Sari la conținut
Forum Roportal

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

Accident cu trenul de Cluj-Galați... Se intampla multe. 

IMG_20210718_131954.jpg

Editat de Jadisilyavaitnefleurdelys
  • Like 2

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Shaken I rise
from the ashes of my Self
I am Alive
Despite all the storms that have run by
Despite all the storms that have run by
Fragrant as a Rose is the Dawn before my eyes
Mother, let me live to see the day go by
Save me from myself, for I will sacrifice
Anything and Everything, to feel Him one more time
Incarnated, and mine.
Incarnated, and mine.
  • Like 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
La 18.07.2021 la 13:19, adal* a spus:

Cred ca i-a parut rau si s-a simtit jenat, ca nu a avut el primul, aceasta initiativa. Pare un explorator, lasa-l pe el sa aiba initiativa. Ai si tu rabdare.:smile:

Intr-adevăr, a fost o situație penibilă, l-am pus și pe el într-o circumstanță urâtă. Încerc să uit, dar din păcate am memoria foarte bună când e vorba de astfel de chestii.

Vreau să mă pun la o ,,dietă filosofică:'' Să mai termin cu apelurile telefonice,cu plimbatul aiurea prin oraș, cu cheltuielile excesive, cu fumatul, cu băutul unei beri care mi se urcă la cap și mă determină să mă comport stupid, instinctual, nebunește, machiavellic șamd. Vreau să citesc și să scriu. Nu mă mai afectează că măine se susține examenul de titularizare și eu nu voi fi prezentă. Asta a fost, aici nu a mai ținut de mine, ci de vechiul diagnostic de schizofrenie care din mai mi s-a schimbat în borderline. Poate la anul voi reuși...Cred că mă voi stabiliza într-o bună zi. Așa cred eu. Am și sprijin. Ar exista oameni care ar suferi enorm dacă aș face neghiobia cea mai mare. Nu! Lupt in primul rând pentru mine, în al doilea rând pentru cei care mă ajută. Zile nefaste, clar, o să fie. Asta mi se pare sigur. Momente, dacă nu zile, bune, vor fim de asemeneam și asta mi se pare sigur. Aproape, tot sunt puțin pesimistă. Dar, răzbim noi cumva la lumină! 

  • Like 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Prefer să mă autodenunț în cuvinte puține, consecvente, rectilinii, însă cu un impact aproape deloc dur asupra cititorului. 

De ce procedez eu astfel?  O altă întrebare este de ce mi-am însușit eu-eul acesta? De ce eu? 

M-am așezat pe pământul unde străbunii noștri și-au făcut nevoile, iar cu o vădită nemulțumire de sine mi-am spus: Nu mai scriu, nu mai scriu! 

N-am făcut nimic altceva decât să redau întrebările unui om suferind de sedea de absolut . Un Tantal...M-am dezis într-un final, nu voi continua să scriu despre egocentrismul meu, nici despre amănuntele vieții mele, ci voi scrie despre lupta pentru dobândirea păcii. 

  • Like 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×