Sari la conținut
Forum Roportal

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

Mêlany, scuza-ma, nu ma simt deloc bine. Sunt artagoasa. Nu e ok sa v.'b perioada asta, trebuie sa îmi lipesc bucățelele sufletului care mi-au fost făcute țăndări.. 

Editat de Cezara6
  • Like 2

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Vreți sa știți ce e aia depresie?  Ma abțin sa nu fac o trasnaie sa nu ajung pe la Socola...dar de fapt, ma mai gândesc. 

Am viata stupid de tâmpită, și nu mi-am mai făcut-"o eu în ultimul timp atât de tâmpită. 

Să nu vă prind ca îmi urați nu știu ce fericit. 

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Nu mai lupt. Contra niciunei mizerii din viata asta. Ma găsiți la vreun pavilion pt femei la fără clanță. 

 

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Incinerare

Ard aprig vapai de dorința și speranta
In celula unde gândul mi-a rămas captiv
Fortăreață a sufletului ce tresalta eruptiv
La orice adiere de frica și nesiguranță. 

Sunt prins, as fugi, dar pentru ce s-o fac?
Tristețea mi-o reneg, dar eu sunt tot pribeag
Să stau în flăcări, incinerarea  este leac,
Pentru remuscarile unui veșnic apatrid chinuit, uitat, sărac.

Incinerare de iluzii, de himere compulsive,
Viața nu e decât cuptor pentru ideile convulsive,
Ca m-am născut cu glas subversiv pe care l-am slăbit,
Văzând cum din mulțime nedreptățile s-au răspândit.

De gânduri schilodit, de spaime incaruntit, 
Ma prefac ca acest autodafé are sorginte
In ungherele creierului meu de zori smintit 
Arde cenușa cenușei trupului meu neclintit, 
Ma prefac ca ma sting... 


 

  • Like 5

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Acum 4 ore, Cezara6 a spus:

Vreți sa știți ce e aia depresie?  Ma abțin sa nu fac o trasnaie sa nu ajung pe la Socola...dar de fapt, ma mai gândesc. 

Am viata stupid de tâmpită, și nu mi-am mai făcut-"o eu în ultimul timp atât de tâmpită.    Să nu vă prind ca îmi urați nu știu ce fericit. 

Sa fie doar piele de gasca pe mine daca am mai intalnit fiinta ca tine!!! 

Depresia este o conditie care apare din cauza unei alte conditii.   Am fost foarte jos cu moralul cand a murit mama si mai mult m-a provocat LEGEA locala, ca: in caz ca cineva moare in casa, nu in spital, impuscat pe drumul mare, spanzurat, drogat intr-un Canyon doar oasele se mai gasesc pentru analize forensice, etc., este considerat CRIMA :surrender: 

Am fost suspecta, in arest in casa cu doi guardieni armati, o femeie si un barbat, pana Legistul n-a dat diagnozarea ca arterele au fost astupate aproape 100% desi se pregatea pentru operatie Marti, a murit Vineri.   Toate rezultatele de sange si ce mai sint necesare au fost la vedere cand am chemat ajutor, dar pentru ca avea si vanatai pe corp, eram suspecta fiind cea mai aproape in grad de rudenie cu ea.   

Avea defapt Colon Cancer pentru care era programat si-i era frica de operatie ca nu se va trezi, in San Diego, California.   Doar se atingea de on obiect si deja se vinetea pe un loc mare si nu mai trecea.   Doctorii stiau dar dadeau din umeri.   In acele 8-10 ore cand asteptam raspunsul de la LEGAL Departament au mai chemat un psicholog si un planificator de inmormantare ca NU eram pregatita pentru asta!!!   Le-am spus, dar daca eram pregatita nu eram mai suspiciosasa???

M-a lucrat acea jumata zi pentru o vreme buna, dar am aruncat in spate intr-o zi totul, ca nici de doliu nu mai aveam nevoie si nici de plansete sau tristete  si am hotarat ca nu ma intereseaza aceste scenarii mortale ca este parte din viata. 

Fara medicamente sau sedinte, altele, fiul intr-o zi m-a intrebat, acum ca bunica nu mai e cu noi, voi avea timp mai mult de ei???   Mi-au dat timp sa petrec cu ea dar si ei sint aici si au nevoie de multe.   Au dus lipsa mea ... fara sa-mi dau seama ce am facut, credeam ca sintem o familie.   Eram, dar timpul era impartit inegal.  

Acum cand eu vreau sa-i vad, n-au timp de mine :meeting:    dar ne intelegem.   

Nu stiu cine a inventat urarile de sarbatori, dar cred ca altceva voia sa exprime.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×