Sari la conținut
Forum Roportal
Vriies

Care este originea ta planetară?

Postări Recomandate

:good:  :lol: .

Nu mai râde. Tu de unde venişi? :lol:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Nu mai râde. Tu de unde venişi? :lol:

 

:rot: Arcturus, Pleiade, Andromeda, Vega/Lira, Altair, Lebada, Terra/Soare.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

:rot: Arcturus, Pleiade, Andromeda, Vega/Lira, Altair, Lebada, Terra/Soare.

Ete, na! Adicătelea tu eşti entitate superioară, ce mai! Fusăşi prin multe arealuri, aşa că-mi ridic pălăria! :) :rot:

  • Upvote 2

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Ete, na! Adicătelea tu eşti entitate superioară, ce mai! Fusăşi prin multe arealuri, aşa că-mi ridic pălăria!

 

:rot: Tuturor acestor "practici de trecere" de la o stare initiatica la alta( ca despre acest aspect este vorba :lol: , nu de altceva), Ovidiu, exilatul din Pontul Euxin, folosind un termen elenistic, le-a zis: " METAMORFOSIS" adica, pentru o mai buna si clara intelegere, draga Vriies, iata : "transformari", "transfigurari", "transsubstantieri". :lol:

 

(si totusi, nu ne sunt date chiar o "infinitate" de vieti pentru ca sa le "risipim", deci "atentie la neatentie!", vorba aia :lol: )

Editat de LuciaD

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Ho, ca nu s-au terminat vietile. :lol:

Gata, în seara asta m-ai liniştit. Da măine, eh, ce-o să zic? O să zic aşa, că iar miros a fraier! Că de câteva vieţi încoace, indiferent de planete şi sisteme solare, mă tot duce asta cu zăhărelu'...:(

  • Upvote 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Gata, în seara asta m-ai liniştit. Da măine, eh, ce-o să zic? O să zic aşa, că iar miros a fraier! Că de câteva vieţi încoace, indiferent de planete şi sisteme solare, mă tot duce asta cu zăhărelu'... :(

:lol:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

:rot: Tuturor acestor "practici de trecere" de la o stare initiatica la alta( ca despre acest aspect este vorba :lol: , nu de altceva), Ovidiu, exilatul din Pontul Euxin, folosind un termen elenistic, le-a zis: " METAMORFOSIS" adica, pentru o mai buna si clara intelegere, draga Vriies, iata : "transformari", "transfigurari", "transsubstantieri". :lol:

 

(si totusi, nu ne sunt date chiar o "infinitate" de vieti pentru ca sa le "risipim", deci "atentie la neatentie!", vorba aia :lol: )

Acu, na...io tot încerc, de câteva vieţi bune încoace, să mă transfigurez, transsubstanţiez şi transformez. Să ştii că nu mi-a fost şi nu mi-e uşor :(

Apropo, cam câte vieţi ne-ar fi date? Nu de alta, da să ştiu şi eu, ca să nu mai frec menta în mod inutil şi să mă apuc odată de treabă :)

Editat de Vriies
  • Upvote 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Acu, na...io tot încerc, de câteva vieţi bune încoace, să mă transfigurez, transsubstanţiez şi transformez. Să ştii că nu mi-a fost şi nu mi-e uşor: (

Apropo, cam câte vieţi ne-ar fi date? Nu de alta, da să ştiu şi eu, ca să nu mai frec menta în mod inutil şi să mă apuc odată de treabă :)

:rot: Nu stiu. In ceea ce te priveste, cred ca este intre tine si Dumnezeu, asa ca io nu pot decat sa-ti reamintesc un aspect interesant: INVIEREA(care-i net superioara reincarnarii(ti-am mai spus asta :lol: ).

 

( ma refer la acest aspect : Invierea= Transcenderea, Mantuirea- iesirea din "Roata Reincarnarilor")

Editat de LuciaD

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Si cel mai frumos este ca in viata asta chiar am locuit amandoi in acelasi oras, pe planeta Pamant.  :rot:

Da, mey, asta e o chestie foarte interesantă. Şi chiar e posibil să ne fi intersectat în zona în care ex- soacră-mea făcea treabă pe acolo :rot:

Da, las', că ne-om întâlni noi...Poate într-o eră post-nucleară, eh? :) :rot:

:rot: Nu stiu. In ceea ce te priveste, cred ca este intre tine si Dumnezeu, asa ca io nu pot decat sa-ti reamintesc un aspect interesant: INVIEREA(care-i net superioara reincarnarii(ti-am mai spus asta :lol: ).

 

( ma refer la acest aspect : Invierea= Transcenderea, Mantuirea- iesirea din "Roata Reincarnarilor")

He, he, eşti consecventă :)

Mey, ştii ceva, acolo de unde vin eu, din Orion   :lol:, nu prea era vorba de chestii precum înviere, mântuire, ieşire din roata reîncarnărilor etc. Acolo era vorba doar ca fiecare să-şi facă treaba bine şi la timp şi să iubească cât poate. A'ma, sigur, nu pot băga mâna-n foc, pentru că încarnarea, după cum se ştie, înseamnă tabula rasa, niente, nicio amintire. Zic şi io, aşa, cu nişte amintiri care parcă vin din vis... 

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×