Sari la conținut
Forum Roportal

Postări Recomandate

Bănuiesc că otrăvurile acelea acționează selectiv, altfel i-ar omorî și pe cei ce le răspândesc, nu? Mă gândesc totuși că nu-s cu IQ-ul mai mic ca ăia ce-au lansat această "filă" din imensul dosar al conspirațiilor.

De unde ai foto? Un link? Nu crezi că pozele ce le prezinți tu ca "dovezi" ar fi mai explicabile dacă ar fi vorba (de exemplu) de un avion de cercetări atmosferice, meteorologice, poate altceva? Eu le mai privesc cu telescopul pe-astea ce zboară și fac dâre pe-aici și n-am observat tulumbe de-alea montate. Am și ceva foto cu ele, dacă găsesc prin arhiva, urc vreo două.

  • Upvote 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Bănuiesc că otrăvurile acelea acționează selectiv, altfel i-ar omorî și pe cei ce le răspândesc, nu? Mă gândesc totuși că nu-s cu IQ-ul mai mic ca ăia ce-au lansat această "filă" din imensul dosar al conspirațiilor.

De unde ai foto? Un link? Nu crezi că pozele ce le prezinți tu ca "dovezi" ar fi mai explicabile dacă ar fi vorba (de exemplu) de un avion de cercetări atmosferice, meteorologice, poate altceva? Eu le mai privesc cu telescopul pe-astea ce zboară și fac dâre pe-aici și n-am observat tulumbe de-alea montate. Am și ceva foto cu ele, dacă găsesc prin arhiva, urc vreo două.

Cele cu avioanele sunt din diverse dosare de pe Google la fel si drone-ul pt ca NU aveam CUM sa postez o poza cu cel vazut de mine din moment ce nu aveam aparat la mine si nici mobilul ca altfel as fi facut!dar ca sa arat cum a fost am postat o poza din Google ca idee.

 

NU e vorba de avioane de ...cercetari atmosferice!Poate alea ce zboara prin RO sunt alte tipuri.Nu-s toate exact la fel.Pe Google am vazut mai multe stiluri.De obicei se folosesc aviaone de pasageri transformate in interior pt a face loc la conteinerele cu chemicale.Alte avioane sunt mai micute.

 

In special in California se da f mult pt ca acolo de mult timp e o mare seceta si prin chemtrails se incearca sa se schimbe vremea ca sa produca nori de ploaie.

 

https://www.youtube.com/watch?v=mcZaJEMsSwM

Ah si sunt deja cazuri cu piloti contaminati in ciuda echipamentului lor.

  • Upvote 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Legat de "global warming" as vrea sa stiu daca in RO exista chemtrails?

Exista o legatura .... Nu stiu daca e de la chemtrails sau nu. Dupa ce trec avioanele si lasa urmele alea mai lungi si mai persistente decat condensul normal gasesc plantele patate in urmatoarea zi si aproape in 90% din cazuri se lasa cu dureri in gat la 2-3 zile dupa ( fie iarna fie vara)

  • Upvote 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Pe mine or sa ma omoare intr-o zi avioanele, o sa fac infarct.

 

Eu am locuit 8 ani langa aceste avioane in San Diego, vedeam pilotul din curte asa de aproape zburau,

eram la 2 pasi de aeroport.  S-au mutat in Florida si acum acolo fac show anual.

http://www.grindtv.com/random/blue-angels-low-pass-sends-beachgoers-chasing-after-chairs-umbrellas/#cIZIWbW6KjF14kLy.97

https://www.youtube.com/watch?v=uI4chZl0FsQ

http://www.history.com/videos/blue-angels-in-flight#blue-angels-in-flight

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Am încercat să găsesc ceva asemănător și pentru România, respectiv hărți, tabele, diagrame etc. Am găsit doar un studiu din 2007 (o teză de doctorat), cu date prelucrate după arhiva ANM, însă destul de interesant zic eu.

 

 

 

În urma prelucrării valorilor medii ale temperaturilor pe an, lunile iulie şi ianuarie pe cele trei perioade trei-decenale conform tabelului 8, constatăm că în cazul celor anuale valorile sunt foarte apropiate între ele (11.5-11.6°C) pentru primele trei perioade, în timp ce valorile medii din ultima perioadă analizată (1990-2007) au depăşit 12.1°C.

 

Tabelul 8

Temperaturile medii ale aerului (°C) pentru perioadele climatice standard normale (1901-1930, 1931-1960, 1961-1990) şi a ultimilor ani (1901- 2007). Stația Drobeta Tr. Severin.

 

PERIOADELE:  .........................................................1901-1930                 1931-1960                  1961-1990                      1991-2007

Media temp anuale și pt lunile VII și I: ...................11.5;  22.8; -0.7          11.6;  23.2;  -1.6          11.6;  22.7;  -0.9             12.1;  23.9;  0.7

 

În ceea ce priveşte valorile medii ale lunii iulie şi ianuarie pe cele trei perioade trei-decenale, au o variaţie mai mare decât a celor anuale remarcându-se faptul că în ultimi 17 ani acestea au atins cele mai ridicate valori ale ultimul secol, punând în evidenţă încălzirea deosebită aproape generală pe întreg teritoriul ţării noastre din această perioadă. În concluzie, din evoluţia valorilor temperaturilor medii anuale la staţia din municipiul Drobeta Turnu Severin cât şi pe întreg teritoriul României (Clima României 2005) se constată indubitabil tendinţa de evoluţie a temperaturii pe o pantă ascendentă, o creştere moderată dar diferenţiată pe zone la nivel de ţară.

Sursa: date prelucrate după arhiva A.N.M.

 

http://www.unibuc.ro/studies/Doctorate2011Februarie/Carablaisa%20Gheorghe-Sorin%20-%20Relatia%20clima-poluare%20in%20municipiul%20Drobeta-Turnu%20Severin/Rez%20teza%20CARABLAISA%20Gh..pdf

  • Like 1
  • Upvote 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×