Sari la conținut
Forum Roportal
doa

Taxa pe viciu

Postări Recomandate

o idee falimentara. in loc sa creasca fondurile la buget, o sa se implineasca cele mai frumoaste vise ale contrabandistilor. care oricum dorm bine in fiecare noapte... :tease:

 

TRAIASCA TOV. NICOLAESCU ! CEL MAI PRIMU' ECONOMIST AL TARII !

 

luati, cititi si inchinati-va...

 

http://www.hotnews.ro/articol_32609-Taxa-p...i-tigarilor.htm

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

am citit si am ramas masca :tease: ...sa dau 7 lei noi pe o sticla de bere!!!..astia sunt tampiti. vai ce bine ca nu sunt fumator... ce minti crete au astia...in loc sa gaseasca metode de a opri evaziunea fiscala se gandesc la noi metode de ai omori pe cetatenii cinstiti. si sa fim seriosi..daca prin cresterea asta a preturilor se spera reducerea numarului de fumatori, n-au nici o sansa. oamenii pur si simplu se vor orienta spre produsele de contrabanda...eu cred ca nicolaescu face contrabanda si vrea sa-si creasca vanzarile :P :cheer:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

bravo dark_light..100% corect

ca fumator...ori ma las,ori iau de pe piata neagra :tease: traiasca guvernul :P

astia chiar ca vor sa ne lasam de bautura si tigari :cheer: le pasa de sanatatea noastra :cheer:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

NU FUMEZ. Daca as fuma ar fi momentul sa ma las.

NU BEAU. Cumpar foarte rar alcool , nu ma afecteaza prea tare.

Ma intreb, prin proliferarea contrabandei, cine va face bani? Mai rau, cine pierde?

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
O prostie. Mai rau fac, in loc sa faca bine. Asta e romanul, ce vreti mai mult de atat?! :friends:

Chiar ca romanul tot roman.....din ce puteau si ei sa scoata bani??Decat din lucrurile care se vand in cantitatile cele mai mari,alcoolul si tutunul!Dupa ce ca avem vicii,mai nou,statu mai si abuzeaza de ele umflandu-si bugetul pe spatele nostru(pardon pe plamanii si sanatatea noastra)........Ar trebui sa facem mars in fata parlamentului :doh:

Editat de leylaa

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
.......Ar trebui sa facem mars in fata parlamentului :doh:

Ar trebui. :doh:

"Grupul fumatorilor suparati saluta taxa pe viciu.." :friends:

Suna bine, nu? :cry:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Vizitator
Acest topic este acum închis pentru alte răspunsuri.

×