Sari la conținut
Forum Roportal
Vriies

Despre sensul vieții

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

14 minutes ago, LuciaD said:

:laugh:  Simpatica postarea ta! Pe la noi, mai prin unele zone din nord, pe la taranoaiasan (stiti ceva, deja....:laugh: ) este-o vorba:  "No, ce sa-ti povestesc...!"

:laugh: Pot si aleg sa-ti multumesc, deoarece sunt in masura de-a alege (si) cand este vorba despre asa ceva, mai ales cand este vorba " despre sensul vietii"...

Chiar dacă uneori te-ai supărat pe mine, tre să recunoști că, de-a lungul timpului, te-am criticat sincer când am considerat că ceea ce spui nu se potrivește, precum și că am apreciat când ai spus ceva pe care l-am considerat a fi ok! :laugh:

  • Like 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Acum 20 minute, Vriies a spus:

Chiar dacă uneori te-ai supărat pe mine, tre să recunoști că, de-a lungul timpului, te-am criticat sincer când am considerat că ceea ce spui nu se potrivește, precum și că am apreciat când ai spus ceva pe care l-am considerat a fi ok! :laugh:

:laugh: Da da...! :gathering:  Ai apelat la " Sfatul Batranilor", la "Inteleptii Nemuritori din Carpati",  la vreun "Strajer al Sfantului Graal"  si te-ai pus bine cu vreun membru/membra a Consiliului Atlanteean, de s-a reusit cumva  sa ajunga la mine "meditatia/rugaciunea ta si au reusit sa obtina si clementa mea in ceea ce priveste atitudinea ta!:laugh:(Glumesc, bien sure!)

Editat de LuciaD
  • Like 2

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
1 minute ago, LuciaD said:

:laugh: Da da...! :gathering:  Ai apelat la " Sfatul Batranilor", la "Inteleptii Nemuritori din Carpati",  la vreun "Strajer al Sfantului Graal"  si te-ai pus bine cu vreun membru/membra a Consiliului Atlantean, de s-a reusit cumva  sa ajunga la mine "meditatia/rugaciunea ta si au reusit sa obtina clementa mea in ceea ce priveste atitudinea ta!:laugh:(Glumesc, bien sure!)

Uff, chiar dacă am oareșce dubii, realmente m-aș bucura să fie așa, precum zici tu, anume cu „Înțelepții nemuritori din Carpați” :smile:

Iar în ceea ce privește „Consiliul Atlantean”, chiar am fost membru acolo, bre! :laugh: (Bianseur, vorbesc de o „reamintire” din viețile anterioare, așa că nuș dacă se pune:laugh: ) În orice caz, Atlantida a fost în Atlantic, bre, și nu în Carpați! :gathering:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Acum 14 minute, Vriies a spus:

Uff, chiar dacă am oareșce dubii, realmente m-aș bucura să fie așa, precum zici tu, anume cu „Înțelepții nemuritori din Carpați” :smile:

Iar în ceea ce privește „Consiliul Atlantean”, chiar am fost membru acolo, bre! :laugh: (Bianseur, vorbesc de o „reamintire” din viețile anterioare, așa că nuș dacă se pune:laugh: ) În orice caz, Atlantida a fost în Atlantic, bre, și nu în Carpați! :gathering:

:laugh: Iti multumesc pentru raspunsul tau! 

 

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
On 10/28/2018 at 11:58 PM, LuciaD said:

:laugh: Iti multumesc pentru raspunsul tau! 

 

Cu plăcere! 

A'ma, fie vorba între noi, mă bucur că măcar ți-a plăcut răspunsul ăsta. Că știu că pentru altete pe care ți le-am dat...m-ai strânge de gât! :laugh:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Acum 9 ore, Vriies a spus:

Cu plăcere! 

A'ma, fie vorba între noi, mă bucur că măcar ți-a plăcut răspunsul ăsta. Că știu că pentru altete pe care ți le-am dat...m-ai strânge de gât! :laugh:

:laugh: Din punctul meu de vedere n-are niciun sens ceea ce insinuezi! 

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Acum 19 ore, Vriies a spus:

..m-ai strânge de gât! :laugh:

asta ar fi ceea ce as numi eu off topic adevarat :laugh:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
11 hours ago, LuciaD said:

:laugh: Din punctul meu de vedere n-are niciun sens ceea ce insinuezi! 

Iar nu știi de glumă! :laugh:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
2 hours ago, Sherlock said:

asta ar fi ceea ce as numi eu off topic adevarat :laugh:

adicătelea, vrei să zici că io fac off topic pe propriul meu thread? :laugh:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
La 28.10.2018 la 17:58, LuciaD a spus:

La un moment dat, intamplarea a facut sa fiu la Cluj, la copii (ei acolo locuiesc) si sa ma sune o prietena de acolo ca sa merg cu ea , daca imi face placere si daca consider ca exista vreo rezonanta cu invitata lor din Bucuresti,si sa participam la o "sezatoare spirituala" (cum se mai spune unor intalniri unde se discuta, se mediteaza, se fac unele rugaciuni, se asculta o anumita muzica, unde se regasesc anumite persoane care si-au dat seama ca omul este mai mult decat ceea ce este el in planul fizic (sa zic asa) si care, bineinteles ca la un moment dat in tim, ajung sa se intalneasca, sa faca schimb de informatii pe toate planurile si care au si o treaba de facut impreuna, la momentul respectiv...Momentul intalnirii cu invitata("RazaRa"- am sa-i dau doar numele cu care s-a semnat pe cartile scrise de catre ea, la acea data (deja de multi ani,) a insemnat o "recunoastere" spontana, fara ca noi sa ne fi vazut vreodata (asa a fost si cand am fost invitata sa merg si eu la o meditatie de-a lui Jonette Crowley, in Bucuresti (venea pentru prima data in Romania si trebuia neaparat sa fim prezenti (cei care-au trebuit sa fie atunci prezenti...) la o meditatie, avand o tema clara, o "meditatie planetara", cum se mai zice).Bun, acestea fiind spuse si fiindca am primit un impuls de-a scrie pe acest topic, acum, mi-am amintit cat de frumos ne-a reamintit draga noastra prietena, RazaRa:

" Viata mi-a dovedit, privind in istorie ca un singur om cu adevarat constient de scopul vietii sale si aliniat la matritele sale arhetipale poate schimba nivelul de constiinta al unei intregi natiuni si poate amprenta planeta cu miracolul intruparii sale aici."

 

Pai in Romania de vreo doua decenii incoace au fost o gramada de aliniati, ba cristalelor, ba sprirtualitatii dacice, ba gradinii maicii domnului, ba ortodoxiei celei drepte, numai ca nivelul de manifestare a calitatilor si virtutilor poporului  si natiei se duce dracului an de an.

Editat de Clear Light
  • Like 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×