Sari la conținut
Forum Roportal
SeqenenreTao

Floyd Mayweather, Jr. vs. Manny Pacquiao

  

9 membri au votat

  1. 1. Cine va castiga?



Postări Recomandate

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Nu stiu daca e adevarat si nici nu mai are importanta. Era de preferat sa ceara amanarea meciului decat sa intre in ring si sa boxeze de asemenea maniera. A "fortat" in repriza a 4-a si nu i-a iesit. Din a 7-a a inceput sa para obosit, in a 11-a era deja mort. Practic, Manny s-a facut de ras. Nu vi dupa meci, cand Floyd te-a facut sa pari un neica nimeni, sa-mi spui ca ai avut umarul praf - iesi inainte si-ti prezinti conditia cerand amanarea meciului.

 

Tot discursul asta al lui cu doamne doamne, omul pentru oameni samd, e usor in contradictie cu modul in care a inteles el sa trateze meciul - mai ales daca era accidentat. Pentru ca, cel putin pentru mine, pare ca a intrat in ring doar pentru ca la iesire sa-si ia banul.

 

 

 

 

Cat despre Floyd...acelasi mascarici pe care il stiam - a fugit tot meciul de un Manny cel putin ciudat.

  • Upvote 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Toata lumea e dezamagita, si in conditiile in care publicul se orienteaza tot mai mult spre vizionarea si parierea pe MMA, ce se va alege de box ca spectacol sportiv?

 

Meciul asta mi-a amintit de decaderea fotbalului italian, care a devenit o chestie in care tragi de timp ca sa te califici cu 0-0 si 1-0, si decat sa vezi asa ceva mai bine te duci sa ti-o pui, ca daca te uiti la antifotbal iti creste iritarea si iti parlesti creierul degeaba.

 

Asa cum englezii au pastrat fotbalul ca arta, pasiune si show, de dragul sportului in sine, asa ar trebui reinventat boxul pe care Maywheater il omoara ca sa arate el pe Twitter ce colectie de pantofi de marca are.

 

Reprobabil, care sunt boxerii tai preferati?

  • Upvote 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×