Sari la conținut
Forum Roportal
impresie

Cedare de prioritate de trecere

Postări Recomandate

Exista politisti prosti, fara indoiala, slab pregatiti si unii chiar fara nici o treaba cu munca lor. Chiar din acest motiv e placut sa constati ca uneori, in surprinzator de multe cazuri, chiar si fara sa fie prezenti la locul accidentului stiu exact cum s-a intamplat tot si pot stabili exact cine e vinovat.

 

Amu, noi, participanti la trafic, daca dam de bucluc, normal, avem cai de contestare a masurii politiei, putem sa ne adresam justitiei, putem cheltui sume importante ca sa dovedim.... oare ce?

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

:rot:

doar ca mi-am amintit.... aparent fara legatura cu subiectul...

 

Avocatul Gheorghita Mateut are cele mai bune rezultate in lupta anticoruptie de la noi, potrivit presei. Toate personalitatile pe care le-a "aparat" in procese penale sunt bine merci condamnate definitiv la ani grei de inchisoare. Nici un judecator de la noi nu se poate lauda cu o asa performanta care nu a fost egalata nici cu ocazia ultimelor valuri de condamnari. In acelasi timp Mateut este unul dintre cei mai bogati si mai solicitati avocati :).

  • Upvote 2

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Deocamdata nu stiu cum au decurs lucrurile. Pana voi mai vorbi cu el, uitati-va la poza atasata. Vedere din intersectie spre strada pe care circula Auto2. 

 

 

 

Asta e oricum alee, în mod normal aleea aia trebuia făcută cu sens unic, ca strada din stânga, dar unde nu-i cap la drumuri...

 
Asa este. Uite poza de sus cu latimea strazii, si intamplator un autoturism care iese de pe strada.

 

Hmmm, se pare ca Google street view, schimba cam ciudat pozele, ca in altele, de la alte distante privit pe strada, erau si pietoni. 
 
 
 

Iar probele tale sunt pozele unde A2 e suit pe bordusa, deci nu poate demonstra nimeni ca A2 era partial pe contrasens. 

 

Pozele cu telefonul mobil asa arata. De aceea va fi dificil de demonstrat daca era pe contrasens. Cercul rosu marcheaza locul in care s-a oprit A2 cu roata lovita. 

 

Mai revin la tema aceasta odata ce se va termina totul, ca sa nu mai presar eu aprecieri si deductii neoficiale.

Editat de Recent

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×