Sari la conținut
Forum Roportal
Musum

Cum te poti intoarce la fosta de cate ori te cauta in conditiile in care ti-a spus ca nu te mai iubeste

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

Buna! Vreau sa inteleg si eu tipul acesta de comportament. Astazi te vreau, maine nu te mai vreau.

Intrebarile sunt:

- Cum te poti intoarce la fosta prietena daca ti-a spus clar ca nu te mai vrea si nu te mai iubeste?

- De ce o femeie isi arata brusc interesul fata de o fosta iubire si incepe cu crize de gelozie atunci cand apare altcineva in viata lui?

-De ce fosta vorbeste urat la adresa persoanei cu care incerci sa ai o relatie?

- Ce fel de barbat este daca accepta astfel de situatii?

- Daca zici ca nu mai iubesti de ce vrei sa te intorci?

 

Raspunsul lui a fost: " Da, frate,vreau sa stau singur si sa decid, vreau sa vad daca ma mai cauta si daca ma cauta ma voi impaca, cu ea."

Ciorba reincalzita mai are acelasi gust?:))

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Pai depinde si cat e de veche ciorba???  ... relatia.

 

De ce trebuie inapoi???  nu mai sint fiinte in jur ... a fost ultima pe planeta???

 

Au fost 2 ani impreuna :)) acum 2 luni ea s-a gandit ca nu-l mai iubeste si sa-si gaseasca pe altcineva.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

In 2 ani n-ai observat ca nu merge in nici o directie relatia???   Un barbat trebuie sa-si deschida ochii mai repede daca vrea pe cineva ca mereu sint concurenti ... si o fata nu sta prea mult fara rost langa cineva, si are dreptate.   Cred c-o lamurise deja sa faca si economii ...

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

In 2 ani n-ai observat ca nu merge in nici o directie relatia???   Un barbat trebuie sa-si deschida ochii mai repede daca vrea pe cineva ca mereu sint concurenti ... si o fata nu sta prea mult fara rost langa cineva, si are dreptate.   Cred c-o lamurise deja sa faca si economii ...

In 2 ani n-ai observat ca nu merge in nici o directie relatia???   Un barbat trebuie sa-si deschida ochii mai repede daca vrea pe cineva ca mereu sint concurenti ... si o fata nu sta prea mult fara rost langa cineva, si are dreptate.   Cred c-o lamurise deja sa faca si economii ...

 

Am fost doar 2 luni impreuna si zilele trecute tipa a afla ca el e cu mine, a inceput sa-l caute iar el a cedaT in conditiile in care ea i-a spus ca nu il mai iubeste si sa-si gaseasca pe altcineva. Asta e gelozie sah frustrare? :)))

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Ciorba reincalzita mai are acelasi gust? :))

Cu deciziile "culinare" ale omului, n-are sens sa te pui! :) Ai avea vreo satisfactie daca in prezentul "vostru" s-ar afla mereu trecutul "lui"? 

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Buna! Vreau sa inteleg si eu tipul acesta de comportament. Astazi te vreau, maine nu te mai vreau.

Intrebarile sunt:

- Cum te poti intoarce la fosta prietena daca ti-a spus clar ca nu te mai vrea si nu te mai iubeste?

- De ce o femeie isi arata brusc interesul fata de o fosta iubire si incepe cu crize de gelozie atunci cand apare altcineva in viata lui?

-De ce fosta vorbeste urat la adresa persoanei cu care incerci sa ai o relatie?

- Ce fel de barbat este daca accepta astfel de situatii?

- Daca zici ca nu mai iubesti de ce vrei sa te intorci?

 

 

Raspunsul lui a fost: " Da, frate,vreau sa stau singur si sa decid, vreau sa vad daca ma mai cauta si daca ma cauta ma voi impaca, cu ea."

Ciorba reincalzita mai are acelasi gust? :))

 

- Daca nu ai demnitate, daca esti prea obisnuit cu ea, daca nu crezi ca poti gasi pe cineva mai bun etc.

- Poate despartirea nu a fost definitiva din perspectiva ei. Sau e dereglata, inchipuindu-si ca el ii apartine.

- De nesimtita. Vrea sa fie regretata, nu ca el sa intre in alta relatie.

- Ori o iubeste foarte mult, pana la a fi catelusul ei, ori e nesimtit si nu-l doare nesimtirea fostei. In orice caz actuala e sub fosta, din perspectiva lui. Deci actuala ar trebui sa-i dea papucii in cap, pronto.

- De ambitie.

 

 

Asa ti-a spus el tie, tu fiind actuala? Pai sa stea singur. Probabil se merita unul pe celalalt.

 

 

Am fost doar 2 luni impreuna si zilele trecute tipa a afla ca el e cu mine, a inceput sa-l caute iar el a cedaT in conditiile in care ea i-a spus ca nu il mai iubeste si sa-si gaseasca pe altcineva. Asta e gelozie sah frustrare? :)))

Mda, fa loc iubirii nemarginite dintre ei si da-l naibii.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Buna! Vreau sa inteleg si eu tipul acesta de comportament. Astazi te vreau, maine nu te mai vreau.

Jocuri mentale...mind games...

- Cum te poti intoarce la fosta prietena daca ti-a spus clar ca nu te mai vrea si nu te mai iubeste?

Misterioase sunt caile iubirii...

- De ce o femeie isi arata brusc interesul fata de o fosta iubire si incepe cu crize de gelozie atunci cand apare altcineva in viata lui?

Asa sunt unele pi*de...se simt bine doar daca fostul tanjeste dupa ele.

-De ce fosta vorbeste urat la adresa persoanei cu care incerci sa ai o relatie?

Caracter infect si refulari de proasta...

- Ce fel de barbat este daca accepta astfel de situatii?

Unul care e inca in limba dupa fosta...

- Daca zici ca nu mai iubesti de ce vrei sa te intorci?

Pentru ca inca mai iubeste :doh:

Ciorba reincalzita mai are acelasi gust ?

Da, poate sa mai aiba. Depinde de motivele adevarate ale despartirii si de sentimentele celor doi. Multi sa impaca dupa certuri sau despartiri stupide si relatia continua ok.

Am fost doar 2 luni impreuna si zilele trecute tipa a afla ca el e cu mine, a inceput sa-l caute iar el a cedaT in conditiile in care ea i-a spus ca nu il mai iubeste si sa-si gaseasca pe altcineva. Asta e gelozie sah frustrare?

 

El e cu tine in relatie de rebound. Fa-ti un favor si dai papucii. Inca o mai iubeste pe fosta si povestea lor nu este incheiata nici pe departe. Tu esti a treia roata la caleasca.

Unele femei joaca jocuri din astea mentale cu partenerii lor in speranta si dorinta ca acestia sa-si manifeste avid iubirea pentru ele, sa le implore, sa le caute, sa se intoarca inapoi la comanda. So fi plictisit putin fata in relatia lor si s-a gandit sa creeze putina drama pentru a reinvigora lucrurile. Sau a vrut doar sa-l testeze pe dansul sa vada ce va face si cand a vazut ca el e deja cu altcineva si-a dat seama de prostia comisa. Sau se joaca cu el ca asa vrea ea.

Oricum o dai, tu nu ai ce cauta in toata chestia asta. Vezi-ti de ale tale si incheie relatia cu el.

  • Upvote 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

De ce trebuie sa intelegi? Esti consilierul "lor" marital? Tipul are probleme poate e ofticat si se foloseste de tine sa ii testeze reactia.

Editat de Silki

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×