Sari la conținut
Forum Roportal
ady70

Cine sunt martorii lui Iehova?

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

 icoanele s-au nascut din dorul de a vedea chipul Mantuitorului nostru Iisus Hristos

 

Dorul de a vedea o falsa reprezentare a chipului ? Caci stii bine ca Isus in icoanele crestine arata european, nu ? Cata logica are asta, avand in vedere ca era semit dintr-o zona unde barbatii nu aveau plete matasoase satene si mai mult ca sigur majoritatea erau cam maslinii la piele. Eu zic ca ar trebui sa va revizuiti icoanele. :rot:

 

ebc4677c18cd526d7e782d538f91a982.jpg

Fake-and-Real-Jesus_zps07fe7e70.jpg

Editat de Naeema
  • Upvote 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Crestinii nu sunt obisnuiti sa raspunda la agresivitatea sectara(martori, neo ori altor religii , filosofii de viata, etc. :lol: ) , nesectara, atee ori neatee, semita sau nesemita, ultra sau neultra s.a.m.d., cu agresivitate. Crestinii nu-si propun sa atenteze la credinta nimanui si, in contrapondere, nici altii sa nu atenteze la credinta crestina.

Crestinii au o vorba faina: "Stai neclintit in credinta si fereste-te de ispititori". Din partea mea n-aveti decat sa va exprimati si sa postati cum va dicteaza constiinta, pentru mine este "egal"(vorba aia :lol: : "nu ma atinge si nu ma afecteaza deloc"). 

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Crestinii nu sunt obisnuiti sa raspunda la agresivitatea sectara(martori, neo ori altor religii , filosofii de viata, etc. ) , nesectara, atee ori neatee, semita sau nesemita, ultra sau neultra s.a.m.d., cu agresivitate. Crestinii nu-si propun sa atenteze la credinta nimanui si, in contrapondere, nici altii sa nu atenteze la credinta crestina.

 

 

Nu ? Atunci se pare ca nu ti-e familiara notiunea de right wing christianity si tot ce implica ea. 

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Nu, decat sa urasca tot ce nu este ca ei. :lol:

 

 Blues, io-ti spun ca nu-i nicio ura din partea crestinilor, ci doar iertare si dragoste. :lol:  Daca te-a dus mintiuca la "ura", atunci intoarcete-n interiorul tau si observa-te, vezi cum de te-a pacalit acel gand, care-ti apartine, bineinteles.

Nu ? Atunci se pare ca nu ti-e familiara notiunea de right wing christianity si tot ce implica ea. 

:lol: Mai multe aspecte nu-mi sunt chiar familiare si nici "familiale", ii drept asta.

Editat de LuciaD

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

 

Mai multe aspecte nu-mi sunt chiar familiare si nici "familiale", ii drept asta.

 

Deci atata raspuns ai  ? Despre greselile mele de ortografie ? :doh: Se stie deja ca nu vorbesc si nu scriu romana foarte corect, deci umorul e pierdut in cazul asta.

Editat de Naeema

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Deci atata raspuns ai  ? Despre greselile mele de ortografie ? :doh: Se stie deja ca nu vorbesc si nu scriu romana foarte corect, deci umorul e pierdut in cazul asta.

 

:lol: Hai ca esti draguta. De Blues nici nu mai zic, ca se descrie ea pe ea... :lol: constant continuu.

Editat de LuciaD

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Mno ca sunt confuza acum. :lol: Dracu stie cum e corect, I don't care. Dar daca zici tu ca am scris corect, te cred. Multam.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Mno ca sunt confuza acum. :lol: Dracu stie cum e corect, I don't care. 

:lol: Da' cine ti-a zis tie ca n-ai scris corect?!

 

Poate, intre timp, vr-un Martor de-a lu'Iehova ti-a "transmis" ceva si te-a "confuzat". :lol:

Editat de LuciaD

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Asa am inteles eu mesajul tau. Altfel chiar nu il pricep. Tu oricum postezi cam ciudat. De multe ori scrii cuvinte fara sa spui nimic de fapt. 

Editat de Naeema

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×