Sari la conținut
Forum Roportal

Postări Recomandate

Puteti sa postati poze cu ce ati mai cumparat prin casa sau ce ati dori sa cumparati ( pot fi incluse farfurii, plante, veioze, scrumiere, perne, orice face parte din designul casei tale)

 

 

 

Totodata daca doriti sa va decorati camera puteti posta o poza cu o camera pe care o doriti schimbata si ceilalti useri va pot ajuta cu idei.

 

 

Exemplu: Postati in felul urmator

 

 

1. Tipul camerei ( baie, bucatarie, dormitor etc.)

 

2. Poza camerei 

 

3. Ce stil doriti : modern, rustic, arabic, art deco, scandinav, shabby chic,,etc.

 

 

 

Eu mi-am cumparat ieri niste perne pentru canapeaua mea neagra. M-am gandit ca toata mobila este neagra si sa aduc un pic de culoare si personalitate dar inca mai sunt multe de facut pentru ca m-am mutat intr-un apartmanet gol. O sa postez o poza cu intreaga camera mai tarziu

 

2zhf98g.jpg

 

 

 

  • Upvote 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Poti pune o patura cu franjuri pe canapea..parca e prea neagra.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

La noi mereu se decoreaza daca ceva nu-i convine lui Hombre sau daca vine cineva si doarme in patul meu ...

 

acum vrea sa cumpere "ceiling fans" sa se invarte mai repede, avem nevoie de 4 bucati sa inlocuim!

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Daca nu va place sa primiti sfaturi sau sa sfatuiti atunci puteti posta poze sa ne aratati cum ati decorat. Eu una ma plictisesc mereu si imi place sa schimb si sunt deschisa la a primi sfaturi. 

 

Poti pune o patura cu franjuri pe canapea..parca e prea neagra.

 

Ma gandesc sa ma axez pe 3 culori, negru, alb si turcoaz asa ca o sa cumpar o patura turcoaz si un tablou sa predomine turcoazul si sa-l pun deasupra canapelei. O sa schimb si covorasul ala. Sa vedem....

106y1s1.jpg

 

Azi ma duc sa cumpar vechitura asta de la un vecin si sa o vopsesc in alb. O sa va arat poze dupa ... La IKEA mi se par prea scumpe

20qjjg7.jpg

Editat de adnana
  • Upvote 2

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Un perete in family room...

 

 


Daca nu va place sa primiti sfaturi sau sa sfatuiti atunci puteti posta poze sa ne aratati cum ati decorat. Eu una ma plictisesc mereu si imi place sa schimb si sunt deschisa la a primi sfaturi. 

 

 

 

De ce e gresie pe jos in sufragerie ?

 

Vezi ca dulapul ala, sau ce e el, pe care vrei sa-l vopsesti, trebuie sa-l smirghelesti prima data ca altfel va iesi ca dracul cu vopsea pusa peste. Dupa cate se vede in poza are lac finisant pe el si ala trebuie inlaturat. In plus de asta nu stiu daca ar atata ok alb. Mai bine il smirghelesti si inlaturi toata vopseaua si finisajul pe care il are, pana ajungi la lemnul natur si dupa aceea da-i doar cateva straturi de colorant finisant intr-o nuanta de abanos mata. Nu stiu cum se cheama acolo dar in engleza ii zice wood stain. Nu e vopsea.

Modelul lemnului e ok, ar fi pacat sa-l acoperi cu vopsea alba. 

 

Si scoate-i rafturile alea de sticla ca arata ca de pe timpul lui bunica cu ele. Nu se potrivesc deloc cu stilul dulapului.

Editat de Naeema
  • Upvote 2

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Nu ticaie ceasul meu. E silent. :o: Tocmai de aia l-am luat.

Nici eu nu suport ticaituri de ceasuri in casa.

Editat de Naeema

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Ce coincidenta. Si eu ma ocup de asta acum :lol: .


Nu ticaie ceasul meu. E silent. :o: Tocmai de aia l-am luat.

Nici eu nu suport ticaituri de ceasuri in casa.

 

Eu nu pot dormi daca aud un ceas sau  apa picand intr-o chiuveta care nu se inchide bine.

  • Upvote 2

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

 

Se poarta mobilele astea pimp-uite. Mobila mea veche a luat-o sora-mea, a vopsit-o si a vandut-o cu cateva sute de euro, ceea ce m-a facut sa-mi bag unghia in gat ca nu m-am gandit io la asta.

 

Si noi avem o masa de birou care trebuie refinisata dar nu ne apucam noi e ea nici de a dreacu. E munca multa. Tot caut o firma buna care sa mi-o refiniseze, ca de aruncat nu o arunc. E din lemn masiv si clasica. Am dat vreo 1300 pe ea la pret redus.

E exact ca asta din poza. Vrem sa o facem inchisa la culoare ca nu se mai poarta rosiaticul ala. Abanos.

 

 

 

Recent am fost la cumparaturi de lenjerie pentru paturi. Scumpe ale dracului alea de buna calitate cu numaratoarea firelor de la 400 in sus. Cearsafuri, fete de perna si fete de plapuma pentru 4 paturi, m-au rupt in fund. :lol:

Cand m-am mutat aici dupa casatorie, Naeemu avea niste cearsafuri de zici ca erau smirghel. Bune de exfoliat toata pielea cand dormeai in ele. De atunci l-am scolit eu ce inseamna lenjerie buna. Si musai 100% bumbac sa fie. Nu suport satinul sau matasea la lenjerii. De poliester nici nu se pune problema.

Editat de Naeema
  • Upvote 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×