Sari la conținut
Forum Roportal
Ciocârlan

Caut partenera pentru nunta

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

Pe Roportal exista doar dive intelectuale, niciodată împuțite sau proaste/inculte.

:rot:

Editat de -olivia-
  • Upvote 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

lasa ropo...am intalnit femei culte, bubuiau de carte,dar imputite pana la cer. jegu ni prinde in functie de iq

  • Upvote 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

...dar pe cuvant ca acum nu ma gandesc numai la mancarea aia, cred ca e buna acolo la Moldova.

 

Pe banii cat cheltuie, trebuie sa fie super buna mancarea.   Gatesc bucatari talentati, nu oricine este angajat la asemenea evenimente.

Mi-a spus si sora mea ce frumos a fost la un botez, cat de politicos serveau femeile  si mereu se intereseau daca mai vor ceva ca au avut si menu pentru bolnavi de diabet, inima etc. ... la toate conditiile posibile, pana si tortul era si dietetic.

Aveau niste bauturi fine, un lichior din migdale de care eu n-am auzit era favoritul langa aperitive dar se oferea si whisky in loc de tuica si a fost la mare inaltime ca nu avea acel gust dupa ce l-ai baut, era vechi si scump.

 

Imaginez cum era mancarea celori sanatosi!!!  saramura de peste cu mamaliguta ... etc.,  

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Am mai spus de ce m-am gandit la o astfel de suma. S-ar putea ca nici macar sa n-am destui bani pana atunci.

Nu arunc eu cu banii aiurea mereu, stiu foarte bine ca nu-mi permit si cat de greu ii sa-i fac la loc.

bai, tzizti, n-ai si tu o amica/prietena cu care poti sa mergi? ce inviti straine? te nimeresti dreaq cu vreo imputita care nu stie sa lege 2 fraze si te faci de ras cu ea. una e in spatele monitorului, alta e realitatea. nu as invita niciodata asa un strain sa ma insoteasca la iesiri oficiale.

 

...dar pe cuvant ca acum nu ma gandesc numai la mancarea aia, cred ca e buna acolo la Moldova.

Pai, daca-s urat si alte chestii, care crezi ca s-ar incumeta sa mearga cu mine? Se feresc de mine ca de raie, nu le plac astora de la mine din oras barbatii cu constructie fizica irlandeza/britanica. Poate doar banii lor.


Am vrut s-o invit pe Lindsay (gagica mea neoficiala din Irlanda de Nord), dar practic nu poate. Si-ar pierde job-ul si eu nu doresc sa-i pun bete in roate.


L.E.: De unde stii ca n-oi fi si eu vreun imputit? :lol:

Editat de Olivier Dzidzi
  • Upvote 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

daca si tu esti un imputit, atunci sa iti fie rusine! :D

 

 

spune-ne si noua ce e pe meniu, ca sa stim daca se merita sau nu prezenta. basca info despre, data daca e exacta, ce fel de muzica, oameni, etc.

 

aha..cine e irlandeza aia? spune-ne despre ea, sa decidem daca e ok sau nu pt tine.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Pai, trebuie sa-i intreb pe cei doi miri. Acum sunt si ei in Antalya, sau undeva prin Turcia.

Lindsay e o fata ca lumea, suntem doar buni prieteni, pentru ca e foarte sincera si mi-a spus ca nu e atrasa in mod fizic de mine. Dar m-a ajutat de multe ori, in schimb.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

nu esti genul ei, e ok.

 

dar in ro nu ai amice sa mearga cu tine? nu tre sa importi..

 

auzi, fa anunt pe FB si cauta acolo, cine stie..poate asa gasesti :D

 

nu rade, ar fi funny.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

La locatii ca alea e invitata trupa, mai renumita sau mai putin, care are program in reprize de covers, unul sau doi solisti. Este bar de dulciuri si fructe la discretie. Meniul e alcatuit din aproximativ 3 feluri de mancare, aperitiv si inca doua feluri. Sau trei. La final tort. In functie de specificul locului se servesc si mancaruri traditionale, macar un fel, gen sarmale cu piftie ca in Oltenia. In cele locuri nu stiu ce specific e. Barmanii iti prepara cocktailul preferat de cate ori vrei. Alcoolic sau nu.

Petrecerea se va desfasura si afara, in jurul piscinei, cu siguranta, iar la o anumita ora vor fi artificii.

Mici variatii pot fi, in functie de preferintele mirilor, dar cam asa am vazut eu vara asta ca se obisnuieste.

 

Iar 1500 e un cadou frumos, deloc exagerat, corespunzator locatiei si relatiei bune care inteleg ca exista.

 

In concluzie, foarte dragut, cum spuneam. :)

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Vizitator
Acest topic este acum închis pentru alte răspunsuri.

×