Sari la conținut
Forum Roportal
The Bitch

Apocalipsa Zombie

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

Daca tot e in voga sa se poarte discutii despre scenarii apocaliptice, m-am gandit sa deschid un topic si despre scenariul asta. La coltul vesel desigur, dar totusi haideti sa speculam, de distractie, de dragul discutiei, wha'ever....

 

Ce ati face ?

Cum ati reactiona ?

Ar fi viabil si in realitate ceea ce se prezinta in ziua de azi in flime si seriale tv ? In sensul...metode si sanse de supravietuire, dinamica dintre oameni, posibilitatea refacerii unei farame de civilizatie macar, resurse, etc...

 

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

M-as imbata sa nu simt nimic ... ca imaginez s-ar mai povesti la TV ca se apropie ceva de neinvins de planeta terra si pana nu incurca satelitii,

 

ne mai transmit macar o imagine cum se apropie distrugatorul civilizatiei. As canta si melodia "Je ne regrette rien" ...

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

M-as amesteca printre ei, asemanandu-ma lor. Apoi le-as spune unde este "mancarebuna. Zombie sunt chestii simpatice si fara minte. I-as folosi in scopuri marete. M-as supune ca si ei la greu, si am imparti mancarea, castingandu-le increderea.

Apoi le-as spune si ce sa nu manance, punandu-mi astfel deoparte oamenii care-mi trebuie. Ca intr-un final sa-i tradez, pe zombie, si sa le fac lor apocalipsă.

 

:king2:    :evil:     :blink:    :ermm:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Pe NGC am vazut niste documentare din seria NGC: Apocalipsa. Esti gata?


Arata cum unele familii se pregatesc pentru prabusirea civilizatiei.

 

Sa zicem ca nu va fi razboi nuclear, sau meteorit.

Dar daca societatea se prabuseste din cauza razboielor si lumea revine la anarhie, cu siguranta vor fi bande inarmate ca in Mad Max.

 

Unele familii si-au facut un fort din containere folosite la transportul marfurilor pe vapoare (acum scoase din uz, dar ieftine si totusi solide). Au arme.

Isi pregatesc mancare conservata care le va ajunge zeci de ani, plus containere de stocare a apei de ploaie.

 

In caz ca vor navali bande inarmate sau zombie (din cauza unor epidemii), ei se pot apara de la inaltimea containerelor (puse pe doua nivele, in forma de careu).

 

Oameni destepti.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×