Sari la conținut
Forum Roportal

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

La 11.05.2016 la 23:08, adal* a spus:

Doamne fereste! Sper ca infinitezimala sa nu ajunga profesoara. Vai de copiii aia care o vor avea profa.

Poate sa ajunga ce vrea ea, si degustatoare de votka, dar nu profesoara. :)

In primul rand ea ar trebui sa se gandeasca la asta, dar nu, ea este invidioasa pe aia care vor putea sa terorizeze copiii si si ea nu.

Ia uite ca nici nu o sa ajung. De o săptămână beau de 3 ori pe zi. 

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
5 minutes ago, Cezara6 said:

Ia uite ca nici nu o sa ajung. De o săptămână beau de 3 ori pe zi. 

 

4 minutes ago, Cezara6 said:

De ce beau ? Pentru ca mi-am distrus viata, acum rămâne doar sa ma distrug fizic. 

 

3 minutes ago, Cezara6 said:

M-am autoizolat serios. Singurul contact cu oamenii e când cumpăr bautură. 

Bea și tu doar o dată pe zi. Și după aia, să încerci s-o mai rărești. 

Hai, că încă nu ți-ai distrus-o. Dar stă în mâna ta. 

Fugi și interacționează cu oamenii! Să fie ea a dreakului de beutură! 

 

  • Like 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Acum 1 oră, Cezara6 a spus:

Nu m-am prezentat la Titularizare. 

Precis NIMIC nu te-a costat educatia ta SUPERIOARA de aceea esti asa de indiferenta fata de orice pe lumea asta!!! 

Daca totul era pe bani extrem de multi, poate stiai sa respecti si tu ceva in loc sa-ti bati joc de tine si de cei care te-au bagat in Universitati, ca au crezut in tine. 

Le-ai dat o lectie si lor de neuitat si de acum vor verifica mai atent in cine investesc si la cea mai mica abatere sa fie eliminati si obligati sa ramburseze altfel puscaria le mananca, precum in toate cazurile de frauda si abuz de incredere!!!   

Trebuia sa mergi la facut curatenie doar la cucoane si de acolo sa te ridici, cum fac alte romance care au terminat totusi ceva acolo dar aici nu-i valabil daca nu studiaza local!!! 

Costa "o mana si un picior" si absolul NIMENI nu da 1 cent pentru educatia nimanui ca la o adica se lasa de tot ca asa vrea, ca tine iar banii sint pierduti fara rost. 

Merg sa spele wc-urile si baile ca-s cautate separat aceste servitoare decat de spalat vasele in bucatarie.  Am aflat si eu din intamplare recent in curtea bisericii la un pic-nic, disperat cautau de lucru dar la mine nu voiau sa vina sa curete, numai la celibatari dupa petreceri ... ce de pretentii au doamnele doctoare din romania, ca sint tratate extrem de bine de petrecareti in piscinele infinite.  Mi-au zis ca eu nu pot sa inteleg ce-i viata si alte fraze locale de unde au venit. 

Unele au masina si se cred Gagarin, sint din Canada coborati sa nu moara de foame, ca acolo au semnata acte de immigrare inca din Romania cand erau la interview ca deloc nu vor sa devina doctori, iar domnii doctori devin soferi pe TIR ca acolo se castiga bani dar numai in Amerika adica State, nu in UK sau Canada.  In Canada unicul job unde sint angajati este sa arunce reclamele in curtile oamenilor, vara-iarna si ceva mizerie de adunat de prin restaurante iar plata, o farfurie de resturi!!!

Voiam sa-ti readuc si eu aminte ca-ti bati joc de norocul tau cu care nu te vei mai intalni, dar fiind adult ramane la discretia ta ce faci cu viata ta.  Dac-ai citit ca si Marele Ilie Nastase a trimis pe fii-sa adoptata la produs, la prostitutie ca sa aibe bani, a adoptat-o doar sa arete el bine in fata lumii ca este caritabil, dar este un Jeg si nimic mai mult.   

Ar merita sa i se retraga niste decoratii ca nu le merita din cele cu care a fost incoronat cand a ajuns inapoi in Romania sa manance banii statului.

Ar trebui si asta sa-ti dea de gandit ca viata este o realitate, nu un vis, pana nu esti in bratele lui Eminescu sau Toto Cutugno!!!  

  • Like 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Olga, știi ? Îmi permit sa beau, doar atât. E mai ieftina o bere decât un kg de cartofi. Ca de mâncat nu știu de când nu am mai mâncat ceva serios. 

E una sa ai taxa de facultate plătită, alta sa nu ai ce manca. Pai bun, tu zici ca ar fi trebuit sa ma descurc singura de mult timp. Ar fi trebuit, dar vrei tu sa trăiești 9 singura zi în pielea mea? Dacă s-ar putea și ai accepta, te asigur eu ca ai ruga toate divinitate sa nu se mai repete experienta. 

Eu am avut dintotdeauna o imposibilitate de adaptare. Ia tu viata mea, sa zicem ca e aprilie, treci testul psihologic doar din complezenta, învață pentru titularizare, prezintă-te la examen și îndura viata ca în iad. Dormi la 3-4 dimineața, du-te si preda lla o școală la peste 40 de km făcând naveta cu autobuzul zilnic, stai câteva ore cu meșterii iadului, vino acasă, corectează teste, fa planuri de lecție, asigură-te ca ai celle necesare vieții, plătește chiria, pune-te sa dormi văzând ca nu adormi, asta cu un fond de anxietate, teroare sociala, depresie care te face muribund, apt social doar printr-o sfortare Incredibila și pentru puțin timp. 

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Ce sa îți spun ție? Tu ți-ai ales viata aia, tu ai ales sa trăiești sa îți ajuți copii cu sume incredibile de mari pentru facultate. Acolo în SUA bănuiesc ca nefericiții de copii lucrează part-Time de la 12 ani. 

Eu ce sa fac? Aia e. Oriunde exista nedreptate și lăcomia omului, bineînțeles acolo unde sălășluiește cu unul mai mult de un individ 

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×