Sari la conținut
Forum Roportal

Postări Recomandate

Ultima noutate in internetul culinar romanesc: DepozitulDeRetete.ro - aduce cartea de bucate in secolul 21!

Depozitul De Retete este cel mai nou site de retete in internetul romanesc; alaturi de retetele delicioase DepozitulDeRetete.ro aduce in premiera o multime de inovatii interesante care te ajuta sa scurtezi dramatic timpul necesar deciziilor culinare si apoi sa le pui in practica cu minim de efort.
 

Vezi despre ce-i vorba pe http://depozitulderetete.ro/

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Dragut site. Imi place motorul de cautare. Am o curiozitatea. Aceste detalii cum le-ai apreciat de ex. aici

Grasimi total: 33g 51%
Grasimi saturate: 12g 60%
Grasimi polinesaturate: 4g
Grasimi mononesaturate: 15g
Colesterol: 71mg 24%
Sodiu: 1196mg 50%
Potasiu: 641mg 18%
Total carbohidrati: 42g 14%
Fibre alimentare: 9g 36%
Zaharuri: 20g

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Buna, multumesc, ma bucur ca iti place  :) )

 

Informatiile nutritionale sunt calculate automat pe baza proportiei fiecarui ingredient in fiecare reteta, iar pentru fiecare ingredient in parte ne conectam la baza de date a Institutului American pentru Agricultura si Alimentatie (usda.gov) si citim de acolo informatiile nutritionale respective.

 

A fost destul de greu de pus cap-la-cap solutia (si scump!) dar acum putem avea rapid informatii nutritionale pentru *orice* reteta - asta a fost unul din motivele pentru care am vrut site-ul asta - in cazul dietelor care se bazeaza pe proportii de nutrienti (gen ketogenica, foarte eficienta in cazul meu) era descurajator de complicat sa calculez mereu... acum apar direct in site, simplu.

 

Daca te putem ajuta cu ceva (gen info nutritionale la vreo reteta) te rog sa-mi spui! Cel mai bine poti face asta in formularul de contact de pe http://depozitulderetete.ro/contact.

Editat de roxanapopesco

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×