Sari la conținut
Forum Roportal
FrateleCelMare

SUA razboinicul lumii?

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

Iar umbli prin buruieni ca nu vreisa vezi calea mai scurta.   Astea-s povesti, realitatea Germaniei dupa al II-lea Razboi Mondial s-a intimplat ca era blozi nemtii, nu-i asa???

Si-au suflecat manecile camasilor si s-a reconstruit totul, dar nu si in alte tari doar la ei sa nu para a fi amariti ca restul europei dupa pagubele provocate altori tari.

Sa ai in minte mereu Mercedesu' fabricat in Statele Unite sa fie robust in stil german, etc.   Mai bine exerseaza cum se culege porumb cu mana de pe milioane de hectare sau se scoate sfecla de zahar din pamantul congelat deja ca atunci prin ger intra dulceata-n ea ... cu o furca de fier de 20 de kg ca si sfecla e uriasa!!!   Asta se va numi supravietuire, nu puscarie. 

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Germanii au fost buni mereu, în istoria lor, nu aveau nevoie să le dea SUA flakka ca să uite de genocidul suferit din partea SUA şi să se pună pe treabă,deci nu sunt datori cu nimic.

Românii nu fac nici pe departe același lucru cu tehnologia, ci cu totul altceva decât nemții, nu ştiu de ce, asta vreau să aflu şi eu. Şi aş vrea chiar mai mult decât atât: ca, până aflăm ce vor unii români să mai experimenteze, copiii români să fie dați totuşi spre creştere unor oameni sănătoşi. 

Anglo-americanii desfăşoară o nouă agendă de dezbinare europeană ca să țină civilizația sub călcâiul legii marțiale, în vreme ce simulăm democrația. Propagandiştii lor caută să-i otrăvească pe europeni "unii cu alții". Îndeosebi, o presupusă "nemțizare" a unor state europene ar putea să stârnească ura şi divizarea unor popoare în pro şi anti "germani", tirania prezentă în Europa fiind, de fapt, nu o germanizare, ci aceeşi veche ambiție englezească dublată de prea-vicleanul spirit "american", ambele având ca singur numitor comun o aroganță vrednică de o generație mai dreaptă. 

....Am căutat un exemplu:

ministru german pare a hrăni naționalist-rasismul

acelaşi ministru cere ca Europa să rămână într-o comunitate de poliție (politică) cu Anglia

de ce, nu sunt nemții în stare să hotărască singuri cine poate fi integrat în societate şi cine nu? 

Editat de Lxn

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Germanii mereu au fost bun sa profite de tari in farimitare cum mai mereu a fost si Romania.  Au scos pacura de acolo, l-au prelucrat si au revandut inapoi romanilor produsele petroliere scumpe nemtesti, iar tu crezi ca au fost super buni.  N-ai decat, eu mereu le-am vazut altfel.   Au carat din Ardeal fructele din padure cu zeci de mii de tone si au vandut super expensive ceaiurile Bio ca si gemuri si fructe uscate, ciuperci din cele mai scumpe pe planeta, n-am inteles denumirea de Bio in 1976 folosit mult, cand stiam ca produsele agricole sint naturale nu artificial facute!!!   Era in  Zurich un magazin care vindea si produse romanesti: picioruse de pui 4 la pachet, Salam de Sibiu trebuia cumparat intreg, dar era un chilipir si-l feliau intr-o mare gramada, cascavaluri romanesti, conserve de Tocana de Legume, compoturi si ciuperci, ceea ce n-am vazut in Romania pe rafturi si multe altele plus ca sosea zilnic un camion cu fructe si legume proaspete la fel pe un pret de nimic.    Un pic de zgarietura pe un cartof si era aruncat la reciclare, oferit angajatilor o cutie de carton de 30 kg pentru 1 franc.   Mai era un magazin cu produse din faina si cereala, unde se cumpara tarite din diferite cereala, credeam pentru animale, dar era pentru oameni healthy food ... era o unguroaica din Yugoslavia care doar cu din astea se hranea nu conta ca umbla in haine capatate.  In acel timp in Romania abia se gasea ceva, ca totul mergea la export.   Nu puteam suferi atata sanatate de cat aveau nevoie neamurile nemtesti.   Pe de alta parte preturile erau interesante, nu faptul ca sint Bio sau Naturiste, etc., altfel mancau o conserva de Ravioli si de Craciun.      

  • Like 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Trump nu este politician, ci un om de afaceri, adica, in esenta, un negustor care vrea acum sa renegocieze toate intelegerile facute pina acum. Astfel si-i pune in cap (intr-o masura mai mare sau mai mica) exact pe cei cu care face efaceri, adica pe mexicani, pe canadieni, pe europeni, pe chinezi. Evident nu trebuie sa-i uitam nici pe rusi si nici pe musulmani.

Acum Trump isi permite sa se certe cu toti deoarece SUA sint tara cea mai greu de cucerit din lume deoarece la nord si la are doi vecini mult mai slabi, la est si la vest este marginita de doua oceane, iar insulele din Caraibe nu ar putea fi folosite drept cap de pod. In plus, un numar insemnat de americani poseda arme de foc, ceea ce nu-i chiar de colea.

Problema este ca daca Europa cade, va cadea si America, iar daca America cade, va cadea si Europa, de aceea, in ciuda tensiunilor, aliantele se vor pastra, iar Trump nu-i chiar de capul lui si daca sare calul va fi indepartat imediat chiar din interior.

  • Like 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Acum 16 minute, Gaslight a spus:

Trump nu este politician, ci un om de afaceri, adica, in esenta, un negustor care vrea acum sa renegocieze toate intelegerile facute pina acum. Astfel si-i pune in cap (intr-o masura mai mare sau mai mica) exact pe cei cu care face efaceri, adica pe mexicani, pe canadieni, pe europeni, pe chinezi. Evident nu trebuie sa-i uitam nici pe rusi si nici pe musulmani.

Acum Trump isi permite sa se certe cu toti deoarece SUA sint tara cea mai greu de cucerit din lume deoarece la nord si la are doi vecini mult mai slabi, la est si la vest este marginita de doua oceane, iar insulele din Caraibe nu ar putea fi folosite drept cap de pod. In plus, un numar insemnat de americani poseda arme de foc, ceea ce nu-i chiar de colea.

Problema este ca daca Europa cade, va cadea si America, iar daca America cade, va cadea si Europa, de aceea, in ciuda tensiunilor, aliantele se vor pastra, iar Trump nu-i chiar de capul lui si daca sare calul va fi indepartat imediat chiar din interior.

Da. Cam asa m-am gandit si eu ca este.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Nu-i chiar asa, pe langa ca se reclama doar negative de Trump, si lumea crede ca intr-adevar esta asa, realitatea este alta, despre care se va afla mult mai tarziu, cand o sa planga lumea dupa el.   Nu este asa de usor de eliminat pe el din functie ca el nu accepta plata pentru munca de presedinte, ceea ce inca nu s-a intamplat niciunde pe planeta, iar acei dusmani din interior sint eliminati in mare viteza chiar din functii foarte importante.   El lupta pentru bugetul statului sa fie balantat si a nu se cheltui banii aiurea pe nonsens firme ca UNO si din astea unde doar aerul se impacheteaza.    Indiferent ce se intmpla, nu dispare din continente doar va fi un timp mai incet in comert.   

  • Like 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Acum 4 minute, The Unknown a spus:

Nu-i chiar asa, pe langa ca se reclama doar negative de Trump, si lumea crede ca intr-adevar esta asa, realitatea este alta, despre care se va afla mult mai tarziu, cand o sa planga lumea dupa el.   Nu este asa de usor de eliminat pe el din functie ca el nu accepta plata pentru munca de presedinte, ceea ce inca nu s-a intamplat niciunde pe planeta, iar acei dusmani din interior sint eliminati in mare viteza chiar din functii foarte importante.   El lupta pentru bugetul statului sa fie balantat si a nu se cheltui banii aiurea pe nonsens firme ca UNO si din astea unde doar aerul se impacheteaza.    Indiferent ce se intmpla, nu dispare din continente doar va fi un timp mai incet in comert.   

Eu intradevar ma numar printre cei care au dorit ca presedintele Trump sa fie ales si sunt curioasa ce-o sa se-ntample in continuare.

Editat de LuciaD

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Acum 3 ore, The Unknown a spus:

El lupta pentru bugetul statului sa fie balantat si a nu se cheltui banii aiurea pe nonsens firme ca UNO si din astea unde doar aerul se impacheteaza.    Indiferent ce se intmpla, nu dispare din continente doar va fi un timp mai incet in comert.   

Prin UNO vrei sa spui ONU?

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
On 7/12/2018 at 9:52 AM, The Unknown said:

Wrong!!!  Trump nu cere la nimeni taxa de protectie,el reprezentand America, ?tatele Unite n-o sa protejeze Germania  si alte state europeene care sint sub protectie americana de peste 69 de ani, pentru bani marunti, ca au uitat sa plateasca pentru paza de ani de zile.  

Ce pază face SUA de nu știu și eu?

Guvernul SUA a investit foarte mult în armată şi spionaj, dar a făcut asta pentru ambițiile crimei organizate internaționale, din care face parte, nu "pentru Europa" sau "pentru NATO". Observați că nici populația SUA nu o duce prea bine, ba chiar, cunoscând viața lor, putem spune că sunt cei mai asupriți cobai de pe planetă. 

În primul rând, guvernul SUA finanțează terorismul mondial - cine altcineva putea antrena formațiuni militare atât de sofisticate, bine infiltrate și persistente precum Al Queda şi ISIS (din care alde Laden și talibanii lui sunt mai mult elementul retrograd, bun de tras în poză pentru media), destabilizarea tuturor statelor, înlocuirea lor cu masoneria militară, uciderea populației disidente şi înrobirea celei manipulabile. Acum, terorismul acesta înrobeşte tot mai mult chiar Europa, deși, cu mănuși peste mănuși, cucerirea completă a Europei durează mai mult decât cea a Asiei.

În al doilea rând, guvernul SUA cheltuie cu diversele războaie cunoscute sub numele de "anti-te(r)orism" şi "pro-democrație" - după care face tratate şi contracte injuste cu guvernele colaboraționiste: o tâlhărie constituită la cel mai înalt nivel. Cum să se plângă că n-ar fi profitat după aceste acțiuni și că au ieșit păgubiți din "protecția Europei"?  Mai rău: armata lor controlează psihotronic tot ce mișcă în "politica" acestor "state" cucerite sau predate de bună voie, ca și Armata, Poliția şi Serviciile lor. Acest lucru s-a făcut și în Europa de Est (chiar mai mult decât în Vest, față de care SUA au trebuit să arate ceva obraz în vremea Războiului Rece). 

Abia în al treilea rând putem vorbi de finanțarea NATO. Care, oricum, ajută menținerea controlului SUA asupra Alianței.

Unii au numit toată această înrobire "masonerie internațională", dar nu cred că este corect să înjoseşti conceptul de masonerie chiar atât de mult. Apoi, cum să spui Europei că ai făcut aşa ceva pentru protecția ei, mai ales acum când masoneriile mai vechi ale Europei sunt floodate cu roboți americani și sunt toate aduse forțat sub control SUA.

SUA au sprijinit mereu ONU în eliminarea regimurilor despotice, dar n-au spus ce ar trebui făcut când ei înşişi sunt un regim terorist. 

Ce priveşte slugile, cred că în România au fost găsite cam cele mai fidele dintre ele: unii care n-au acceptat niciodată altceva decât josnicia şi numai la aceasta s-au închinat şi niciodată altceva n-a putut pune stăpânire pe ei. Ăstimp ei urmează "doctrina lui Gobbels": "o minciună repetată tot timpul devine adevăr" și îmbâcsesc tot timpul tot eterul cu "așa e armata, așa este Securitatea Națională, așa este scara socială". Serviciul militar "profesionist" a fracturat societatea creând impresia pentru militari că ar fi mai buni decât cei pe care "îi păzesc", ba chiar o elită care are dreptul să abuzeze restul societății cu condiția păstrării secretului. Era mai greu de acceptat abuzul psihotronic în societate dacă toți cetățenii se considerau egali.

În esență, interesul "eugeniștilor mondiali" este să lipească eticheta de "sub-oameni" pe români, iar torționarii români și victimele lor cu sechele, chiar sunt, și unii, și alții, un gunoi pentru lumea civilizată. Când frații mai civilizați din Vest sau din Est ne vor abuza și ei ca pe animale, nu ar fi exclus ca de astă dată să fie chiar cu sinceritate convinși că procedează corect... și să fi fost chiar noi care am hrănit această impresie, de sub-oameni, ba chiar cu multă încăpățânare.

Mama a fost torturată electromagnetic pe tot parcursul vieții ei, în principal cu dureri de cap. (Migrenele pot fi declanșate prin utilizarea radiației pentru a provoca vasoconstricția venelor gâtului.) Era "pedepsită" pentru a fi refuzat "Securitatea" din orașul ei natal. Ea a folosit un limbaj mai special ca să îmi transmită această experiență de viață, de aceea am înțeles-o abia mulți ani după moartea ei: că "tata" ar fi alergat-o pe când era elevă cu toporul prin curte de câte ori o prindea învățând, iar cărțile i le lua și i le ardea. Iar "mama" ar fi hotărât s-o facă vânzătoare de ziare în orașul ei natal, dar ea a reușit să fugă în capitală sub minciuna că se duce la muncă și face și o facultate la seral (pe care a făcut-o de fapt la zi cu o bursă de la Stat).
Asta nu înseamnă că a scăpat vreodată de tortura cu dureri de cap, cu toate că a muncit exemplar toată viața, ba chiar a făcut și Armata. Care-i morala celor imorali?

Nu mică mi-a fost mirarea să ajung și eu în pielea ei... și asta în "democrație".
Iată că mafia era tare în Ro și în urmă cu 40 de ani, deci rezistența anticomunistă era formată din oameni binșor informați: cei care spuneau că "oricum, peste puțin or să vină americanii". Și chiar așa a fost... și nu s-a schimbat nimic important de un secol și mai bine.
 

Editat de Lxn

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
20 hours ago, Lxn said:

Ce pază face SUA de nu știu și eu?

  

 

Face pază bună, chiar dacă nu vrei să știi, ne păzește de rușii tăi și-ai Lucicăi :laugh:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×