Sari la conținut
Forum Roportal
corneliacta

Totul despre nimfe

Postări Recomandate

scuzati, eu nu prea stiu, nimfele nu sunt creaturi mitologice ? de unde provine asocierea cu pasarile ?

 

am si 2nimfe . dar nu prea mai stau sa pun mana pe ei.

 

 

voi ce le mai dati de mancare?

 

El e PACO si...e nimfa.

Dupa cum se vede e foarte bland si ii place sa se "pisiceasca".

Mananca seminte de floarea soarelui, mar, portocala,mandarina,morcov,varza si salata verde.

Nu am reusit sa-l conving sa manance altfel de seminte.

post-79549-1205219372_thumb.jpgpost-79549-1205219385_thumb.jpgpost-79549-1205219411_thumb.jpgpost-79549-1205219421_thumb.jpg

Editat de CONSTANTIN*

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
frumosi papagali ai GinGin...sa-ti traiasca!ce varsta au? :tease:

Multumesc!...baiatul are cam 1si jumatate,iar fetita1 an si 2 luni.Mai am si 2 perusi,si din cauza asta nu i-am lasat sa faca si pui.Sunt frumosi,sunt interesanti si canta de te unge la suflet...:good:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
De la ce varsta i-ai luat? Si de unde? Si cumva sti daca nimfele mai invata sa vorbeasca la varsta de 8-9 luni? :P

 

Cand erau pui i-am luat...baiatul mi l-a adus Mos Craciun... :P ...Nu stiu de unde esti tu ca sa raspund exact...suna aiurea sa zic ,,de la magazin'',nu?

Nu stiu cand invata sa vorbeasca...stiu doar ca nu trebuie sa fie mai multi...doar unul ,caruia sa-i repeti cuvintele mereu.Eu cum am 4 papagali,ce as face daca ar vorbi toti dedodata cu mine... :lol2:

Editat de GinGin

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Eu sunt din targoviste. Nu suna deloc aiurea de la magazin...chiar asta vroiam sa aud...daca l-ai luat de la magazin sau de la un crescator. La mine la petshop nimfele au varsta de 8-9 luni....crezi ca e bine sa ii i-au la aceasta varsta? Eu din cate am inteles ca cam la aceasta varsta se determina sexul la ei....Ce parere ai? :lol2:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×