Sari la conținut
Forum Roportal
The Bitch

Înfășatul noilor născuți

Evaluează acest topic

  

7 membri au votat

  1. 1. In care tabara sunteti ?

    • PRO
      4
    • CONTRA
      3


Postări Recomandate

Nu e rau daca de pe acum mai invata cate o poveste de seara ca rapid se temina lista si copiii nu uita ca pe ala l-ai mai spus de vreu 100 de ori si mereu altfel.   Saracu' Pinocchio ... in cate feluri l-am facut noi pe el fiului ca tot mai voia o poveste si eu care nu mai stiam ce sa-i spun ca nu citisem nici in copilarie basme ... am trecut la glume pe care n-a inteles deloc.  

I-am povestit de toti vecinii din sate unde am copilarit pe nume si varste si cine ce a mai facut, le-a placut povestirea asta, insa cand s-a prins ca William era cel mai rau copil in sat si mereu facea ceva si tat-su'l batea cu bici-ul (asta nu i-am spus) voia sa mai stie inca ce a facut Willi ... si dai iar cu inventiile de prin ziare din stiri.  

Dar si asta doar pana intr-o zi merge ... cand sotul a cumparat un TV si Video cu remote control si le-am pus in fata, daca vreti distractie ... e acolo, mai mult nu e!!!   Au inregistrat singuri desenele si era liniste, la 8 seara cand incepea ala sa zica stirile, un batrinel chelios, gras si urit, ei deja fugeau in pat sa nu-l vada, stiau ca eu merg sa vad ceva la TV.  

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

io radeam ca facea aia reclama ascunsa, nu radeam de paturile alea. oricum nu am habar care le e scopu' :lol:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Practic este o masa de infasat copiii mici ca sa nu ti se rupa spatele cand stai incovoiat peste pat sa ingrijesti bebelusul.

Ca nu e vorba numai de infasat, serveste la mai multe servicii de care are nevoie un bebelus, de imbracat, de curatat

urechile si taiat unghiile, de dat medicament, de curatat si pudrat funduletul, cu cat mai mare, cu atit e mai buna masa speciala.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

nu vorbeam de paturi - beds, vorbeam de paturile alea de infasat


vorbim impreuna si ne intelegem separat

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Ok, sa lamurim. Pentru Olga. 

 

pături = blankets

 

paturi = beds

 

Ampera s-a referit la pături nu paturi. Lipsa diactricei a cauzat confuzie.

 

Swaddling Blanket (aka pătură de infasat)

 

Swaddle-Blanket.jpg

Editat de Naeema

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

io radeam ca facea aia reclama ascunsa, nu radeam de paturile alea. oricum nu am habar care le e scopu' :lol:

Nu intentionam sa iasa ca reclama. De data a fost pur informativ. Data viitoare cand o sa vreau sa fac reclama o sa fiu mai pe fata ;))

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Ok, sa lamurim. Pentru Olga.  pături = blankets  paturi = beds

Ampera s-a referit la pături nu paturi. Lipsa diactricei a cauzat confuzie.  Swaddling Blanket (aka pătură de infasat)

Nici n-am vazut inca paturica din asta cum este pe poza!!!

 

Apeciez clarificarea, dar a aflat despre masa unde se face operatiunea de infasat.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×