Sari la conținut
Forum Roportal
Aedarb

Problema PC ciudata.Ajutor!

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

Salut! Am un PC destul de bun Intel core 2 Quad Q8300 2.50Ghz 

 

4GB rami ddr3 si o placa video Nvidia GT 430 1gb ram si windows 7 home premium pe 64 biti.Mentionez ca rulez GTA 4 cu detaliile pe HIGH f bine.Bun deci ajungem si la problema... Dintr-un motiv necunoscut incepe jocul sa se sacadeze (sa agatze in frame-uri), am reinstalat windowsul si problema a disparut, doar ca acuma a reaparut.Ce imi poate cauza aceasta sacadare? mentionez inca o data ca dupa ce reinstalez windowsul merge perfect o saptamana poate si o luna si apoi iar o ia razna.HELP! ps: daca era de la placa video facea la fel si dupa reinstalare windowsului, nu?

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Probabil e ceva ce.ti uzeaza memoria , ceva ce instalezi si nu.ti dai seama. Poate o sau sai multe aplicatii poate un virus.

Editat de Zaida

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Este cunoscut faptul ca GTA IV nu a fost foarte bine optimizat, agata destul des, iar calculatorul tau este destul de vechi si asta e foarte probabil sa afecteze performantele.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Poate doar ti se pare la inceput, dupa instalare, dar tu ai versiunea placii video pe 64 de biti, si pe toate forumurile se spune ca este slaba pentru GTA4. Trebuia sa iei macar versiunea pe 128 de biti, daca voiai sa mearga cat de cat. Nu te astepta la mai mult, nu ai ce sa faci, decat upgrade la placa video. GTA4 mananca resurse.

Editat de adal*
  • Like 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Poate doar ti se pare la inceput, dupa instalare, dar tu ai versiunea placii video pe 64 de biti, si pe toate forumurile se spune ca este slaba pentru GTA4. Trebuia sa iei macar versiunea pe 128 de biti, daca voiai sa mearga cat de cat. Nu te astepta la mai mult, nu ai ce sa faci, decat upgrade la placa video. GTA4 mananca resurse.

 

Placa video Gigabyte nVidia GeForce GT430, 1024MB, DDR3, 128bit, DVI-I, HDMI, PCI-E 

Poate nu ai observat ca am scris windows 7 pe 64 biti nu placa video....Probabil e ceva cu jocul in sine nu stiu ce sa zic, mi-am instalat NFS THE RUN si merge perfect pe Medium-High la detalii. Deci singura varianta e jocul,probabil varianta downloadata are bugguri.Mersi!

 

ps: am schimbat windowsul de 3 ori si dupa fiecare instalare jocul (GTA 4) merge perfect la medium high (nu mi se pare) si dupa un anumit timp incepe sa agatze...

Editat de Aedarb

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Placa video Gigabyte nVidia GeForce GT430, 1024MB, DDR3, 128bit, DVI-I, HDMI, PCI-E 

Poate nu ai observat ca am scris windows 7 pe 64 biti nu placa video

Scuze, am citit din nou si ai dreptate, nu prea am fost atent.

Este sigur de la joc.

  • Like 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Daca tu joci GTA IV la medium-high cu petarda aia de placa eu plec pe marte cu un one way ticket :))

 

Nu exista merge o luna ca nu are cum. Si in niciun caz la high. Asta fara sa te intreb de rezolutie.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Daca tu joci GTA IV la medium-high cu petarda aia de placa eu plec pe marte cu un one way ticket :))

 

Nu exista merge o luna ca nu are cum. Si in niciun caz la high. Asta fara sa te intreb de rezolutie.

 

Cu ce program sa filmez si pot sa postez aici filmarea?...Sa-ti arat cum merge la medium-high cu (petarda aia de placa).Nu te supara dar inseamna ca nu te pricepi daca te pronunti la ceva fara sa te interesezi inainte.Si apropo merge fff bine si nu are rost sa mint.Probabil ca ii de la joc daca dupa o anumita perioada o da in balbaiala si alte jocuri asemanatoare ruleaza perfect si acum.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Filmeaza cu fraps si arata-mi mie ca merge la high. Sa ma cracanez de ras putin.

 

GT430 e petarda. E ddr3 in 128biti for god sakes!

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Filmeaza cu fraps si arata-mi mie ca merge la high. Sa ma cracanez de ras putin.

 

GT430 e petarda. E ddr3 in 128biti for god sakes!

 

O sa te cam cracanezi degeaba pt ca faptul ca merge ii dovada vie ca functioneaza pe medium high in configuratia mea...Sincer nu ma asteptam la raspunsuri de genu' celor pe care le postezi tu,cand am cerut ajutorul aici.Mai bine te apuci de stand up comedy decat sa dai raspunsuri aiurea.Regret ca am postat aici.PEACE!

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×