Sari la conținut
Forum Roportal

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

Eu nu prea mai inteleg cum este. Acolo scrie "sa nu stai incordat", eu ma gandeam ca ar trebui sa scrie "sa nu stai incordata", dar in mod sigur imi scapa ceva. :)

 

Ma dispera Halep.

Editat de adal*
  • Like 1
  • Upvote 3

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Fleosc.

 

Ai transformat sexul anal in sex banal.

 

Zici? Eu am pus doar niste informatii generale, el le aplica sau nu.

Eu nu prea mai inteleg cum este. Acolo scrie "sa nu stai incordat", eu ma gandeam ca ar trebui sa scrie "sa nu stai incordata", dar in mod sigur imi scapa ceva. :)

 

 

Da, iti scapa. Iti scapa ca si barbatii fac sex anal. Recomandarile sunt pt ei.

 

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Da, iti scapa. Iti scapa ca si barbatii fac sex anal. Recomandarile sunt pt ei.

Aaa, acum inteleg. De aici trag concluzia ca femeile nu au nevoie de recomandari. Dar nu prea inteleg de ce?

 

Am citit cu doua posturi mai sus : "e naspa, anus inchis!" :)

Editat de adal*
  • Like 1
  • Upvote 2

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Sexul anal e ca si cu planeta.

 

Am fu...mat toata planeta, am facut-o praf, hai sa cautam alta planeta sa o colonizam (iete ca apare si aici cuvantul colon, dar e intamplator) si sa o fu...mam si pe aia.

 

Asa si barbatii. Au rupt gaura clasica, ia sa vedem noi ce alte gauri mai sunt prin organismul femeii....eventual cat mai mici si cat mai stramte.

 

Si cica nuu, ei nu au inclinatii homofobe, ei doar vrea ceva mai picant.

 

Pai mesajul meu pentru asemenea activisti, este ca mancare mai picanta ca la ma-ta acasa nu gasesti nicaieri.

 

A, sa nu ma iau de ma-ta ca e moarta? Spaga ta, o pui si de o necrofilie.

  • Upvote 2

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Trebuie sa fie foarte greu sa fii urolog, proctolog sau ginecolog in vremurile astea, cand atatia isi baga si isi scot te miri ce sau o baga pe nu-stiu-unde, apoi te pun in fata unor situatii inedite.

 

Acum vreo 15 ani, cand ma uitam la stirile ProTv difuzau regulat materiale cu obiecte intepenite in femei sau barbati, notabil un pahar pe care un ins si-l bagase in fund. Nu stiu cine ii anunta de la spital, sau dintre cunostintele alora, sa-i faca de ras - cert e ca interesul exista pentru cazuri din astea. Si pe atunci era lumea mult mai ... plafonata, nu se considera la scara larga ca e OK sa incerci orice.

 

Am citit si eu mai de mult, de haz, un articol de genul ''cum sa faci sex anal fara sa te ranesti'' sau ''fara sa te doara''.  Daca probabilitatea cea mai mare e sa te ranesti sau sa te doara, poate ca n-ar trebui sa faci. :pardon: 

  • Upvote 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

 

 

Acum vreo 15 ani, cand ma uitam la stirile ProTv difuzau regulat materiale cu obiecte intepenite in femei sau barbati, notabil un pahar pe care un ins si-l bagase in fund. Nu stiu cine ii anunta de la spital, sau dintre cunostintele alora, sa-i faca de ras - cert e ca interesul exista pentru cazuri din astea. 

 

 

Sunt stiri inventate. Ideile astea sunt luate de pe net, de prin tabloide dubioase. Apoi fac "reportaje". Cine ii verifica?

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Aratau radiografia, spitalul, medicii si uneori protagonistii. Nu erau inventate (din nefericire).

Editat de Finnian

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Andrei, cand te intorci din suspend citeste acii...

 

Si noi astia geriatricii (in opinia ta) de pe forum, am fost mai tineri candva, asa ca tine si gasca ta de sub 25 de ani. Ca atare estem versati in arte secsuale si avem ani de experienta in spinare, si prin alte parti corporale desigur. Faza cu pozitia misionarului in exclusivitate, se practica pe timpul bunicilor nostrii si actualmente o mai practica aia din comunitatile amish. Deci lasa-ne pe noi cu clishee din astea stereotipice. Fi tu sigur ca  cei din generatia 35-45-50 nu fac sex doar in pozitia misionarului, ba din contra faceau sex agatati de lustra cand tu innotai ca Maical Felbs in oole lu taica'tu. Doar pentru ca nu dorim sa ne expunem aici dintrale noastre experiente si fetishuri sexuale, nu inseamna ca ne tavalim doar la orizontala si cu lumina stinsa. Oho, my little boy, cate te-am putea noi astia batranii invata  :friends: la o adica, teoretic vorbind desigur. 

Tu uita-te la 50 de nuante de gri, ca este cool pentru generatia ta. Pentru noi astia batranii e un fel de desene animate, daca pricepi unde bat.

Mno hai pa. 

 

Voi , care va faceti programare la sectia Geriatrie , v-as recomanda calduros sa nu va mai dati in vant si sa imi explicati mie cum sta treaba. In teorie toti suntem buni , mai citim un site , un articol ceva si gata suntem maestrii . Pacat ca unii , daca nu majoritatea stau foarte prost cu practica. Experienta nu iti aduce neaparat un oscar . Granny , please ... nu-mi doresc niciodata sa ma invete cineva ceva , imi place sa descopar singuri .

 

Eu te pup si iti doresc un sfarsit de viata linistit .

 

Ciao !

 

 

P.S. Incearca prin alte parti decat pat si lustra , casa in general , o sa fi surprinsa de cat de repede vei fi "wow" , daca intelegi , sfat prietenesc !

 

L.E. Daca majoritatea tinerilor se duc la 50... datorita unui management foarte bun al compartimentului de marketing al acestei pelicule , asta nu inseamna ca toti tinerii apreciaza acest film. Unii mai au si gust sa stii. Nu e frumos sa generalizezi , macar pastreaza decenta si nu baga pe toata lumea in aceeasi "sala" !

 

L.E.1 Daca m-ai cunoaste ti-ai da seama ca pentru mine nu inseamna nici macar un desen animat , pentru mine este ca o reclama la "durex" daca pricepi aluzia.

Doamnele astea sunt rele si insensibile. Hai ca te ajut eu cu niste informatii:

 

"Sex anal: 5 greseli de evitat! Cum faci ca sa nu te doara!

 

Sexul anal ramane inca un subiect stanjenitor si inconfortabil pentru multe persoane. In realitatea insa, sexul anal este una dintre cele mai populare fantezii.

Cu toate acestea, sexul anal poate da senzatii uimitoare daca este facut corect. Iata cateva greseli pe care trebuie sa le eviti in timpul sexului anal, astfel incat sa nu te doara si sa simti o placere uimitoare:

 

1. Stai incordat

 

Unul dintre principalel lucruri de care trebuie sa tii cont in ceea ce priveste sexul anal este relaxarea. Incearca sa nu stai incordat, pentru ca penetrarea sa se faca cat mai usor. Daca muschii nu sunt relaxati, va aparea durerea si disconfortul, astfel ca partida de sex anal va fi compromisa dinainte sa inceapa

Inainte de penetrare, se recomanda relaxarea muschilor sfincterului prin introducerea unui deget bine lubrifiat, in asa fel incat anusul sa te obisnuiesti cu senzatia inainte de penetrarea propriu-zisa.

 

2. Nu folosesti lubrifiant

 

O partida de sex anal reusita incepe cu o lubrifiere puternica, asa ca foloseste-l din plin. Zona anusului este extrem de sensibila si  este extrem de uscata,  asa ca lubrifiantii sunt elementele-cheie pentru a transforma sexul anal intr-o placere.

 

3. Miscarile bruste

 

Unul dintre rolurile cheie in cadrul unei partide de sex anal il are partenerul. Acesta nu trebuie sa recurga la miscari bruste sau forta. Anusul trebuie penetrat treptat si cat mai usor, cu cat mai mult lubrifiant.

 

4. Trecerea directa la actiune

 

Pentru a avea parte de sex anal fara durere, ambii parteneri trebuie sa fie excitati la maximum. Asadar, preludiul trebuie sa fie unul cat mai lung, iar atmosfera si muschii cat mai relaxati.

 

5. Nu folosesti prezervativul

 

Sexul anal impune in primul rand o igiena perfecta. Anusul este o zona sensibila, insa si poate adapostii si numeroase bacterii, de aceea este foarte importanta folosirea prezervativului. Acesta nu doar ca te protejeaza de bolile cu transmitere sexuala si infectii, dar face penetrarea mult mai usoara, deoarece este lubrifiat."

 

Sursa: search pe google , mironositelor !

 

Bafta!

 

Chiar nu am nevoie de informatiile tale . Foloseste-le cu sotul tau sau cu cine doresti tu , eu nu ti le-am cerut si nici pe altii nu ii vad prea incantati sa le citeasca.

 

Multumesc oricum , esti un moderator extraordinar de bun , pasnic si cu un suflet mare !

Editat de Andrei"

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×