Sari la conținut
Forum Roportal
Passepartout

Gras, bolnav şi aproape mort...

Postări Recomandate

si eu ca sa continui o gluma care ma tine de aproape o saptamana raspund:

 

musai! pamantul sa fie al unicilor si preaminunatilor stramosi daci! primii in toate cele si cei mai cei dintre toti stramosii celorlalti !

  • Upvote 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Nutri...fuck them! Sunt blendere, nu storcătoare. 

 

Doar cu fuck poti te exprimi???  Nu de blender vorbesc, ci de o masinuta puternica de lichefiat totul cu coaja cu tot in secunde!!!

 

Cu blender nu iese ca lumea si nici cu aparatul ce arata pe video, storcator, le-am pe toate, acum si rosiile pentru sauce tot cu  Ninja le procesez ca n-am de oparit si scos pielita si alte chestii, totul devine lichid si iese gustos supa sau sauce-ul. 

 

Meriti inca 20 de kg pe burta ... 

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

si eu ca sa continui o gluma care ma tine de aproape o saptamana raspund:

 

musai! pamantul sa fie al unicilor si preaminunatilor stramosi daci! primii in toate cele si cei mai cei dintre toti stramosii celorlalti !

 

:lol:

 

Editare: :lol2:

Editat de Recent

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Doar cu fuck poti te exprimi???  Nu de blender vorbesc, ci de o masinuta puternica de lichefiat totul cu coaja cu tot in secunde!!!

 

Cu blender nu iese ca lumea si nici cu aparatul ce arata pe video, storcator, le-am pe toate, acum si rosiile pentru sauce tot cu  Ninja le procesez ca n-am de oparit si scos pielita si alte chestii, totul devine lichid si iese gustos supa sau sauce-ul. 

Sorry, Nutri kaka ăla de care spui e blender în toată puterea cuvântului.

http://www.ninjakitchen.com/nutri-ninja/

Probabil trișează și folosește o turație (și) mai înaltă de toacă (aparent) mai bine decât blenderele de doi lei. Ei zic că noua formă a lamelor ar fi "cauza".

Ori oi fi având tu vreun avion, ceva?

 

olivia, Blues,

 

La tinerețe se văd lucrurile altfel (am avut 80 kg la 1,88m până pe la 42 de ani și fără niciun efort, mâncat gospodărește). ;) Dietele astea nu sunt chiar aiureli, mai ales când chiar îți dorești să-ți schimbi regimul alimentar. Fac rău dietele dezechilibrate, dar când ai cam toți nutrienții necesari din legume și fructe, te poți "risca" să iei o pauză de chiolhane printr-un astfel de program. Nimeni n-a spus să ții 60 de zile ca tipul ăla, dar 3-5-10 zile chiar sunt la îndemână.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

 

 

La tinerețe se văd lucrurile altfel (am avut 80 kg la 1,88m până pe la 42 de ani și fără niciun efort, mâncat gospodărește). ;) .

 

Aici tre sa fiu de acord cu amicu`.

Adica practic peste noapte constati, de la o varsta, ca pui kile in conditiile in care nu ai schimbat nimic nici la stilul de viata nici la stilul de alimentatie. Si eu am avut aceeasi greutate timp de 20 de ani dupa care in 2 ani am pus 13 kile far nici un efort.

Daca imi povestea cineva asa ceva nu credeam. E pe bune.

 

Doar ca eu m-am acomodat cu noua greutate, nu ma deranjeaza si pare ca s-a stabilizat.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

detox facut dupa ureche cu sucuri si vegetale e vax albina

detox nu se face in 3-6-10 zile si nu se face brusc. un organism uzat, slabit (kilogramele in plus slabesc organismul), bolnav, nu are nevoie de socuri.

mitul boost-ului de vitamine este doar un mit. intr-adevar se simte pe moment un efect revigorant, simti ca ai mai multa energie si te simti bine si crezi ca asta e calea cea buna. in realitate nu este asa. nu te cureti cu sucuri iar valoarea lor nutritiva este aproape nula. 


faza cu inaintarea in varsta are o explicatie foarte logica: odata cu imbatranirea ai nevoie de mai putine calorii. daca tu continui sa mananci la fel timp de 20 de ani organismul incepe sa stocheze surplusul. 

  • Upvote 2

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Doar ca eu m-am acomodat cu noua greutate, nu ma deranjeaza si pare ca s-a stabilizat.

 

Nu te acomoda deloc cu noua ta figura/greutate!!!  acum cand inca e cald evenimentul incepi si faci ceva sa dispara cat de mult posibil de acolo, e greu dar se poate.    Te rogi la careva sfant sa te ajute ... 

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Prea tarziu. Mi-am schimbat toata garderoba, am investit consistent in asta. :pardon:

Editat de Rodica`

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×