Sari la conținut
Forum Roportal
Blues

Salate cu paste

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

Reteta moderna:

 

Pui apa la fiert.

Pana fierbe te intorci pe net.

 

:lol:  Mortal.

Furculita. :lol:

:lol:

  • Upvote 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Nu-i de ras ca la cat de mult imi plac mie pastele si numai cu ulei de masline le-as manca. Cu branza de burduf si bulion e varianta sofisticata.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Salata cu ravioli, spanac si avocado ...

 

 

 

Asta mancam si eu de o vreme si mi-a placut, am mai adaugat si carne tocata preparat sau pesmet prajit si a fost la inaltime mereu.

 

O sa mai cumpar ravioli din magazin umplut cu branza si spanac!

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

paste si orez alb

Exista pe Planeta Salate cu toate feluri de Paste dar si cu Orez Crud, poate inmuiat in apa, in Elvetia se mananca des.   Iar poza asta este o inspiratie daca avem Paste deja fierte in frigider si alte ramasite care se arunca intr-un castron si cu un sos se amesteca sau cine cu ce vrea si e gata specialitatea.   Cea de orez necesita si Curry Powder + pui fiert si altele dar si o cireasa  Maraschino.   Pe moment merg sa pun pasta la fiert ca e timp de cina imediat pe la noi si mi-a facut o foame poza asta, am sauce de Spaghetty facut de mine, e gata mancarea!!! 

Sa zica cine ce vrea cat sint de nesanatoase aceste alimente plus painea, eu nu dau o tomata putrezita pe ei!!!

https://www.digi-world.tv/stiri/cat-de-rele-sunt-pentru-inima-pastele-si-orezul-alb-un-nou-studiu-sugereaza-ca-au-acelasi-efect-ca-bomboanele-sau-mancarea-nesanatoasa-35589

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×