Sari la conținut
Forum Roportal
laurik

liceul, in curand facultatea!

Postări Recomandate

Sunt in clasa a 10a dar deja ma gandesc la ce facultate sa dau. Nu sunt foarte sigura, pentru ca nu am suficiente informatii, poate profilul va fi greu pt mine! Sunt la liceu de mate-info, dar ma intereseaza mai mult matematica. La faculta ma gandeam sa dau la Finante/Banci, dar poate nu ma descurc. Nu stiu daca voi face fata Bacului, mari temeri sunt in gandurile mele. Va trebui sa am rezultate foarte bune, deoarece ma gandesc sa dau la zi, FARA PLATA. As vrea ceva pareri de la studentii de la Finante/Banci, daca se poate.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Sunt in clasa a 10a dar deja ma gandesc la ce facultate sa dau. Nu sunt foarte sigura, pentru ca nu am suficiente informatii, poate profilul va fi greu pt mine! Sunt la liceu de mate-info, dar ma intereseaza mai mult matematica. La faculta ma gandeam sa dau la Finante/Banci, dar poate nu ma descurc. Nu stiu daca voi face fata Bacului, mari temeri sunt in gandurile mele. Va trebui sa am rezultate foarte bune, deoarece ma gandesc sa dau la zi, FARA PLATA. As vrea ceva pareri de la studentii de la Finante/Banci, daca se poate.

Pareri cu privire la ce? :tease:

La ASE se face conta, acum depinde ce anume iti place din matem... pe mine ma fascineaza de exemplu statistica, indicatori, planuri...daca iti place doar mate mai bine urmezi o facult cu profil mate.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

o sa faci si mate si conta si finante si toate "bucuriile" la finante banci...eu sunt la admin publica dar stiu de la o prietena. e bunicica facultatea. eu te sfatuiesc sa-ti vezi de liceu deocamdata, sa incerci sa ai o medie cat mai buna. in privinta admiterii la facultate iti spun ca matematica de la examen este SF total...cel putin pt mine, care am fost tot la mate info, asa era. dar daca iti place matematica poate pt tine o sa fie mai usoara. sa tragi mai intai pentru media la liceu ca si aia conteaza si vezi tu si cu bacul. multi au dat bacul si au trait asa ca nu te speria prea tare... :tease:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Sunt in clasa a 10a dar deja ma gandesc la ce facultate sa dau. Nu sunt foarte sigura, pentru ca nu am suficiente informatii, poate profilul va fi greu pt mine! Sunt la liceu de mate-info, dar ma intereseaza mai mult matematica. La faculta ma gandeam sa dau la Finante/Banci, dar poate nu ma descurc. Nu stiu daca voi face fata Bacului, mari temeri sunt in gandurile mele. Va trebui sa am rezultate foarte bune, deoarece ma gandesc sa dau la zi, FARA PLATA. As vrea ceva pareri de la studentii de la Finante/Banci, daca se poate.

Cel mai bine este sa nu te mai gandesti la asta de acum........mai ai mult pana la Bac :yahoo:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

scuzati-ma daca ati mai dicutat despre ce voi spune eu acum, dar pur si simplu nu stiu ce sa mai fac ... (patetic, nu-i asa?!) ... sunt in clasa a 12a c (mate-info) din calarasi (asta nu prea conteaza)... si as cam vrea sa ma duc la o facultate de matematica sau mate-info... i'm still thinking... dar am innebunit cautand! am gasit intr-o zi un site in care erau toate faculatile si in care scria cate locuri sunt si daca este doar pe baza de dosar sau trebuie sa mai dai si alte examene ... ei bine, in momentul in care ma uitam pe acolo mi-a picat netul, si logic ca n-am mai fost in stare sa-l gasesc ... daca m-ati cunoaste ati sti si de ce :yes: ... eu acum va intreb pe voi (poate merge pentru prima oara in viata mea ceva bine) : stiti cumva un site in care sa gasesc si eu facultatile (nu conteaza daca nu sunt doar cele de mate/mate-info, ca mai am un frate, de aceeasi varsta :doh: care trebuie sa gaseasca si el ceva :tease:) siacre sa-mi spuna ce trebuie sa fac la admitere? v-as fi foarte recunoscatoare pentru asta .... daca nu vreti sa postati raspunsul puteti sa-mi dati mail pe daria_rock66@yahoo.com sau dati si voi add la messenger.... astept raspuns :> ! va multumesc! :yes:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

daria, in ce localitate vrei sa dai la facultate? te-as sfatui sa intri pe google si sa bagi numele facultati si localitatea si sigur vei gasi orice facultate acolo (ex. timisoara politehnica sau bucuresti facultatea matematica informatica)...

si eu sunt tot a12a in craiova si doresc sa dau la bucuresti la facultatea snspa, sectia stiinte politice sau administratie europeana... sau ase relatii economice internationale...

nu sunt sigura de alegere... insa sper sa reusesc sa intru undeva la buget caci la taxa nu imi voi permite sa raman... deaceea mi-am ales sa dau la o facultate la care admiterea este cu examen...

 

:lol2:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

alexandra multumesc pentru raspuns pana la urma am reusit sa gasesc ceva ceva ...... dar pot sa pun si eu cea mai idioata intrebare posibila?! eu oricum o pun : "ce as putea sa fac dupa ce termin o facultate de matematica?" (bine presupenm ca am intrat si ca am si terminat-o :tease:) si parca la anul nu mai sunt locuri fara taxa .... sau am auzit eu aiurea? care-i faza?

 

alexandra multumesc pentru raspuns pana la urma am reusit sa gasesc ceva ceva ...... dar pot sa pun si eu cea mai idioata intrebare posibila?! eu oricum o pun : "ce as putea sa fac dupa ce termin o facultate de matematica?" (bine presupenm ca am intrat si ca am si terminat-o :roll:) si parca la anul nu mai sunt locuri fara taxa .... sau am auzit eu aiurea? care-i faza?

am uitat sa te intreb ... stii ceva de facultatea de mate din craiova? :jester:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Nu va recomand sa terminati liceul :good: Stati cat mai mult in el, ca dupa aceea nu mai e asa amuzant... Liceul e beton, facultatea de ..., iar ce urmeaza dupa ea si mai rau.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Mie nu mi se pare liceul chiar asa ,,cool''! Pt mine este la fel ca scoala generala.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Mie nu mi se pare liceul chiar asa ,,cool''! Pt mine este la fel ca scoala generala.

OOoo, da? in ce clasa esti?

 

liceul e asa cum il "traiesti"! daca stii sa te distrezi totul e ok....

eu sunt a 12-a si spun : TRAIASCA DEMOCRATIA!! :crazy:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Vizitator
Acest topic este acum închis pentru alte răspunsuri.

×