Sari la conținut
Forum Roportal
Ovidiu Bufnila

Topic Science Fiction

Postări Recomandate

Dezbaterile Topic Science Fiction

 

Va invit la o dezbatere despre Industria SF:

 

Cred ca Industria SF nu este doar o vorba goala si ca oamenii de afaceri pot lua in considerare oportunitatile pe care le-ar oferi o schimbare majora de perceptie. Va propun o dezbatere sustinuta, cu argumente, pasionanta si, de ce nu, cu o tinta practica. In Romania este o Cultura Science Fiction fascinanta, construita cu talent si daruire in volutele istoriei.

 

Sunt foarte multi talentati scriitori SF in Romania ale caror carti ar putea fi chei de marcaeting pentru campanii percutante. In plus, personajele acestor scriitori ar putea face deliciul miilor de cititori sau deliciul cinefililor. Ce se intampla insa in Romania cu Industria SF? De ce nu se naste? Exista un fenomen SF dar nu reuseste sa-si ataseze o Industrie SF. De ce credeti ca este aceasta stare de lucruri? Pot oare oamenii de afaceri sa gaseasca oportunitati in acest fenomen SF?

 

Topic Science Fiction/ editia ROPORTAL

 

Topic Science Fiction,

prima revista SF din lume interactiva, non-liniara si valurita!

Topic Science Fiction are deschise editii independente una de alta in multe locatii digitale.

Va invit sa publicati in editiile noastre idei, informatii, opinii, pareri, polemici, articole, interviuri, eseuri, povestiri, romane, poezii si orice gand al vostru despre Noua Lume, despre Stiinta, despre Arta si Politica, despre viata noastra, despre tot ce va pasioneaza.

Lista completa a editiilor Topic Science Fiction o puteti gasi la sectiunea LINcaS in baza de date a e-groupului atasat acestui proiect:

 

http://groups.yahoo.com/group/Topic_Science_Fiction/

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Dezbaterile Topic Science Fiction  

 

Va invit la o dezbatere despre Industria SF:

 

Topic Science Fiction/ editia ROPORTAL

 

Topic Science Fiction,  

prima revista SF din lume interactiva, non-liniara si valurita!  

Topic Science Fiction are deschise editii independente una de alta in multe locatii digitale.  

Va invit sa publicati in editiile noastre idei, informatii, opinii, pareri, polemici, articole, interviuri, eseuri, povestiri, romane, poezii si orice gand al vostru despre Noua Lume, despre Stiinta, despre Arta si Politica, despre viata noastra, despre tot ce va pasioneaza.  

Lista completa a editiilor Topic Science Fiction o puteti gasi la sectiunea LINcaS in baza de date a e-groupului atasat acestui proiect:  

http://groups.yahoo.com/group/Topic_Science_Fiction/

 

Multumim de-le Ovidiu Bufnila pentru invitatie! Vom face tot posibilul sa o onoram!

 

Si dorim sa mai publicati povestiri SF, in masura posibilitatilor, si la noi pe forum :(

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Este o mare placere si o nemaipomenita satisfactie sa gasesc povestiri SF (care, dealtfel, descriu lumea in care am fi putut trait, am putea trai, vom trai sau am putea trai) in toate taramurile acestui univers alternativ, atat de bine "pastorit"... si intretinut ca pe propria casa, de oameni care-si merita apelativul. Aici gasim mai multa intelegere decat oriunde altundeva, si nu pot sa nu remarc cat de bine este. Urez bafta si multa, mai multa, si mai multa sanatate - care, asa cum se cunoaste din strabuni, este mai buna decat toate.

 

Ben Ami - incantat dincolo de marginile ego-ului sau

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Este o mare placere si o nemaipomenita satisfactie sa gasesc povestiri SF ... Urez bafta si multa, mai multa, si mai multa sanatate - care, asa cum se cunoaste din strabuni, este mai buna decat toate.

 

Ben Ami - incantat dincolo de marginile ego-ului sau

 

Bine ai venit pe forumul roportal, Ben Ami! :(

Fan SF? Ne bucuram ca sa avem cat mai multi fani SF la noi pe forum si, mai ales, multumim pentru urarea exSTRABUNA din STRABUNI :)

Sa ne mai auzim si sa speram ca si altii vor mai posta povestiri intresante :)

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Daca mi-ati sopti cum sa trimit si eu una, ca TURBOfan SF ce ma recunosc in oglindaaaa... fara absolut nici o singurica de indoiala, voi schimba ierarhia preferintelor mele lumesti. :winca:

 

Ben Ami - indatorat pana peste urechile ciulite mioritic

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Daca mi-ati sopti cum sa trimit si eu una, ca TURBOfan SF ce ma recunosc in oglindaaaa... fara absolut nici o singurica de indoiala, voi schimba ierarhia preferintelor mele lumesti. :winca:  

 

Ben Ami - indatorat pana peste urechile ciulite mioritic

 

Hello, Ben Ani!

Iti soptesc eu (de fapt, miaun :()

Intra pe acest linca si trimite-ne articolul/povestea sau ce doresti sa publici :)

http://www.roportal.ro/prop_art.php

 

 

Si sa vedem cum schimbam ierarhia ... :)

 

Mai exista si versiunea de a da un copy-paste direct pe forum, dar atunci nu mai e la categoria ARTICOLE, nu?

 

ASTEPTAMMMMMMM!

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Draga Blacca Cat, m-am repezit cu capul in zid. ti-am trimis povestirea mea. Primeste-ma ca pe-un virus in matricea ta de gazda, lasa-ti anticorpii in vacanta. Nu ma omora de mic (asteapta sa devin carnat, baton de salam, ghiudem, babic...in fine, o bunaciune!).

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Draga Blacca Cat, m-am repezit cu capul in zid. ti-am trimis povestirea mea. Primeste-ma ca pe-un virus in matricea ta de gazda, lasa-ti anticorpii in vacanta. Nu ma omora de mic (asteapta sa devin carnat, baton de salam, ghiudem, babic...in fine, o bunaciune!).

 

Draga Ben Ami, nu mananc prieteni, nici AMIci pentru ca imi cad greu la stomac :( ::(: Stii de ce? Pentru ca AMIcii pot deveni Amari :(

 

Sa citim povestirea si mai vedem...

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Vizitator
Acest topic este acum închis pentru alte răspunsuri.

×