Sari la conținut
Forum Roportal

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

Eu am un principiu la care țin mult: sa nu fac vreo progenitura. Acesta, din punctul meu de vedere e cel mai mare act de egoism. 

  • Like 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Acum 4 ore, Cezara6 a spus:

Nu m-am prezentat la Titularizare. 

Pai de ce? Nu ne zici?

Cand bei toata ziua, se pune ca ai baut o data pe zi?:smile:

Editat de adal*
  • Like 2

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Acum 1 oră, Cezara6 a spus:

Eu am un principiu la care țin mult: sa nu fac vreo progenitura. Acesta, din punctul meu de vedere e cel mai mare act de egoism. 

Si cum te-ai gandit sa eviti catastrofa asta?:smile:

  • Like 3

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

By the way ... cu ce te racoresti sau in ce-ti ineci zilnic amarul de 3 ori si de unde ai bani pentru alcool,  daca de cartofi n-ai???

Te invat sa-i obtii chiar si pe un balcon daca vrei sa ai mereu cartofi noi.  Doar la cerere.     

  • Like 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Mai am pensie, Olga, bucuria tine pana în octombrie. Luna asta am primit 1700 de lei. Nah... 

  • Like 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Acum am fost iar și mi-am luat un litru de bere ca nu ma lua somnul deloc. Am băut 500 de ml de lichior și juma de litru de bere degeaba. Nici nu m--am amețit, somnul o iluzie... 

Și știi de ce? Ça m-a durut ca naiba mesajul tău. Ai și tu dreptate în felul tau

... 

Dar nu știi ce înseamnă să nu mai vrei sa te trezești de rusine. De rușine pentru ca decizi sa continui sa exiști... 

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Acum 1 oră, adal* a spus:

Si cum te-ai gandit sa eviti catastrofa asta?:smile:

Eh... Adal, sa știi ca nici nu aveam de gând sa ma titularizez pe educație sexuala. 

REGULA NR 1? 

EVITI Bărbații, ca să nu zic toți oamenii. 

Da, e adevărat ca la 2 și ceva când ieși pe strada într-un cartier limitrof e riscant ca naiba, dar dacă vezi ca gândurile sinucigașe nu te lasă în pace și vocea nebuniei și a beției îți dictează sa cumperi bere, faci cum îți spune Vocea... De te nenorocește vreun bețiv agresiv și violator, recurgi la alt plan. 

Dar uite ca nu s-a întâmplat nimic... 

Doar o necunoscuta amica care era cu petul de Timișoreana de la blocul alăturat ce înjura de sfintisori și Dumnezei... 

  • Like 2

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Acum se pare ca ma apuca beția... Și știți ce am eu chef? Sa citesc o carte... Blestemul blestemului, am zis ca nu mai citesc niciodată o carte...Am zis ca ma voi comporta ca ultimul prost nebun care n-a făcut toată viata decât sa păzească curcile în fundul curții.. 

Și acum ce vreau sa fac? Sa îmi bag cuțitul în rana pe care am pus sare citind o carte... Ma iau toți diavolii știind ca vreau sa citesc Flaubert... Răposatul care a picat la titularizare, nu altul. De ce asta? Ça sa sufăr și sa îmi fie rușine... Hahaha. 

Ca de n-aș fi citit vreodată vreo opera de a sa, nu mi-ar fi fost... Dar nu are rost, mai bine beau, gandindu-ma ca nivelul inteligentei mele e undeva la cel pe care îl aveau Bouvard et Pécuchet. 

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Da, bun... M-am autosabotat și voi continua sa o fac. De ce? Pentru ca de m-aș fi dus la examen și as fi luat o nota de trecere, purtandu-mi în continuare tâmpită de inteligenta emoțională extrem de scăzută, m-aș fi împotmolit rău de tot la examenul psihologic de la începutul anului școlar. Dacă as fi fost și la tâmpenia aia de examen la fel de negativista ca acum, l-aș fi picat. Dacă l-aș fi picat, ar fi existat întrebări de cum am întrat eu în învățământ. Cum de am obținut avizul în aprilie. Cum? Mita nu am dat, dimpotrivă, trebuia sa mai achit 50 de lei pt evaluarea psihiatrică, dar atunci nu-i aveam... Cum de l-am luat? Din complezenta acelor oameni. Dar bine, psihijatra de acolo mi-a spus de la o posta ca am probleme emoționale pe care trebuie sa le rezolv la psiholog. 

Și mi-a fost groaza de fals în declarații, de pârnaie... Parca ar mai exista diferențe între ospiciu și pârnaie... Dar în fine. Da, m-a luat groaza la acel gând și am paralizat de frica cu 2 zile înainte de titularizare. 

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Viitorul meu? Ori la nebuni pentru tot restul vieții, ori sa trăiesc ca în parazit singura, dar asta nu va mai tine mai mult de un an, ori sa ma calugaresc, ori sa ma autodistrug...

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×