Sari la conținut
Forum Roportal
Minnye

Bijuterii

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

Heei! :bye:  Am si eu o intrebare..Unde as putea vinde bijuterii de ale mele pe care nu le folosesc,care au fost purtate de cel mult 2 ori(unele deloc),fiind in stare perfecta? Daca este vreo persoana interesata pot atasa poze!  :D

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

nu sunt bjuterii de valoare.

 

mai bine le pui snur alb-rosu si le faci cadou de 1 martie/8 martie

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Imi plac cerecii din poza 3 si bratara din poza 4 :-)

Dar poate te razgandesti si le poti :-)

Nu trebuie sa fie de valoare pentru a fi dragute!

Sau le poti oferi cadou cum s-a sugerat deja. Sigur se vor bucura cele care le vor primi :-)

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Garnet,  piatra lunii Januarie ... ca si semnele de Zodiac si aceste pietre il caracterizeaza pe cei nascuti in aceasta luna, si eu sint Capricorn nascuta in Januarie, deci este si piatra mea adoptata de azi preferata de acum incolo.   Ador culorile in care se gasesc in natura si o sa-mi cumpar cateva bucati de bijuterii, inel si bratara ca cercei nu port si nici in gat nu prea am nimic decat foarte rar.   N-am dat importanta pan-acum de aceste pietre, dar azi am timp, de ce nu, si voi incepe cautarea lor in magazinele de Second ca acolo sint varsate tot ce a ramas de la persoane care ne parasesc si rudele vor banii pe casa, nu pe resturi din sertare!!!

 

"Garnet este o piatra  semipretioasa care au toate culorile, exceptind albastrul.Este specifica lunii ianuarie. Garnet aduce noroc. De fapt, el promite sa aduca oricui le poarta mai mult decitbinecuvintare.Mult timp a fost considerata ca o piatra care regenereaza si vindeca, aduce putere. De asemenea, este un suport interior si induce armonie.Daca este purtat poate da iluminare, claritate si compasiune.Dizolva sentimentul de izolare si alienare si il cu inlocuieste cu inspiratia, influenta simotivatia.Ca adevarata bijuterie, garnet este o piatra veche plina de stabilitate, putere si sinceritate.Sarbatoreste cu garnet in luna ianuarie, si bucura-te de aceasta piatra!"

Editat de Davi_

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×