Sari la conținut
Forum Roportal

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

As dori, va rog, o previziune in ceea ce priveste cariera, serviciul.Momentan nu mai lucrez,sunt intr-o perioada de cautari...deocamdata nu am gasit ceva acceptabil,dar sper ca o  apara.Sunt nascuta pe 26.07.1982,ora 17.00-Slatina,Olt. Multumesc

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

:rot:

 

ok, acu pe bune?!

 

 

 

ok, ok! hai ca incerc si eu

 

sunt nascuta in bucuresti, 17,04,1982 -(era Pastele, asta daca are vreo importanta) si problema mea este ca nu pot sa slabesc. se poate o previziune?

 

haha

  • Upvote 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

As dori, va rog, o previziune in ceea ce priveste cariera, serviciul.Momentan nu mai lucrez,sunt intr-o perioada de cautari...deocamdata nu am gasit ceva acceptabil,dar sper ca o  apara.Sunt nascuta pe 26.07.1982,ora 17.00-Slatina,Olt. Multumesc

Si in ce domeniu ai calificari, ce studii ai?

  • Upvote 2

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Si in ce domeniu ai calificari, ce studii ai?

Am calificari in mai multe domenii de activitate:educatie,contabilitate,resurse umane,stiinte juridice...

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Esti nascuta in Slatina. 

Esti in Slatina acum?

 

Previziunea mea astrologica este ca sansele tale de a afla de lucru in Slatina sunt reduse in aceasta conjunctura astrala, deoarece orasele mici sufera de influente negative cosmice din cauza edililor corupti.

 

Daca ai afla de lucru in alt oras, mai mare, te-ai muta?

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Daca ai afla de lucru in alt oras, mai mare, te-ai muta?

Da,locuiesc in Slatina acum.M-as muta  in alt oras daca as gasi ceva acceptabil.Am lucrat cativa ani si in Bucuresti si ma gandesc sa revin.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Nu vreau sa fiu răutăcioasă, dar ce inseamna ca esti califixata in educatie, contabilitate, domeniu juridic si resurse umane? Adica ai terminat aseul, dreptul, fac de inv sau ce?

  • Upvote 2

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Previziune: Nu vei avea niciun job care să te satisfacă. Vei parcurge etape, MLM, asigurări, bursă, servicii bancare...pentru că sunt singurii care după 30 de ani nu te trec la "decedați" :))))). În general firmele care vin în România și caută forță de muncă doresc pesoane tinere și foarte tinere, care oricum se bucură de job pentru că sunt încă susținuți de părinți, practic ei nefiind nevoiți să-și asigure traiul din salar. Salar care de obicei se învârte in zona salarului minim pe economie. CV-ul tău are vizualizări foarte puține datorita filtrelor de vârstă (minim 18 maxim 22 ani). Este o procedură știută. Singura varianta este sa te axezi pe o cariera "liberală" unde-ți faci un P.F.A. și-ți vezi de treaba si de clienți. Doar că acum e un moment ușor nefavorabil.Și asta pentru că trăim intr-un sistem colapsat de atâta furt și ANAF-ul e disperat sa adune bani cu orice preț. Recomand pâna la o schimbare favorabilă (nu uita, o furtună nu poate ține o veșnicie) să-ți iei un job de supraviețuire. Între timp gândește-te ce ti-ar place cu adevărat să faci, pentru că astfel nu vei mai simți că lucrezi...va fi un joc totul. 

  • Upvote 2

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Ma raliez si eu la previziunile astrologului de mai sus.

Totusi in Bucuresti ai gasi mai usor de lucru, caci astrele sunt mai favorabile, din cauza ca Bucurestiul aspira fondurile, iar orasele de provincie sunt lasate in voia meteoritilor.

Dar chiria e mare in Bucuresti, asa ca vei ramane cu vidul cosmic in cont dupa plata facturilor astronomice.

Asa ca fatalitatea stelara arata ca ar fi bine sa iti cauti de lucru in tari vestice, atata timp cat universul o mai poermite.

  • Upvote 4

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×