Sari la conținut
Forum Roportal

Evaluează acest topic

  

25 membri au votat

  1. 1. Ce parere aveti despre preoti si rolul lor in societate?

    • In general buna
      6
    • Neutra (luand in calcul si exemplele bune si cele proaste)
      4
    • In general proasta
      15
  2. 2. Ce fel de preoti ati intalnit in general pana acum?

    • Credinciosi, sinceri si spirituali
      7
    • Ipocriti si interesati material
      12
    • Ambele categorii in egala masura
      6
  3. 3. Ce parere aveti despre rolul Bisericii astazi?

    • Are rolul de a ii ghida moral si spiritual pe cei care adera la ea (lucru pe care il face)
      7
    • Poate avea un impact bun sau neutru dar influenta ei trebuie limitata
      3
    • Este o institutie strict parazitara in stat si isi perpetueaza influenta prin indoctrinarea membrilor
      15


Postări Recomandate

Sau grup politic, care la fel functioneaza ca o religie mai nou.   Trebuie sa credem in firma si al cui este si din astea ne fortau in San Diego sa memoram si sa repetam mereu sa nu uitam cine ne da de mancare!!!   Ne-am mutat de acolo in Arizona.  

  • Like 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
4 minutes ago, Enki said:

1. Numeste o religie sau un cult care nu este corupt.

2. Numeste UN profet adevarat. Nu exista asa ceva.

Aici dă-mi voie să te contrazic.

1. Cultul banului nu a fost corupt! :laugh:

2. Profet poate ar fi mult spus, însă ca predictor de forță l-aș vedea pe zod. Eh, n-aș putea spune câte predicții din sfera geopoliticului i-au reușit în totalitate, însă el tot încearcă. 

  • Like 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
15 minutes ago, The Unknown said:

Sau grup politic, care la fel functioneaza ca o religie mai nou.   Trebuie sa credem in firma si al cui este si din astea ne fortau in San Diego sa memoram si sa repetam mereu sa nu uitam cine ne da de mancare!!!   Ne-am mutat de acolo in Arizona.  

acum am inteles de ce te-ai revoltat asa legat de cum am interpretat Apocalipsa cap. 18-19

din pacate sectele neoprotestante fiind finantate de americani, nu vor putea spune niciodata o interpretare corecta a Apocalipsei care sa implice America 

insa ce e cert si se poate constata in realitate e ca cine va distruge SUA va fi distrus si el intocmai, daca asta poate fi o consolare pentru civilii americani..

 

 

  • Like 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

"amprente" popesti ortodoxe / catolice in Ierusalim (li  se rupe israelitilor  de ele dar na, trebuie sa pazeasca cu arma in mana pelerinii dementi care vin sa se inchine unui Isus infant de 5 anisori si, preamăreței lui mame, pururea fecioară - pt ca probabil o fi fost stearpa si nu L-a nascut decat in imaginatia lor, a popilor)

Tel Aviv, aeroportul Ben Gurion te intampina cu culorile LGBTQ

Mai departe, peste tot prin Ierusalim, biserici imense cu mă-sa lui Gizăspurtandu-L în brate, un Gizăs care nu pare sa aibe mai mult de 5 anisori. Curat demential! 

Rugaciunea ortodoxă apostată: "Sfanta fecioara nascatoare de Dumnezeu, pururea virgina, mantuieste-ne pe noi pacatosii (curvarii)!"  - asa ceva auzi prin bisericile ortodoxe.

 

 

20180302_103831.jpg

IMG_0917.jpg

IMG_0918.jpg

IMG_0919.jpg

20180302_164511.jpg

Editat de Avalon73
  • Like 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

ÎPS Teodosie a ajuns și pe Instagram. După TikTok și Facebook, arhiepiscopia Tomisului a spart și ultimele bariere ale internetului

Ce plictiseala ar fi in parohiile orthodoxe "De n-ar fi Inter-NET, Tik-Tok, Tweeter, FB" si alte platforme de comunicare!!!   Asa afla cine si cat pacatuieste iar ei se recomanda ca Mos Nick sau Santa, Iepurasul de Paste si chiar Valentini ocazional.   In asteaptare sa ajunga in RAI, uita si rugaciunile ajutatoare  :derisive: daca nu se update cu toate noutatile de pe Planeta!!!

https://evz.ro/ips-teodosie-a-ajuns-si-pe-instagram-dupa-tiktok-si-facebook-arhiepiscopia-tomisului-a-spart-si-ultimele-bariere-ale-internetului.html

  • Upvote 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Miunciuna si practicile inselatoare fac parte din "meseria" acestor escroci in ale Imparatiei lui Dumnezeu pe care au redus-o la palate aurite, mercedesuri și jocuri de putere cu Dumnzezu!

Parinte, dar de ce Mercedes cu cutie automata de viteze? Pentru ca Dumnezeu îți dă da-r nu-ți bagă și-n...VITEZĂ!

Societatea româneasca e condusa de o triada de debili mintali foarte vicleni: femeile îi conduc pe barbați (așa a aparut nepotu Ciucanezu), pe femei le condu preoții și pe preoți Satana carea au proclamat Romania "gradina maicii domnului" (Belzebuth, Bahometh, Mamona  etc.)

O tara e sfatna prin oamenii ei nu prin psucariabili, plagiatori, turnatori, "nepoti si nepoate", amante si tot felul de copii impinsi de la spate de parinti fara scrupule, in diverse combinatii.

Auzeam un jurnalist pe Realitatea PLus referitor la Base ca si-a bagat aproape toata familia in parnaie: CE FEL DE PARINTI SUNT ACEIA CARE ISI IMPING COPOIII IN TOT FELUL DE COMBINATII DIN CARE POT LUA SI 15 ANI DE INCHISIOARE (VEZI Ioana Basescu). Sa fie fatidic numele de beșină - BĂȘĂSCU? De aci li se trage. Pai schimbati-va numele dragi concetationali...

  • Like 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Fostul preot Daniel Balaş critică dur românii: ”Nu mai îmi răspundeţi cu Adevărat a înviat, nu mai cred în formalismul ăsta religios”

Fostul preot Daniel Balaş critică dur ipocrizia românilor care se postează e diferite rețele de socializare fotografii din noaptea de Înviere, când, de fapt, în restul timpului ”le lipsește lumina”.

*Are mare dreptate!!!*

https://www.gandul.ro/actualitate/fostul-preot-daniel-balas-critica-dur-romanii-nu-mai-imi-raspundeti-cu-adevarat-a-inviat-nu-mai-cred-in-formalismul-asta-religios-19965041?utm_source=evz+text+link&utm_medium=website&utm_campaign=fidmee

Editat de The Unknown

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×