Sari la conținut
Forum Roportal

Postări Recomandate

Am gasit solutia

 


Conceptul si executia imi apartin.

Ai gresit topicul. Poti face misto-uri obosite cateva topicuri  mai jos

  • Upvote 2

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Vezi ca nu e prima oara când spui userilor unde si ce să posteze.

Vezi de treaba că nu ti-ai cumpărat forum.

Dacă nu îți convine o replică ignori sau raportezi, nu spui cuiva unde și cum sau ce să posteze.

  • Upvote 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Apropo de obiecte decorative. M-am apucat de niste fete de perna personalizate pentru copii; am strans niste bucati frumoase de material. 

  • Upvote 5

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Sora mea creeaza perne decorative din toate alea ce nu vrea sa imbrace si i-am trimis eu ... ca sa fie si elegante daca tot lucreaza cu ele, i-am trimis si modele de idei de decorat casa in ziua de azi si sint admirate de vecini si oricine trece pe la ea.   

  • Upvote 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Am intrat sa vad cum arata mai nou o casa noua, se poate vizita pana se vinde.  

 

Este aproape de mine si costa aproape 700,000 de dolari cu cheltuielile de finalizare al  vanzarii si altele ce se mai adauga inainte sa poti intra in casa.

 

Pe video nu arata dormitoarele, gradina din spatele casei, garajul pe dinauntru si nu inteleg de ce. 

 

http://www.propertypanorama.com/instaview-tour/armls/5295999

 

Se vinde pe internet pentru evrei din New York ca localnicii nu prea se califica la sume din astea astrologice cand nu merita acesti bani casa noua.

 

Are carpet in dormitoare de culoare cafea cu lapte, precis de asta nu arata!!!  master bath room ca si restul casei nu este bine proportionat la spatiu, sint goluri 

 

prin casa fara rost, iar dormitoarele sint mici si mai lipseste cel putin o baie completa si unu din 2 bucati/wc si chiuveta de langa usa spre terasa.

 

Ca sa vanda casa mai repede ... l-a mobilat cu niste troase de ti-e frica sa nu urce si paduchi pe tine ... patul se pierde in camera imensa din care se putea face

 

2 camere lejer, ca si din master bathroom, acolo joci fotbal pe 2 porti fara jena si nu este pus macar un cuier sau ceva instalatie sa se vada ca vine ceva acolo.

 

Oamenii n-au imaginatie cand vad niste spatii aiurea desenate ca si sufrageria care este la 15 pasi mari de la bucatarie, un drum ... cu un platou fierbinte in

 

mana doar distanta asta mai lipsea cand lumea mananca in fata TV-ului.   Ala va fi resedinta cateilor ca e intunecos locul si parcare pentru caruciorul de copiii.  

 

Nici video nu prezinta ca n-are un view ca lumea casa care arata ca o baraca pe dinafara ... pe geamurile din fata casei se vede gardul lateral al vecinului, care

 

deja se contrazice cu arhitectura strazii ca pe un lot mare, au ridicat 4 case sa castige destul.   In bucatarie sint putine cabinete dar este o cămară de alimente

 

in forma de un unghi de 45*, in sala de spalatorie, masinile de spalat si uscat stau pe podea, din ala cu usa rotunda in fata, nu este acel stativ pe care sta

 

normal ca pretul ar mai fi un extra 1000 de dolari.   N-a pus si o chiuveta in spalatorie sau ceva de uscat pe sarma al rufelor fine ce nu intra in uscator.   

 

Nu este usa spre exterior din bucatarie sa arunci gunoiul si nici wc desi ar fi fost loc ca spalatoria are usa directa in bucatarie si loc foarte mult neocupat.

 

Deloc perdele pe geamuri sau macar suporturile ca nu se poate sta fara geamuri acoperite nici o secunda ca sint joase aici geamurile si se vede totul.

 

Langa chiuveta de bucatarie in cabinet a instalat loc pentru 2 containere de gunoi, unu pentru reciclabile ... trist si acel loc ca va pute gunoiul acolo de

 

fug toti din casa, de cate ori se va deschide usa cabinetului, aici este necesar container mare pentru reciclabile nu unu mic, ca si pentru gunoi, ca eu

 

arunc de 2-3 ori acea cantitate pe zi ca nu strang gunoi la mustit ci-l scot imediat din casa cum am timp si mana libera!!!

 

Cuptorul microunde l-a pus langa frigider si e unu mic si flat bun de o farfurie de supa, n-are loc o punga de pop corn sau eva mai inalt de 12 cm!!!

 

o fi modern dar nu e practic, ca si frigiderul ca in congelator abia se poate pune cate ceva ca sint 2 sertare nu prea inalte, curcanul nu intra deloc!!!

 

Nici un material scump nu este folosit la finisarea casei inafara de parchet care nu acopera toata casa doar locurile publice, nu si dormitoarele,

 

iar asta ar mai ridica costurile initiale cu cel putin 30,000 de dolari, in bai n-a folosit tiles pe pereti si plastic imitand tilele si chiuvete foarte mici.

 

Corpurile de iluminat sint provizorii deci ramane to pe cumparator sa mai cheltuie cel putin 10,000 daca vrea sa aibe o casa ca lumea care

 

rimeaza deja cu falimentul ca si cabinetele sint ieftine.

 

Astea sint observatiile mele dupa 5 minute in casa, in conditii normale ar fi trebuit sa fie ulta luxos la acesti bani si mobilat la fel foarte elegant

 

cu lenjerie de pa tde mii de dolari ca si prosoape si halate in bai si tot necesarul nu totul gol ca dupa potop, plus vase scumpe in bucatarie si

 

perdele peste tot sau alt sistem de acoperit geamurile, care vor costa enorm de mult ca nu merge nimic de mana 2-a acolo.

 

Am fost in foarte multe case din astea la vizitat dar asta a fost cea mai amarita din ultimii 21 de ani ... si nu pentru ca pretentiile au scazut.

 

Va avea probleme sa vanda casa pentru banii care se cer pentru zona de cea mai buna scoala elementara din State, nu numai din Phienix,

 

dar casele au vedere la ceva obiectiv, dar asta n-are nimic nici afara sau inauntru, este doar spatiu de locuit.


Casa are 3069 de Square Feet = 285,12  Metri Patrati

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

RX-HGMAG011_Quimby-Kitchen-144-a-4x3.jpg

 

Oare cu magnet sint lipite borcanele de tavan sau de acel raft sa fie afara din cale cand nu se folosesc???

 

Ideea este excelenta doar sa nu cada de acolo pe capul cuiva ... 

Editat de The Unknown

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

In perioada asta din an se decoreaza de Craciun prin toata casa de unele persoane ca totul primeste un nou aspect de Sarbatori.

 

Cu bradul pana la tavan nu merge orice aranjament in casa ca degeaba se cheltuie cu bradul daca n-are aspect, ceva decor din spate.

Sint geamuri imense si traditional in fata se aseaza bradul sa fie vazut si de afara si este foarte frumoasa traditia, dar nu ajunge numai bradul doar cand nu sint deloc resurse financiare.   

 

Deja s-au ars cateva case si apartamente in oras ca s-au folosit sirag de beculete vechi la decorat, atentie mare la partea asta ca de obicei sint copiii mici in case si se intampla noaptea!!!    La stirile de la ora 6 am auzit tragica veste cati au ramas in pijamale de sarbatori.  

Cereau ajutor pompierii, ei aduna si repartizeaza, este o traditie locala, au primit imediat raspuns la apel de nu aveau timp sa le adune ca aveau si altceva de facut.

 

Eu am niste crengi de brad in casa pe care le schimb daca se usuca si nu mai miroase frumos, e decoratie aparte, inventia mea, sint decorati, este si sufletul casei in aceste saptamani si totul am adus din curte si sta pe un platou imens de oglinda, pe masa de sufragerie si langa tot feluri de dulciuri si nuci, biscuiti din Danemarca, rahat trucesc, ciocolati maghiare si elvetiene, etc.   

 

Culorile mai vii si stralucitoare predomina desi nu prea sint in ton cu restul de lucruri din casa dar temporar este acceptat sa se schimbe

aspectul sombru al incaperilor.    Sint case din care as fugi imediat sint asa de neprietenos ales culorile si care mai de care neutru care nu-mi place deloc, de aceea ador decoratia de Craciun.

 

Si la noi sotul prefera maro si el stie ce culori si eu acopar cu ce-mi convine pe care ma intind sa stau ca-mi vine acru-n gura doar ca ma uit la mobila de parc-ar veni din puscarie zic eu, asa de serios este ca nici mirosul  nu-mi face bine dar le stropesc bine cu tot feluri de specialitati ca materialele cu care sint acoperite mai nou sofalele imi dau de scarpinat si spatele.  

 

Am cumparat cel mai frumos material de mobila si acopar doar unde stau eu ca el sta oricum si ar ajunge sub canapea orice as folosi.  Am si pernele mele de decoratie pe care pot sa si dorm daca vreau si sintem pe plan separat ca eu nu pot sa stau pe nimic ce ma face sa lesin.

 

Si scaunul de la masa de sufragerie este imbracat frumos pe care-l folosesc eu, al lui este lemn natur, ca in padure un butuc.   

 

Chiar daca moare de durere de spate nu-l invit pe scaunul meu, sa-si puna o perna sau ceva pana manaca sau sa ia un halat pe el gros de baie.

 

Un clopotel de cristal mai este la vedere si cam atit decorez eu, plus fatza de masa festiva pe care nu se mananca.   

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×