Sari la conținut
Forum Roportal
Ampera

FB si pozele lui

Postări Recomandate

Am uitat sa spun ca nu-s de cuțit, scapai de operația la coloana, doar fizio si kineto si fara efort fizic, carat de greutati bla bla bla si cica nu se va agrava treaba. Nu ca ar interesa pe cineva. :)))

Mi-a placut mult de doctor, nu ma refer la fizic, care nu era de lepadat ce-i drept, la un moment dat ne-am dat amandoi mastile jos ca sa ne vedem mutrele, ci pentru ca nu i-a luat banii unui batran (nu lucreaza cu CAS-ul) pe care il consultase inaintea mea si venise la consultatie insotit de sotia si fiica sa. Abia mergea, sprijinit in carje, bietul de el. Si felul in care s-a comportat cu mine a fost tot nota 10, un adevarat profesionist. Gresii topicul. Aia e!

Editat de Fiero
  • Like 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Oh wow.

Deci doctorul ăla nu e chiar porc, cum suntem noi, restul masculilor.

Chiar sunt curios: cine și-a dat masca jos primul? Porcul, sau dumneavoastră?

 

O zi bună! 

 

 

:lol2:

  • Like 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Acum 48 minute, Fiero a spus:

Am uitat sa spun ca nu-s de cuțit, scapai de operația la coloana, doar fizio si kineto si fara efort fizic, carat de greutati bla bla bla si cica nu se va agrava treaba. Nu ca ar interesa pe cineva. :)))

Eu m-am gandit la tine ca operatia pe coloana vertebrala nu-i de colea,  foarte rar se aventureaza doctorii ca nu prea reusesc si atunci sint responsabili.   O sa porti ceva sa te tine intr-o bucata si vei face plimbari multe si vei evita pe cat poti pastilele de durere.   La Sovata sint niste bai sarate si mine in care se intra pentru tratamente, am auzit si le vei cauta pe toate din Romania pentru vacantele urmatoare si va mai trece timp.   Am avut rude langa Sovata si am fost odata sa le vizitez, sa le cunosc, ce minunat a fost acea vacanta de vara!!!                           Sa nu exagerezi cu exercitiile de "physical therapy" ... spun din experienta, nu prea a juta pentru mine cand am fost trimis acolo, dar nu cu oase ci muschi de pe picior si brat.   Ma trimite doctorul sa scape de gura mea, e peste drum, aproape si mai vad lume, vorbesc cu altii decat obisnuit.   Le duc mancare si avem un timp bun in acele cateva zile.

Sanatate si recuperare usoara iti doresc!!!

  • Like 2

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Acum 12 ore, gargbird a spus:

Chiar sunt curios: cine și-a dat masca jos primul? Porcul, sau dumneavoastră?  :lol2:

Precis porcul este parerea mea, ca-si pierd mintile imediat daca le place de cineva!    Stiu ca noi femeile sintem mereu de vina ca le provocam prin cum sintem imbracati, cum vorbim.  Dar daca ne-am duce in papuci la doctor cu balegar intre degetele de la picioare, am fi categorizati inumane, chiar ingropati de vii.  Tocmai de aia mergem sexy in vizite la practicieni  :o: cu parul facut la coafor pentru ocazie, haine si accesorii la moda.   Multe au doar o sfoara care reprezinta tot ce vrei dintr-o garderoba!!!

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Acum 13 ore, gargbird a spus:

Oh wow.

Deci doctorul ăla nu e chiar porc, cum suntem noi, restul masculilor.

Chiar sunt curios: cine și-a dat masca jos primul? Porcul, sau dumneavoastră?

 

O zi bună! 

 

 

:lol2:

Eu. M-a intrebat daca am operații, trebuia sa scrie in fisa, si ce fel de operatii si i-am spus. Cand am ajuns la povestea cu gauroiul din sept, i-am spus ca m-am ales cu el in urma operatiei de deviatie, care nici nu se observa, de altfel, doar imi crea probleme. Si nu numai cu gauroiul, ci si cu un nas pocit, oribil. Atunci mi-am dat masca jos, nu sa ii arat cat sunt de frumoasă, ci sa ii arat cat de pocit am nasul. Atunci si-a dat si el masca jos, a fost un gest instinctiv, parca nascut, cred eu, dintr-un fel de solidaritate si empatie, nici el nu are un nas frumos, ceea ce nu il face un barbat urât, luat pe intreg, e un exemplar masculin foarte reusit din punct de vedere estetic. Apoi am pus amandoi mastile la loc. Nici inainte, nici dupa episodul asta, nu s-a purtat in vreun fel care sa imi fi trezit vreo suspiciune in ce ceea priveste caracterul lui, a fost superprofesionist si deloc curtenitor. Deosebirea dintre el si cel de pe facebook e una  ca de la cer la pământ. De ce mi-a fost greata de ala de pe facebook e usor de explicat: una e sa ai mai multe discutii cu cineva pe teme de interes comun, il poti urmari cum se comporta, poti detecta cu ocazia asta semne de invitatii la flirt si, daca ele apar in timp,  sau ti se pare tie ca ar aparea, desi nu e asa, sa ii sari dupa o vreme pe privat, incercand sa ii faci curte, trimitandu-i poze cu luna, soarele, planetele s.a.m.d. si imediat o poza cu mandretea de barbat care esti, alta e sa nu ai absolut niciun dialog, sa-i dai like doar la poze si, dupa putin timp sa ii navalesti in privat. S-a inteles diferenta?

Editat de Fiero
  • Like 2

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×