Sari la conținut
Forum Roportal
Ciocârlan

Caut partenera pentru nunta

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

Ok, nunta va avea loc pe 10 octombrie, din cate stiu. Nu-i problema, ma ocup eu de darul mirilor, acomodare pentru o noapte, sau doua.

Insa, in schimb, trebuie sa fiu sigur ca acea persoana ma va duce in siguranta acasa. Nu beau prea mult, dar ma imbat repede. Cred ca v-ati dat seama ca pana acum, toate nuntile si botezurile la care am fost invitat, m-am dus mereu singur. Vreau si eu sa mai schimb decorul. Nici gand sa ma dau mare pe-acolo, ca am si eu cu cine veni la nunta. Nu obisnuiesc eu sa epatez in astfel de situatii.

Varsta maxima - in jur de 40 de ani, iar cea minima, pentru linistea mea, sa fie cel putin 20 de ani.

Inscrierile se fac incepand de azi.

Editat de Olivier Dzidzi

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

La Bacau e nunta? E o locatie conventionala, un restaurant sau ceva deosebit, mal de lac, gradina, piscina, etc? Este o nunta de noaptea sau de dupamasa? Dansezi bine pana te imbeti sau esti paralel? Te gandesti la varianta in care sa nu te faci turta pana la final?

 

Unele informatii suplimentare, care ar fi utile unei eventuale partenere se afla in raspunsurile la intrebarile de mai sus.

 

Nu ma interesez pentru mine, evident, nu as putea sa te pun in situatia penibila de a te afisa cu o dama de peste 40 care isi si arata varsta. :lol: 

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

In apropierea Bacaului. Nunta se va tine intr-un cort imens - acum sa nu-ti inchipui ca va fi o nunta de tarani.

Oricum, ai peste 40, nu esti invitata. :lol:

Da' oricum stiu ca ma voi duce tot singur acolo, da' macar incerc si eu asa... for fun.

Locatia - http://www.booking.com/hotel/ro/motel-levisticum.en-gb.html?aid=311984;label=motel-levisticum-utIGrTCF1kEqxtYIMthlTQS44388697452%3Apl%3Ata%3Ap1%3Ap2%3Aac%3Aap1t1%3Aneg;sid=b7d5c64d67f2496fefbe5be0ef35035a;dcid=1;dist=0;sb_price_type=total;srfid=f48634674165f1fe53af8f7d8784409b82342ab5X1;type=total;ucfs=1&

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Da, stiu. Deja ma gandesc ca tre' sa sar de 1500 de lei pentru darul de nunta. Costum, pantofi, abonament la sala, la bazin, la MMA (ca poate m-oi lua cu lumea la bataie acolo) si multe altele, ca sa nu fiu dezamagit de mine. Si uite asa, se duce munca mea pe juma' de an, tot pe fite.

  • Upvote 3

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

... o dama de peste 40 care isi si arata varsta. :lol:

 

Sa nu cumva sa-ti arati varsta!!!  nici nu pari de peste 30 ... cu multa modestie!!!  

Eu gasesc super scumpa distractia la 1500 de Lei!!!  ca nu poti manca mai nimic si nici sa bei sa deh, nu se cuvine si atunci???

 

Sora mea s-a dus la un botez, recent si au dat la bani acolo de puteau zugravi casa si inauntru dar si pe dinafara super luxos si ei nici nu au voie porc sau ceva prajit sau grilat, gras, uleios, peste cu oase din balta s-a oferit dar s-a si refuzat ... si cica nu e frumos  sa-ti

iei la pachet tort si ce nu puteai manca sa nu-ti vina rau, alta traditie proasta ca trebuie sa se rusineza daca-si impacheteaza sarmalele si friptura ca de la un pic de cartofi deja s-a saturat.   Eu n-as da bani cu pumnul doar sa ma vada lumea cand nu am placerea!!!

 

La ea inca nu era cazul hainelor si pantofilor, doar coaforul, mi-a spus ca au primit si poze frumoase ... 

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Oricum e mult din punctul meu de vedere ca nu esti in Country Club, nici acolo nu se cere atit, practic la nuntile americane nu se plateste mancarea, daca vrei dai un cadou simbolic de 50 de dolari de persoana intr-un local excelent, sau pui banii in plic si-i dai ginerelui sau fara plic ca se bucura mai mult decat de obiecte.   

 

La cursul de azi sint 382 dolari ... enorm de scump.

 

Noi mergem la foarte multe nunti si dam in acordanta de cat sint de apropiati familiile dar nu depaseste $200 niciodata ca mai punem la socoteala si restul cheltuielilor si coaforul costa mereu cel mai mult, si numai intr-un local scump unde-mi convine ce beau, nu tuica si vin cu galeata sau lautari de mana a 7-a!!!  

 

Mai bine ai investi banii in niste actiuni profitabile. 

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Gravide primești? Nu arat gravidă, nu beau alcool si as putea sa te pazesc, imi place mancarea. Win-win situation...basca am bilete catre ro in perioada aia

  • Upvote 2

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Mirii imi sunt prieteni buni, iar o parte din bani oricum se vor duce la un centru de plasament.


Gravide primești? Nu arat gravidă, nu beau alcool si as putea sa te pazesc, imi place mancarea. Win-win situation...basca am bilete catre ro in perioada aia

Poti sa vii si cu blondu', nu-i problema. Poate ma introc in Norvegia cu voi, ca sa pot gasi loc de voluntariat intr-o inchisoare moderna din Norvegia.

  • Upvote 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Vizitator
Acest topic este acum închis pentru alte răspunsuri.

×