuri!

 

de ce figuri? pt ca dk a scazut cu 50% ajutorul social care permitea frecatul de menta...deci nu se fuge ca sa isi salveze viata, se migreaza economic.

Bună dimineața, se știa demult ca nu toți fug de război, că printre cei care fug de război există și persoane care vor să își îmbunătățească situația economică.

Nu știu daca există persoană care sa nu vrea mai mulți bani, mai ales dacă i se oferă, totuși.

De fapt unii spun că adevăratele victime sunt prinse încă în Siria, ca nu toți au avut mii de euro pentru călătorie.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

stai ca is a luat ostatic un norvegian si vor sa-l decapiteze daca nu primesc finante. astept reactii

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Situatia va degenera in urmatoarele luni si nu vor plati vinovatii - vor plati primii iesiti in cale care sa semene cu ei cat de cat.

 

Asta e cea mai mare porcarie cu privire la specia noastra - ca gandim in grup, reactionam in grup, atacam in grup. E intotdeauna ''noi vs ei''. Si daca exista niste ''ei'', si in mod clar exista, cum nu putem ajunge la ''ei'', il cautam pe primul cu aceeasi nuanta a pielii/ aceeasi religie/ aceeasi etnie.

 

Daca oamenii ar fi constientizat asa in masa, ar fi evitat destule razboaie.

Editat de Finnian

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Serios?! Tu cat discernamant ai impresia ca are un copil ? Face ce este invatat si ce vede.

Era cam de varsta mea, dar fireste, ca acel videoclip a fost prea putin mediatizat.

Dupa cum ziceam, tot ce e viral vi se pare oficial.

Na, doar ca sa va demonstrez cat de informati sunteti, "sensibilior".

https://www.facebook.com/Spunenuislamizarii/videos/835566003224702/?pnref=story

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Un cocalar care a facut un semn in fata camerei, cum ar ridica unul degetul mijlociu. Ce autoritate are cocalarul? Parca mentionai senzationalismul mai devreme; clipul asta e cu vreo 10 nivele mai jos decat cel care a indignat (pe buna dreptate) opinia publica azi.

 

Nu imi fac nicio iluzie. Stiu ca oameni de la care nu te-ai fi asteptat vreodata vor lua neo-nazismul in brate in circumstantele potrivite, fiind marionetele perfecte ale sistemului in timp ce se considera (culmea!) in opozitie.

 

Numarul lor e in crestere. 

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Tu nu te-ai plictisit sa tot invoci neo-nazismul? Ca si cum te-as face eu acum activista de stanga. What the fuck is wrong with you people?! Cand or atenta la siguranta mea si a apropiatilor mei, sau chiar a compatriotilor mei, sa nu te astepti sa stau si sa privesc de pe margine.

 

N I C I O D A T A!


Ma jur pe Dumnezeul meu (care-o fi), ca n-or sa scape de furia unora ca mine, de le-o trece prin minte sa ne calce in picioare, cum deja o fac in alte tari! Ai cuvantul meu.


Chiar si cu riscul de a suporta conscecinte de natura penala. Da, carne de tun scrie pe mine. Problem?!

 

De-or fi pasnici cand vor veni la noi, then no problem.

Editat de Olivier Dzidzi
  • Like 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

 nu vor austria...

 

 

Ehhh, bine ca nu vor in Austria, amu sa fiu corecta, nu prea imi pasa daca vor in Austria, din partea mea sa vina. Inca, repet inca, pot trece in siguranta in cartierele straineze prin Graz. Adevarul ii ca ma gandesc ca daca am drum pe jos pe acolo, numai batic in cap nu am dar in rest is acoperita. Asta si vara.

 

In rest daca o iau asa, de ce ma agit eu? Daca is luate tarile din vest la atac, eu , roman/ungur (fara dubla cetatenie), numai castig.Deci am fost si suntem cetatenii de gradul doi ai Europei, esticii, indezirabilii. Acu subit, tre sa punem umarul sa ajutam criza refugiatilor. Nici ca ma deranjeaza nici asta (pana la urma la scara larga o infuzie demografica cred ca poate fi luata pozitiva, iar noi mai avem natii conlocuitoare neintegrate oricum), unde stam noi in Romania, manc un vagon de mancare pana o sa dau de un sirian. DUPA SCUIPATII PE CARE NI-I DADU EUROPA, ACUM ARE PRETENTIA SA AJUTAM?

EU CRED CA E CAM TIMPUL SA EVOLUAM SI SA BATEM TARE FIERUL CU CRIZA ASTA. DAR STIU CA IAR, AVANDU-L PE FICUSUL DE LA COTROCENI, ROMANIA O SA PUPE PAMANTUL IN FATA LUI MERKELOAIA.

Iar Europa in contextul de azi, s-ar putea sa nu mai aiba UE cat de repede. Si daca stau sa ma gandesc e posibil sa avem variante poate ceva mai profitabile economic.

Editat de Kilkoana

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×