Sari la conținut
Forum Roportal
ghost-

Recomandare amplificator semnal wireless

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

Salutare.Am si eu o p[roblema la care sper sa gasesc o rezolvare.Ok.Un prieten m-a lasat sa ma conectez la reteaua lui wireless.Netul il are de la telekom.Distanta dintre mine si el e cam de 20-30 m.Problema este ca am doar o liniuta la semnal,iar daca intru in casa se pierde de tot semnalul.Ce as putea sa fac sa pot amplifica si eu semnalu la 2 linute,astfel incat sa am semnal si cand intru in casa,si nu doar in curte afara??Exsista vreun amplificator de semnal wireless bun?Ce imi recomandati?

Casa care o am are pereti f grosi de piatra cam de 40-50 cm si banuiesc ca de aceea pierd semnalu wireless.E o casa de vacanta undeva la munte..si as dori sa pot sa am semnal si in casa nu doar afara in curte

Va multumesc

Editat de ghost-

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Scurta descriere

.....si in conditii ideale de transfer (fara interferente, obstacole,pereti grosi, etc).

 

tocmai am specificat ca peretii casei sunt f grosi 40-50 cm si sint de piatra

Editat de ghost-

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

In conditii ideale iti garanteaza viteza de transfer de 300Mbps. Daca ai peretii grosi s-ar putea sa ai 100Mbps, nu ti-e suficient pentru traficul de internet?

Vrei ceva cu putere mai mare? Vezi aici:

http://playtech.ro/2011/repeater-wireless-pentru-care-bate-la-24-km-amped-wireless-sr600ex/

 

dar vezi si pretul care e de 7-8 ori mai mare.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Eu am un D-Link DIR 825, 200Mbps pentru mine legat direct de router si 100Mbps pentru toate cele 4 apartamente de la etajul meu!!!

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×