Sari la conținut
Forum Roportal
DEL

Hepatita B si sarcina

Postări Recomandate

Ma intereseaza foarte mult sa aflu de la vreo mamica purtatoare de virus B daca a avut probleme in timpul sarcinii si daca a transmis si copilului ei virusul.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

vezi ca mai e un topic pe tema asta, unde s-a dezbatut destule amanunte. (pe mine m-a lamurit).

N-a povestit nimeni din experienta proprie... dar se stii cazuri destul de apropriate.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Da stiu ca mai e un topic pe tema asta,numai ca eu l-am vazut dupa ce l-am deschis eu pe asta.Va multumesc foarte mult pentru informatii.Eu sunt foarte stresata din acest punct de vedere si va dati seama ca orice informatie referitoare le acest subiect ma mai ajuta.Eu inca nu sunt insarcinata dar imi doresc un copil cat mai curand.Deocamdata astept rezultatul la viremie sa vad daca fata de acum un an a mai crescut sau nu.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Important este ca subiectul este tratat, nu mai conteaza in cate thred-uri. Si nu cred ca ar fi noutati. Dar poate citeste cineva din cei/cele care au trecut prin asta.

Asa si doctorul meu mi-a spus ca stie multe cazuri in care mamele nici macar nu stiau ca au HB, si-au facut testele si a fost ok. Daca iti mai iei si masuri de precautie, totul e ok.

Evident, nimic nu e sigur 100%, asa cum bebele ar putea avea alte chestii, mai mult sau mai putin grave.

Totul e ca mama sa aiba o gandire pozitiva, sa se intarmeze cu vaccinul respectiv si sa se roage ca totul sa fie ok.

Si eu sunt in aceasi situatie ca tine si sper sa fie bine.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Totusi imi e frica desi ai dreptate, poate fi riscul la fel de mare ca orice alta problema ,dar totusi nu e un risc ,daca ia virusul si sti ce se intimpla mai departe .Eu una mai astept sa vad ce mai apare ,poate apare altceva si pt mine sa pot scapa sau pt bebe in afara imunoglobulinei.Eu nu mai risc nimic vreau un bebe sanatos...... si frumos ca mine ,nu bonlav

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

×