Sari la conținut
Forum Roportal

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

Casa, dulce casa!

Ce culoare iti place cel mai mult?

La ce faci aluzie? Momentan am fost traznita de niste Diazepam si nu gandesc prea bine. Imi e foame, desi azi s-a facut pomana la spital. Am mancat dar tot imi e foame. Imi place negrul, stiu ca e nonculoare.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

La ce faci aluzie? Momentan am fost traznita de niste Diazepam si nu gandesc prea bine. Imi e foame, desi azi s-a facut pomana la spital. Am mancat dar tot imi e foame. Imi place negrul, stiu ca e nonculoare.

Si mie imi place sa port negru. Nu poti face internare in ambulatoriu? De ce trebuie sa stai in spital?

  • Like 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Pentru ca am fost urgenta psihiatrica, cu faze de depresie majora si manie care alternau

Am ajuns la 82 de kg, la naiba, din cauza pastilelor!!! Eu care la 18 ani aveam 48 de kg! Curat rahat!post-409955-0-52635100-1518272019_thumb.jpg

Daca continui asa, ajung la suta

post-409955-0-26464600-1518272287_thumb.jpg

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Nu este deloc bine. De ce astepti sa te salveze tratamentul si medicamentele? Tu chiar nu poti face ceva pentru tine?

Intreb prostii, stiu, scuza-ma. Sper sa-ti fie bine in scurt timp. Ai grija de tine!

  • Like 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

O sa tot amani niste decizii foarte importante pentru tine, amagindu-te ca ai tot timpul din lume, dar timpul nu are rabdare.

Tot iti zici: gata, de acum incolo fac ce trebuie. Si apoi tot tu te intrebi daca are vreun rost. Nu poti afla decat daca incerci.

  • Like 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Nu stiu daca s-a intrebat cineva ce mai face Infinie Tristesse, dar nu e nimic, voi spune eu: Infinie Tristesse s-a apucat de sala, doar ca in seara asta a incurcat adresa salii cu cea a unui restaurant de langa sala. Nah...nu mancase aproape nimic de ceva timp. Problema este ca si-a luat si o bere, nu numai mancare, desi alcoolul ii este strict interzis. O problema si mai mare este ca nu se mai trezeste sa isi ia pastilele de dimineata, ca a ramas cam fara si nu se sinchiseste sa isi faca rost. Psihologa are o rabdare infinita cu Infinie. Cel mai rau ramane totusi ca Infinie trage la masea, e adevarat, doar bere si vin in cantitati mici, dar care ii schimba statea de spirit pentru moment in bine, iar mai tarziu ii declanseaza o oboseala si o depresie nemaintalnita. Abia am baut juma de Silva bruna ca m-a si luat de cap, mi se pare amuzant ca eu ma aflu intr-un loc al mancailor, cu echipament sportiv. Adal, mi-am adus aminte de tine: am inceput semestrul fara sa mai beau vodka, nu am baut nici macar un paharel de bere cu ocazia inceperii semestrului, m-am prostit acum cateva zile. Lucrez pentru licenta si asta ma streseaza, nu stiu pe unde sa mai scot camasa uneori. Sunt prea perfectionista, daca imi permiteti pleonasmul, daca nu reusesc sa fac ceva cum imi imaginez, incep sa o iau pe araturi.

  • Upvote 3

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Eu m-am intrebat adesea ce faci, te-am zarit si pe forum de cateva ori, dar am observat ca nu ai postat nimic. Ma bucur sa aflu ca te-ai apucat de sala, sper sa te tii, stii si tu ca sportul ajuta f mult in cazul depresiei. De asemenea,  ma bucur ca ai gasit un psiholog care are rabdare cu tine. Despre perfectionism, ce sa zic, te poate purta in varf, dar daca nu-l controlezi, te poate duce in iad, pe laga faptul  ca te impiedica sa profiti de anumite oportunitati care-ti apar in cale,  iti poate amplifica depresia si anxietatea, pt ca niciodata nu te vei considera destul de buna pt a face ceva, te vei autosabota si nu vei da ce e mai  bun din tine si/sau le vei da prilejul altora mai  putin haraziti sau bine pregatiti, insa siguri pe ei, sa ti-o ia înainte.

In privinta băuturii nu te cert si nu iti dau sfaturi, sper ca vei renunta singura la ea atunci cand vei realiza ca "beneficiile" pe care ti le aduce sunt prea putine in comparatie cu raul pe care ti-l face.

Sa ne citim cu bine! :)

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Nu stiu daca s-a intrebat cineva ce mai face Infinie Tristesse, dar nu e nimic, voi spune eu

 

Adal, mi-am adus aminte de tine: am inceput semestrul fara sa mai beau vodka, nu am baut nici macar un paharel de bere cu ocazia inceperii semestrului, m-am prostit acum cateva zile. Lucrez pentru licenta si asta ma streseaza, nu stiu pe unde sa mai scot camasa uneori. Sunt prea perfectionista, daca imi permiteti pleonasmul, daca nu reusesc sa fac ceva cum imi imaginez, incep sa o iau pe araturi.

Am avut de mai multe ori impulsul sa postez ceva aici, dar ceva m-a retinut. Ma bucur sa te vad din nou, habar nu am de ce. Asa, pur si simplu.

 

Iar tu fiind perfectionista, niciodata nu o sa faci cum ai vrea, asa ca nu mai raman decat araturile. Este un fel de pedeapsa pe care ti-o administrezi singura. :)

Pana la urma este primavara si cineva trebuie sa iasa la arat.

Bafta sau succes la examene, alege-ti tu!

  • Like 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×