Sari la conținut
Forum Roportal
BEASTBOY

Legat de Windows 8.1

Postări Recomandate

Salutare!  :salut:

 

Am o nelamurire legata de instalarea acestui windows. In momentul de fata am W7 Ultimate, instalat cam de cand a aparut oficial si sunt foarte multumit de el, dar am zis sa-ncerc sa vad cum e si acesta. Acum, sa ne imaginam urmatorul caz (nu e cazul meu): ai W7 instalat, dupa mult timp incepe sa se miste greoi, apar erori din varii motive si in final dupa niste incercari esuate in vederea rezolvarii acestora nu-ti mai ramane decat sa reinstalezi windows-ul.

 

Sa zicem ca ai 2 partitii: C (pt windows) si D (stuff). Bun, te pregatesti de reinstalarea windows-ului dar inainte de asta decizi ca nu vrei sa faci o instalare completa eliminand ambele partitii, ci doar sa stergi partitia C, s-o recreezi si sa instalezi SO pe ea, lasand partitia D neatinsa ca sa nu-ti pierzi acel "stuff" mentionat mai inainte. Si continui cu instalarea propriu-zisa si in final toata lumea e fericita.

 

Acum intrebarea e: daca decid sa instalez W8.1 la fel ca in cazul de mai sus, va fi totul in regula? Ma gandesc sa nu aiba alte standarde, ca sa zic asa, in ceea ce priveste formatarea/reformatarea partitiilor si sa nu ajung in cazul in care il instalez ca si W7 mai sus iar la final sa constat ca trebuia reformatata si partitia D, ceea ce nu vreau.

 

Deci, cu alte cuvinte, va trebui sa fac un clean install, sau il pot instala cum am scris mai sus?

 

Multumesc anticipat!  :flirt:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Il poti instala cum ai scris mai sus.

Nu trebuie neapărat o instalare clean.

Salut!

 

Multumesc frumos pentru lamurire! Acesta e raspunsul pe care-l cautam!

O seara frumoasa in continuare!  :friends:  :notworthy:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×