Sari la conținut
Forum Roportal

Evaluează acest topic

  

25 membri au votat

  1. 1. Ce parere aveti despre preoti si rolul lor in societate?

    • In general buna
      6
    • Neutra (luand in calcul si exemplele bune si cele proaste)
      4
    • In general proasta
      15
  2. 2. Ce fel de preoti ati intalnit in general pana acum?

    • Credinciosi, sinceri si spirituali
      7
    • Ipocriti si interesati material
      12
    • Ambele categorii in egala masura
      6
  3. 3. Ce parere aveti despre rolul Bisericii astazi?

    • Are rolul de a ii ghida moral si spiritual pe cei care adera la ea (lucru pe care il face)
      7
    • Poate avea un impact bun sau neutru dar influenta ei trebuie limitata
      3
    • Este o institutie strict parazitara in stat si isi perpetueaza influenta prin indoctrinarea membrilor
      15


Postări Recomandate

"Un preot din satul Grindeni, comuna Ostroveni, Judetul Dolj,  a fost găsit de un vecin spânzurat chiar în curtea casei sale. Ascesta a lăsat şi un bilet de adio în unde explică motivele care l-au determinat să se sinucidă. "

  

Preotul Ionel Neagu, avea doar 40 de ani si nu se mai înţelegea cu familia.    :pope:  

Decizia ne apartine fiecaruia in parte, daca ducem lupta asta pana la capat sau daca NU. Nu inseamna ca daca cineva este preot automat trebuie sa fie scutit de greutati. Diavolul ne incearca pe toti, inclusiv pe preoti chiar mai mult. Eram la Manastire, defapt stateam acolo, nu ieseam decat daca chiar era nevoie si intr-o zi am intrebat un calugar. ''Cine e acolo? De ce se plimba asa de unul singur pe camp?'' Pentru ca am vazut ca se uita tot in jos, se mai uita din cand in cand la cer, apoi isi continua drumul cu mainile la spate, se mai oprea intr-un loc, se uita fix in acel loc, mai facea vreo 2 pasi, se vedea ca era ceva cu el si mi-a raspuns calugarul. ''Acela e staretul, se lupta cu gandurile. Diavolul ne incearca pe toti in momentele noastre de slabiciune. El a iesit afara din Manastire ca are o lupta de dus si vrea sa isi clarifice gandurile, iar cand isi va reveni va veni el inapoi. Toti suntem incercati de diavol, pe unii mai putin pe altii mai mult in functie de cata credinta avem.''

  • Upvote 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

va dau peste bot, c*c*-m-as pe capul lui, le trag niste pălmi să vezi cum stau inghetati, pup-o la c*r

preot/calugar Ioasaf Boiciuc manastirea Cotmeana

Același stareț Ioasaf, al cărui nume real este Ioan Boiciuc, a fost cercetat sub control judiciar în 2015, pentru săvârșirea infracțiunilor de purtare abuzivă și distrugere, într-un dosar instrumentat de procurorii de la Parchetul de pe lângă Judecătoria Pitești, după cum transmitea atunci Agerpres.

Potrivit unui articol publicat de jurnaluldearges.ro in 2013, familia Nicoara din Curtea de Argeș a reclamat la poliție ca Ioasaf ar fi bătut-o după ce i s-au cerut înapoi 26 milioane pentru acatiste, bani plătiți pentru ca băiatul lor să nu aibă la naștere "buză de iepure". "Dacă a ieșit copilul difect, sunt eu Dumnezeu să-l fac sănătos?", ar fi replicat staretul Ioasaf care susținea că, dimpotrivă, el a fost cel agresat. Mai multe aici.

Editat de Enki
  • Like 2

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
18 hours ago, Enki said:

va dau peste bot, c*c*-m-as pe capul lui, le trag niste pălmi să vezi cum stau inghetati, pup-o la c*r

preot/calugar Ioasaf Boiciuc manastirea Cotmeana

Același stareț Ioasaf, al cărui nume real este Ioan Boiciuc, a fost cercetat sub control judiciar în 2015, pentru săvârșirea infracțiunilor de purtare abuzivă și distrugere, într-un dosar instrumentat de procurorii de la Parchetul de pe lângă Judecătoria Pitești, după cum transmitea atunci Agerpres.

Potrivit unui articol publicat de jurnaluldearges.ro in 2013, familia Nicoara din Curtea de Argeș a reclamat la poliție ca Ioasaf ar fi bătut-o după ce i s-au cerut înapoi 26 milioane pentru acatiste, bani plătiți pentru ca băiatul lor să nu aibă la naștere "buză de iepure". "Dacă a ieșit copilul difect, sunt eu Dumnezeu să-l fac sănătos?", ar fi replicat staretul Ioasaf care susținea că, dimpotrivă, el a fost cel agresat. Mai multe aici.

Unii au spus că poate fi vorba de o făcătură. Nu este adevărat, filmuleţul e veritabil. Iniţial mă gândeam că trebuie să fie ceva la mijloc, deoarece părintele care se aude prea citeşte ca pe prompter exact ceea ce vor să audă detractorii bisericii, un preot care face politică şi îndepărtează credincioşii:

- Mergeţi în pădure şi puneţi-vă ştreangul că vă aşteaptă iadul.
- Fiţi atenţi că vă dau peste vot şi vă scot dinţii!
- Reclamaţi-mă că n mi-e frică.
- Cui nu-i convine să mă spună lui Iohannis că mă cac în capul lui
- Nu aveţi un preot de Doamne-ajută, toţi sunt nişte nenorociţi.
- Nu vă place ce vă învăţ, nu mai veniţi aici!

Bun, să mergem mai departe. Să vedem despre cine vorbim. Este vorba de părintele Ioasaf Boiciuc. O primă informaţie pe care am aflat-o e că el este singurul preot din România care are permis de armă cu glonţ. Interesant, nu?

Mai departe, el este duhovnicul lui Carmen Şerban. Acest lucru a făcut ca în 2009 el să apară într-un videoclip de-al cântăreţei împreună cu cadre din mănăstire. Mai marii Bisericii s-au sesizat atunci şi i-au atras atenţia.

În 2013 preotul apărea în jurnalele de ştiri de la Pro TV şi Antena după ce a fost fugărit şi îmbrâncit prin biserică de o familie care voia să-i aplice o corecţie fizică după ce acesta nu a dorit să returneze înapoi banii primiţi pentru acatiste. Familia era nemulţumită că rugăciunile nu şi-au făcut efectul deşi au ţinut post şi s-au rugat aşa cum le-a spus părintele.

Tot despre părintele Boiciuc ştim că se ocupă cu exorcizări, e cunoscut în toată ţara. Unii enoriaşi spun despre el că "e cel mai bun exorcist din Europa". Cei care cred în aceste lucruri susţin că respectivii preoţi se luptă ei cu demonii celor posedaţi, iar uneori îşi pierd minţile dacă nu sunt suficient de puternici.

În mai 2015, un reporter de la Digi 24 a fost blestemat, ameninţat şi înjurat de preot după ce acesta l-a întrebat de ancheta penală deschisă pe numele său după ce familia nemulţumită din 2013 l-a acuzat la rândul ei că acesta a fost agresiv.

Bun, cam ăsta e contextul istoric. Mă bucur dacă aţi avut răbdare să citiţi până aici. Mergem mai departe?

Revenim în zilele noastre. În urmă cu doar 2 ore înainte de publicarea acestui text a apărut comunicatul Arhiepiscopiei Argeşului şi Muşcelului care a anunţat că l-a suspendat pe preot de la a mai oficia slujbe până la finalizarea anchetei.

Mai marii din Argeş spun că va fi dat afară dacă se va dovedi vinovat şi mai anunţă în comunicat că "Dorim să menționăm că, Părintele Stareț Ioasaf Boiciuc, se află de mai mult timp sub tratament medicamentos, din cauza unor suferințe mai vechi, fiind uneori sensibil la neputințele omenești"

Cum spuneam la început, filmuleţul e veritabil, acum nu se mai îndoieşte nimeni, probabil după ce aţi aflat acestea. Printre altele am aflat şi că filmarea e recentă, mai exact este de luni 25 martie de la slujba de praznicul Buna Vestire. În timpul slujbei zeci de oameni, cei mai mulţi aflaţi în pelerinaj, au ieşit afară la auzul cuvintelor, lucru care nu se vede pe filmuleţ. Cei rămaşi înauntru au fost probabil oameni de-ai locului.

Deci, ce concluzii tragem? Ştim că părintele a avut probleme în trecut, ştim că are un limbaj colorat şi uneori chiar agresiv. - Se pot folosi de aceste lucruri în campania pe care o au unii împortiva Bisericii? Se pot.
- Sunt şanse să fie prins pe o filmare înjurând în biserică dacă mergem acolo? Sunt.
- Era momentul oportun pentru a apărea acest filmueţ în spaţiul public pentru acest scop? Era.
- De ce era? Pentru că ştirea cu preotul bătăuş din Botoşani nu şi-a făcut efectul, mulţi ajungând să-şi pună întrebări dacă lucrurile au stat chiar aşa acolo.
- Preotíi sunt aleşi dintre noi oamenii? Sunt.
- Noi suntem toţi curaţi, frumoşi şi fără de greşeală? Nu, nu suntem.
- Deci de ce aşteptăm ca toţi preoţi să fie altfel?

-Si la urma urmei, mergi la Biserica sa asculti Sfanta Liturghie, NU sa-ti asculte preotul barfele. Odata am mers sa ma spovedesc. Si venise randul meu. Sotia ramase intre babe care nu stiau ca ea este cu mine defapt. Iar eu ce-i drept aveam de spus cam multe. Baba de langa sotie a zis catre celelalte babe. ''Da' ce are de spus atata? Ce tot ii povesteste la popa? Da' nu pleaca odata, sa merg si eu!!!'' Cand am terminat eu trebuia sa mearga sotia, dar ea a zis ca nu mai merge si a iesit afara din Biserica. Am mers afara dupa ea si am intrebat-o...ce s-a intamplat?

-Pai ai vazut baba aia in costumul mov?

-Da.

-Cat timp ai stat la spovedit a tot vorbit cu babele ca tu stai prea mult, ca ce tot povestesti atata? Ce ai atata de povestit ca ea nu are timp sa stea dupa tine. Iar eu nervoasa nu merg la spovedit ca nu e bine. Ma spovedesc in alta zi.''

Deci mai sunt oameni care vin in Biserica sa deranjeze, nu sa stea la slujba. Iar preotul ii vede in fiecare Duminica. Daca ma intrebi pe mine, bine le-a zis. Video acela nu e complet, cu siguranta povestea e mai lunga dar au pus satanistii doar o bucata.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Mai, dar ce indulgent esti si cu popa asta care isi injura enoriasii, si cu cel bataus de la Botosani. De ce nu aplici aceeasi indulgenta tuturor, inclusiv babelor barfitoare si pocaitilor rataciti? Ca doar cum ai zis, nimeni nu e perfect, nu? Crezi ca cu bataia isi va disciplina popa ala enoriasii? Eventual daca e vreo baba care mai cloncane ceva la slujba, poate sa o inchida in beci si sa-i dea cateva bice pe spinare, sa se potoleasca si alta data sa tina gura inchisa? Dar daca e un copil care vorbeste tare in biserica si nu sta locului, sa il altoiasca si pe ala? O nuielusa la fund?

 

 

  • Like 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
8 minutes ago, Enki said:

Mai, dar ce indulgent esti si cu popa asta care isi injura enoriasii, si cu cel bataus de la Botosani. De ce nu aplici aceeasi indulgenta tuturor, inclusiv babelor barfitoare si pocaitilor rataciti? Ca doar cum ai zis, nimeni nu e perfect, nu? Crezi ca cu bataia isi va disciplina popa ala enoriasii? Eventual daca e vreo baba care mai cloncane ceva la slujba, poate sa o inchida in beci si sa-i dea cateva bice pe spinare, sa se potoleasca si alta data sa tina gura inchisa? Dar daca e un copil care vorbeste tare in biserica si nu sta locului, sa il altoiasca si pe ala? O nuielusa la fund?

 

 

Nu imi rastalmaci cuvintele si nu degenera situatia. Nu am zis asa ceva. Am zis ca asta e o provocare si din partea enoriasilor. Popa are si el dreptatea lui pe o parte. Trebuie sa o vedem si pe aia, daca suntem echilibrati mintal. Si mai trebuie sa vedem si propaganda asta ANTIBISERICA, daca mai avem ochi. Iar cel de la Botosani nu a batut copilul, face parte din propaganda ieftina a lui Soros, unul din cei 12 apostoli ai lui satan. Aici sunt alte jocuri, dincolo de politica.

Editat de Teddy ''-''

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Acum 7 minute, Teddy ''-'' a spus:

Nu imi rastalmaci cuvintele si nu degenera situatia. Nu am zis asa ceva. Am zis ca asta e o provocare si din partea enoriasilor. Popa are si el dreptatea lui pe o parte. Trebuie sa o vedem si pe aia, daca suntem echilibrati mintal. Si mai trebuie sa vedem si propaganda asta ANTIBISERICA, daca mai avem ochi. Iar cel de la Botosani nu a batut copilul, face parte din propaganda.

Care degenerare a situatiei? Nu i-a fugarit popa asta acum cativa ani pe unii cu bataia, inclusiv o femeie cu copil in brate? Ce vrei mai degenerat de atat? E prima data cand apar filmari cu popi batausi, lacomi sau pedofili? Daca nu ar exista material din abundenta, nu ar exista propaganda anti-biserica. Materialul de propaganda anti e furnizat chiar de biserica, incepand de la cei mai de sus cu mercedesurile lor, pana la cei mai de jos care bat si injura. Dar bineinteles, tot "satanistii" sunt de vina pentru astea, nu?

Editat de Enki
  • Like 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
2 minutes ago, Enki said:

Care degenerare a situatiei? Nu i-a fugarit popa asta acum cativa ani pe unii cu bataia, inclusiv o femeie cu copil in brate? Ce vrei mai degenerat de atat? E prima data cand apar filmari cu popi batausi, lacomi sau pedofili? Daca nu ar exista material din abundenta, nu ar exista propaganda anti-biserica. Materialul de propaganda anti e furnizat chiar de biserica, incepand de la cei mai de sus cu mercedesurile lor, pana la cei mai de jos care bat si injura. Dar bineinteles, tot "satanistii" sunt de vina pentru astea, nu?

Nu cred ca Biserica FURNIZEAZA, ci voi. ANTICRESTINII.

Opt ȘTIRI FALSE lansate de presa satanistă cu privire la sfințirea Catedralei

Presa și rețelele de socializare progresiste ne-a obișnuit cu manipulările și cu știrile false. Era de așteptat ca, la sfințirea Catedralei, să se întreacă, din nou, în lansarea de știri false.

1. BOR nu a avut autorizație pentru siguranța la incendiu de la ISU, pentru Catedrală, de aceea sfințirea de duminică ar fi fost ilegală (Recorder.ro). În realitate, nu se pune în discuție existența unei autorizații pentru siguranța la incendiu pentru Catedrală, deoarece construcția nu este finalizatăchiar conform ISU. Așadar, nu se punea problema ca BOR să ceară autorizație, pentru că nu avea cum.

2. „Popii” ar fi folosit, la sfințire, limuzine Mercedes, BMW și Audi în valoare de 400.000 de euro (pagina Luptăm pentru România); care nu ar fi avut RCA. În realitate, mașinile pozate erau mașini de protocol puse la dispoziție de SPP. Cu RCA valabil – însă acest RCA nu va apărea pe un site public, deoarece mașinile aparțin unei structuri militare. Ținând cont că la sfințire au participat Primul Ministru al României, miniștri în exercițiu, senatori, deputați, și Patriarhul Ecumenic al Constantinopolului – care are rang de șef de stat – ce mașini ar fi trebuit să fie parcate pe esplanada Catedralei? VW Polo second hand, zgâriate?

3. Marin Dragnea, care ar fi unchiul lui Liviu Dragnea și care ar fi omul care a condus represiunea împotriva studenților de la Timișoara din 1956, a fost invitat de Patriarhul Daniel la sfințirea Catedralei – o poză compromițătoare în care Marin Dragnea dă mâna cu Patriarhul dovedește acest lucru (share-uită pe diverse conturi „progresiste”). În realitate, Marin Dragnea e Președintele Asociației Naționale a Veteranilor de Război (conform Wikipedia); în plus, conform unor declarații făcute chiar de general, nu ar exista nici o relație de rudenie între Marin Dragnea și Liviu Dragnea. În orice caz, Marin Dragnea reprezintă o instituție. De aceea a fost prezent sâmbătă, când s-au pomenit eroii neamului (nu la Sfințire). Prezența lui ține strict de protocol – ce putea să facă Patriarhul, să-i ia la puricat toată biografia și să-l scuipe?

4. Finlanda, cu ocazia centenarului său, și-a făcut cadou o bibliotecă – în vreme ce noi, iată, ne-am făcut cadou o catedrală (Ziare.com; diverse conturi „progresiste”). În realitate, România și-a inaugurat Biblioteca Națională cu șase ani înaintea Finlandei. Inaugurarea Bibliotecii Naționale de la București a fost făcută pe 22 aprilie 2012 – chiar de către Preafericitul Patriarh Daniel. BN din București are 14 săli de lectură și 12 milioane de cărți. Biblioteca din Finlanda se află în întârziere de construcție, iar intrarea se face printr-un supermaket, pentru a atrage publicul.

5. Mii de credincioși s-au călcat în picioare la sfințirea Catedralei (Digi24, Gandul.info). Este adevărat că au existat unele busculade în cadrul evenimentului – însă este complet falsă ideea că ele au avut caracter de masă; sau că în ele au fost implicate mii de oameni. Înghesuiala și graba sunt inevitabile la evenimente de o astfel de amploare. În plus, având în vedere condițiile grele (site-ul Catedralei este încă un șantier; participarea a fost foarte numeroasă), incidentul a fost, în realitate, minor în economia evenimentului. Iar „călcatul în picioare” în masă nu a caracterizat, în nici un fel, spiritul evenimentului – să spui că acesta ar fi reprezentativ pentru sfințirea Catedralei sau că la asta s-ar fi redus evenimentul este o manipulare grosolană.

6. Un preot și-a dat foc în semn de protest în timpul slujbei de sfințire a Catedralei (Adevărul; diverse televiziuni de știri). În realitate, este vorba despre un preot caterisit (scos din preoție) pe motiv că a fost implicat într-un accident auto, în urma cărora au murit oameni. El a susținut că accidentul nu a fost din vina lui – numai că cineva implicat direct într-un accident în urma căruia mor oameni nu poate fi, din punct de vedere canonic, preot. Mai mult, surse din Biserică susțin că preotul ar fi fost coborât din treaptă nu pentru accident, ci pentru atitudinea de după accident. Poate fi o speță complexă și discutabilă, însă nu are nici o legătură cu Catedrala. Protestul a avut loc în afara incintei Catedralei, iar fostul preot și-a dat foc doar veșmintelor exterioare, printr-un gest prin care a încercat să atragă atenția presei. Gestul a făcut imediat după acordarea unui interviu – iar bărbatul nu a fost rănit. Este vorba, în mod evident, de o persoană care nu trebuia încurajată și expusă de mass-media în gestul calculat de a deturna evenimentul sfințirii Catedralei – și de a atrage atenția asupra sa printr-o faptă șocantă.

7. Sfințirea Catedralei Naționale ar fi un marketing politic (Adevărul.ro). Adevărul îl citează pe Cristian Pârvulescu – un analist cu o agendă radical-progresistă și anti-Biserică. În realitate, ceea ce spune Cristian Pârvulescu este că un obiectiv stabilit încă din 2010 ar fi devenit o măsură de reabilitare a imaginii BOR după eșecul Referendumului pentru Căsătorie. Iar faptul că acest obiectiv a fost atins exact în forma în care a fost enunțatfinanțarea „la roșu” a Catedralei – ar fi devenit un fel de stunt de marketing. Ce ar fi trebuit să facă BOR, pentru a fi mulțumit dl Cristian Pârvulescu? Să renunțe la sfințirea de pe 25 noiembrie 2018, numai și numai ca să nu pară că… își ține promisiunile? Nici o vorbă, altfel, despre faptul că regii României, atât Carol I (un rege catolic), cât și Ferdinand I (autorul Marii Uniri) au avut drept obiectiv această Catedrală.

8. Epoca de Aur a lui PF Daniel! Vezi din ce caleaşcă s-a coborât Patriarhul la sfinţirea Catedralei Mântuirii Neamului! Ultima limuzină a Patriarhului, special achiziţionată pentru a se asorta cu clopotele Catedralei, e un Merţ SS Cameleon, înfoliat în aur şi argint, şi care-şi schimbă culoarea în funcţie de metalele pe lângă care staţionează mai mult de 10 minute. Gri argintie în marea majoritate a timpului, de la inoxul garajului patriarhal, negru alteori, de la ornamentele de fontă ale aleilor măreţului edificiu ortodox, maşina şi-a dat ieri arama pe faţă taman când PF Daniel descăleca de pa caii putere ai bolidului pentru a intra în Catedrală.Zice Pagina (https://m.comedymall.ro/tetelejurnal/epoca-de-aur-a-lui-pf-daniel-vezi-din-ce-caleasca-s-a-coborat-patriarhul-la-sfintirea-catedralei-mantuirii-neamului-17700022) In realitate O fotografie trucată de satanisti, cu Patriarhul Daniel coborând dintr-o mașină aurită a creat isterie pe Internet.

Duminică a fost sfințită Catedrala Mântuirii Neamului. Evenimentul a stârnit discuții aprinse pe Facebook: în timp ce unii s-au arătat încântați că în România s-a putut construi un lăcaș de cult de o asemenea dimensiune, alții s-au plâns că țara ar trebui să aibă cu totul alte priorități.

Copiii lui satan au ținut să modifice fotografia, astfel încât mașina să pară aurită. De ce? Pentru ca satan uraste Biserica lui Hristos si la fel ca la inceput SARPELE CEL VECHI se tine numai de minciuni si la fel ii invata si pe copii lui sa faca.

Iar poza fake a prins. Mulți internauți s-au lăsat păcăliți și au distribuit, la rândul lor, fotografia modificată.

Iar Mașina pe care a folosit-o Patriarhul Daniel cu ocazia evenimentului de sfințire a Catedralei Mântuirii Neamului aparține Serviciului de Protecție și Pază (SPP) și a fost impusă de protocol, în condițiile în care Patriarhul Ecumenic al Constantinopolului, Bartolomeu, are rang de șef de stat, a declarat pentru Vasile Bănescu, purtător de cuvânt al Patriarhiei.

„Patriarhul Ecumenic avea și rang de șef de stat și a avut însoțitor de la SPP care a oferit mașini de protocol. E o mașină a SPP, nu a Patriarhului care, pentru cei interesați, are o dubiță Volkswagen”, a declarat Bănescu. El a precizat că Patriarhul Daniel a fost nevoit să folosească mașina respectivă pentru a-l însoți pe Patriarhul Ecumenic.

„Este o rușine pentru cei care răspândesc știri neverificate”, a mai spus purtătorul de cuvânt al Patriarhiei.

Precizările vin în contextul în care în mass media a apărut informația că mașina cu care s-a deplasat Patriarhul nu ar avea RCA valabil.

Purtătorul de cuvânt al SPP. Bogdan Onea, a declarat pentru HotNews, că toate mașinile Serviciului au asigurare RCA valabilă.

 

În orice caz, destul de slăbuțe aceste fakeniuzuri – doar atât au putut scoate progresiștii, în acest moment istoric care se dorea mâzgălit cu noroi cu orice preț?

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

O, ai inceput deja cu copy/paste, ti s-au terminat cuvintele proprii?

Ce legatura are cearsaful asta pe care l-ai postat, cand noi vorbim de filmari cu popi batausi si pedofili? Astea sunt materialele pe care le furnizeaza biserica.

  • Like 2

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
1 minute ago, Enki said:

O, ai inceput deja cu copy/paste, ti s-au terminat cuvintele proprii?

Ce legatura are cearsaful asta pe care l-ai postat, cand noi vorbim de filmari cu popi batausi si pedofili? Astea sunt materialele pe care le furnizeaza biserica.

documentul asta iti arata minciunile pe care le propagati, unii cu stiinta, unii fara. Ca mai gasiti pe ici pe colo unii care isi ies din minti..asta e. Dar cu minciunile care nu isi au rostul, ce facem?

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×