Sari la conținut
Forum Roportal

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

Eu din magazinul de 99 de centi imi cumpar lichid numai la spalat rufe pe cel fara miros, ceva marca popular in Mexico, ca toate se fabrica acolo aproape.

 

Cand am intrat pe usa, totul se spala de pe mine ca transpir afara, folosesc mereu un pic de detergent, sa-l pot limpezi bine. 

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

eu nu inteleg discutia asta despre detergenti. e diferenta intre ei atat incat sa se vada pe hainele spalate? am cumparat ce dracii gaseam pe la oferte, am avut turcisme ieftine, nemtesti ceva mai scumpe, nu vad frate nicio diferenta, ca atare raman la alea mai ieftine.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Cunosc romance maniace la detergent de rufe dar si la restul ce-l folosesc prin casa.   Dau toti banii pe ce vor ele ori ce ar fi ...

 

Una a dat cu ceva pe jos peste tiles sa fie super dezinfectate ... mi s-a oprit respiratia, abia am putut sa fug afara din apartament la aer.

 

La alta in baie am vazut o scrumiera cu toate zilele desi stiam ca ei nu fumeaza.

 

Mi-a strigat sa aprind vreo 4 bete de chibrit si sa le ard peste scrumiera sa nu miroase urit incaperea, a uitat sa-mi spuna dinainte.

 

Multe femei mereu vaneaza noutati in toate domeniile economiei, n-are alt topic de vorbit oriunde merge decat ce a mai cumparat nou ...

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Cunosc romance maniace la detergent de rufe dar si la restul ce-l folosesc prin casa.   Dau toti banii pe ce vor ele ori ce ar fi ...

 

Una a dat cu ceva pe jos peste tiles sa fie super dezinfectate ... mi s-a oprit respiratia, abia am putut sa fug afara din apartament la aer.

 

La alta in baie am vazut o scrumiera cu toate zilele desi stiam ca ei nu fumeaza.

 

Mi-a strigat sa aprind vreo 4 bete de chibrit si sa le ard peste scrumiera sa nu miroase urit incaperea, a uitat sa-mi spuna dinainte.

 

Multe femei mereu vaneaza noutati in toate domeniile economiei, n-are alt topic de vorbit oriunde merge decat ce a mai cumparat nou ...

 serios?  :blink:

bine, stiam ca exista si dezaxate, dar astea-s demne de un univers paralel

 

sa vedem si partea plina a paharului, or sa devina niste mumii aseptice :))

Editat de *tania*

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

eu nu inteleg discutia asta despre detergenti. e diferenta intre ei atat incat sa se vada pe hainele spalate? am cumparat ce dracii gaseam pe la oferte, am avut turcisme ieftine, nemtesti ceva mai scumpe, nu vad frate nicio diferenta, ca atare raman la alea mai ieftine.

 

Eu am constatat ca este diferenta intre detergenti dar asta nu o determina pretul. Multe din alea mai ieftine sunt bune si multe din alea scumpe oribile.

Eu aleg detergentul in functie de miros si de concentratie. Mai sunt si alea formulate sa spele rufele bine in apa rece, alea care au oxi-clean sau bicarbonat in ele ca sa iasa albiturile fain fara nevoie de clor. Nu am pus niciodata clor la rufe. Urasc clorul si in plus de asta ies galbene nu albe. De putoare de clor nici nu mai zic.

Deasemenea detest detergentul in forma de praf.

Editat de Naeema

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Da, l-am testat, si imi place ft tare. L-am pus la treaba serioasa...serioasa....si a facut fata:) Nici nu mai e nevoie sa pui balsam, detergentul e ft concentrat la miros, mi-a ramas in toata casa . Si fac si economie:D Cand puneam lichid...puneam ftttt mult. Asa pun exact cat trebuie fiind predozat. #Persil  :dance4:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Da, l-am testat, si imi place ft tare. L-am pus la treaba serioasa...serioasa....si a facut fata:) Nici nu mai e nevoie sa pui balsam, detergentul e ft concentrat la miros, mi-a ramas in toata casa . Si fac si economie:D Cand puneam lichid...puneam ftttt mult. Asa pun exact cat trebuie fiind predozat. #Persil  :dance4:

 

 

Stii ca reclama agresiva convinge potentialii cumparatori sa aleaga alt produs, nu? Sper ca si seful tau stie asta.

  • Upvote 3

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Vizitator
Acest topic este acum închis pentru alte răspunsuri.

×