Sari la conținut
Forum Roportal

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

Habar n-am avut de povestea asta, am aflat de ea citind pe un alt forum, unde candva am avut cont. Mi-a lasat un gust amar, chiar daca m-a impresionat foarte tare.

http://webcultura.ro/la-revedere-pentru-totdeauna/

 

De ce asemenea povesti esueaza? Cum e posibil ca doi oameni, care-s uniti de sentimente atat de puternice, sa nu ramana impreuna? Sau sentimentele lor erau doar in aparenta puternice?

 

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

sentimentele puternice nu dureaza pt totdeauna, ca atare au plecat fiecare pe drumul lui. in afara ca sunt artisti amandoi, nimic deosebit. aproape fiecare dintre noi trecem la un momentdat prin despariti d-astea ...

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Habar n-am cine sunt astia si n-am rabdare sa citesc despre ei.

Cat despre dragoste si despartiri, nu e musai ca poti ramane impreuna chiar daca exista iubire. Contrar spuselor lui John Lennon, love is not enough.

Artistii sunt capriciosi de fel si egoisti. Oricat ar iubi o alta persoana, isi iubesc mai mult arta lor si libertatea spiritului. 

Editat de Naeema
  • Upvote 2

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

 " Their union was also much battered and repaired, though it ultimately couldn’t survive the demands of such intense proximity, of primal wounds, or a discrepancy in ambition that Ulay suggested in an e-mail. “It is very important to understand how much Marina invests in her artistic career, it being her life,” he wrote. That is “one of the reasons why she never wanted to have children.” 

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Mie nu mi se pare o relatie banala, un foc de paie sau ceva un pic mai mult de atat, o relatie in care, dupa ce se consuma atractia fizica, partenerii nu mai gasesc nimic interesant unul la celalalt, ajungand sa se mire ce i-a determinat sa piarda timpul unul langa altul si sa se desparta cautand alceva sau, cum se intampla in multe cazuri, sa raman impreuna din obisnuinta, de astfel iubiri e plin pamantul, intre ei exista o mare compatibilitate, iar asta ar fi tebuit sa-i uneasca, nu sa-i desparta. Compatibilitatea nu are legatura cu faptul ca erau artisti, ca erau artisti are importanta doar in masura in care a fost posibil ca povestea lor sa fie cunoscuta, ea ar fi putut fi traita de doi oameni oarecare.

"Legatura dintre ei era atat de puternica incat se imbracau si se purtau ca doi frati gemeni, au creat o relatie bazata pe incredere reciproca deplina si in acei ani au explorat stari de constiinta si de relatie la care putini oameni probabil ca au avut acces."

  • Upvote 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

'se imbracau si se purtau ca doi frati gemeni'? bleah! nu e de mirare ca s-a dus dreaq relatia. le-a iesit narcisismul pe nas

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Nu gasesc nimic autentic in iubirea lor .

Un fel de cliseu romantic care le-a hranit ego-urile de artisti si foamea de drama.

 

Auzi acolo..8 ani sa nu te casatoresti pt ca astepti dreptul legal sa o faci intr-un anume loc !

Editat de stupid_me
  • Upvote 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Eu nu cred ca a fost esec. Fericit e omul care simte asa ceva, macar o data in viata.

 

Sunt iubiri molcome si sunt iubiri care te ard pe dinauntru, care te mistuie in final. Cred ca asa a fost si in cazul lor, o iubire mistuitoare.

 

Iegzact. Sublim spus. 

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Mda. Mie doi oameni care au parte de asa ceva, chestie rarisima, si nu stiu sa pastreze, mi se par cam prostovani.

  • Upvote 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×