Sari la conținut
Forum Roportal
tadayo

Ce folositi pentru a citi carti in format electronic?

Postări Recomandate

E-reader, tableta, laptop?

Care este mai putin obositoare pentru ochi?

Dar mai confortabila pentru citit in interior sau in aer liber?(ma refer la contrast, in aer liber unde e multa lumina contrastul scade).

Ce marca?

Cat ii tine bateria cand plecati in oras sau in calatorie?

Conteaza sa aiba posibilitatea de a i se schimba bateria? (unele trebuie aruncate cand bateria nu mai poate fi incarcata).

 

Vreau sa-mi iau ceva nou, si recomandarile voastre m-ar ajuta.

Editat de choronzon

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Gadget-urile la nivelul asta au acumulatori, adica baterii reincarcabile. La cumparare vei avea si un cablu cu alimentator. Un capat il bagi in priza si unul in aparat si iti va incarca acumulatorul in cateva ore. Acumulatorul te poate tine un an sau chiar mai mult, in functie de modul cum il folosesti.

Daca pleci pentru o saptamana sau doua intr-un loc unde nu ai o sursa de curent, poti folosi un acumulator extern, ceva cam asa:

http://www.emag.ro/acumulatori/c

In functie de cati mAh are, poti face 3-4 reincarcari, si daca perioada intre 2 reincarcari este 2 zile sa zicem, ai 10 zile autonomie.

  • Like 1
  • Upvote 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

io sunt o vaca! am o tableta si zace intr-un sertar degeaba. se poate conecta la wifi si as putea sa citesc online.

 

 

unde gasesc sa citesc online?

 

mi-a dat fafarel 1 data un site, dar a ramas in laptopul vechi si nu mai am acces la site-ul ala

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×