Sari la conținut
Forum Roportal
Sergei

WebSite in Flash pentru motoare de cautare.

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

Asi vrea sa va intreb, cum indexaza motoarele de cautare sitiurile facute in flas.

Motarele tot asa le vad ca si html-ul?

Mersi.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Stiu ca Google stie sa gaseasca linca-urile din flas dar nu stiu nimic de text. Totusi ce te impiedica sa scrii text intr-un layer ascuns. Deci cred ca este mai reticent chiar daca vede si textul.

Nu stiu de restul motoarelor, dar nu cred ca sunt la fel de avansate ca si Google.

Eu iti recomand sa folosesti totusi html daca vrei sa fi sigur ca stirile sunt vazute si de motoarele de cautare.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Mai mult ma interesa sa gaseasca lincurile de pe website.

Ca vreau sa fac barul de navigare pe website in flas.

Mersi de raspuns!

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

1. Nici un fel de text/linca-uri ascunse :- Mai devreme sau mai tarziu vei fi penalizat si o sa te doara mult . Desi se poate face si in html printr-un css extern INSA NU ITI RECOMAND .

2. Daca doar meniul e in flas e oca . Creeaza un Site Map si nu uita sa faci lincauri catre prima pagina si nu cu Home ci "<caeyword> home" sau ceva de genul .

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Si totusi daca "clientul" se incapataneaza ca vrea site in flash.... ce se poate face? :flowers:

Am pus meta cat incape si o sa mai pun... altceva nu stiu...

Daca ajuta e vorba de www.keco.ro si in curand acelasi lucru pt www.ecoshop.ro

help me... :doh:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

1.ai putea sa ii explici ce riscuri implica sa ii faci situl in flash...

2.ce e acolo poate fi facut la fel de bine in Html...(exceptand unele filmulete de toata rusinea...)

3.fa-l in html ... tu stii mai bine decat el ce e bine, daca esti designer...clientul trebuie sa iti prezinte ideea si tu sa i-o pui in practica...nu trebuie sa iti dea el sfaturi, deci trebuie sa ii explici ca nu te apuci tu sa ii dai lectii lui google... ;)

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Din anumite puncte de vedere, un site Flash poate ajuta. Gandeste-te la cum se calculeaza Pagerank-ul (la general).

 

Iar, cum spunea cineva mai sus, tu decizi cum faci site-ul, nu clientul. Clientul are ideea, tu o pui in aplicare!

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×