Sari la conținut
Forum Roportal

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

Bai, fetitza...titza...

Daca tot ai ales sa suferi, nu ar strica sa dai un semn, doua. Ca eu NU TE SUN CA SA IMI INTRE CASUTA VOCALA, ma intelegi? Vreau sa stiu daca esti bine, nu ma mai ignora, ca iar fac spume si te spurc din cap pana-n picioare, iti dau eu motive sa plangi. Sau poate dormi si ai telefonul pe silent, ei, uite, e si asta o treaba. 

Inca ceva: nu te feri de mine, nu sunt sperietoare. Stii ca nu te judec. La dracu', vrei sa facem masuratori, sa vezi care din noi e mai in cacat? As castiga eu, te asigur.

  • Like 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Zâmbea deasupra mea perfuzia,
Iar eu cu jind visam la Tramadol
Din ea nu se revarsau decat cloruri de sodiu,
Si trist in vena se mai strecura puțin Tador.

Era aproape patru când piciorul mi-a zvacnit,
Politicos, a vrut sa ma salute de dimineața,
Multă vreme s-a mai chinuit, pe patul de spital fiind rastignit, 
Sa stea intins sa  nu facă vreo fapta glumeata.

Căci mi s-a supărat piciorul, si creierul deopotriva,
Tot așteptând in van, morfine la secția de  Neurochirurgie,
Ar fi voit sa plece de dinainte de nadir, dar totul era inutil. 
,, De-om ieși d'aici cu bine, nu avem nimic impotriva,
Sa faci o bahica nechibzuita orgie.'' 
Asa-mi grăia  perfuzia la ureche subtil.

 

E scrisa in spirit ludic, nu băgați in seama. Sunt la spital. 

  • Like 2

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Sunt o ființare cu al treilea ochi activat. 

Sunt chiar Demiurgul ahtiat dupa ființări comune. 

Sunt un alter ego ce in propria carapace s-a incrustat. 

Sunt Logosul descompus de știință. 

Sunt știința în zale de otel ce zace pe sine ferate. 

Sunt un om ce fumega că un horn, ce n-a avut vreodată vreo metafora poetica, nici o idee proprie filosofică ci doar...

A făcut antilirism și antifilosofie,

Dar care se iubește.

 

Editat de Cezara6
  • Like 3

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Fetita,

Renunta la Tramadol, sau Morfinel, cum il poreclisi. Renunta la el cat inca se mai poate!! Daca ma iei pe mine ca exemplu, se poate renunta si dupa 6 ani, dar nu vrei sa stii prin ce am trecut, ca sa...nu stiu. Ca sa ma simt libera. Cu droage de tipul asta ai doar iluzia libertatii. Stiu ca doare, puicușoara pufoasă. Stiu ca simti ca o iei razna de la durere. Si durerile mele sunt continue. Eu stau in casa si nu simt ca ma dezmembrez, dar cand ies din casa imi e greu sa ajung si aici, in complex, aproape. Iar cand m-au doborat durerile, am cazut. Nu m-am mai putut tine pe picioare. Si, uite, vezi, durerile astea fizice imi provoaca o indispozitie intensa ce se aduna, se aduna cu anxietatea mea, cu depresia mea severa...cu dracu' stie mai ce. Si uite-asa am ajuns la "venoasă". :))) 

Stii...macar de ti-ar prescrie un dozaj mai mare si fara nenorocirea aia de paracetamol in combinatie, care da, pe viitor iti va crea probleme. 

Dar na, ce stiu ei? Mai ai si transaminazele up, up in the air. Crezi ca paracetamolul nu o sa se razbune pe ficatelul (pardon, FICATOIUL, ca e marit) tau?

Tu ma crezi ca nu stiu exact ce sfat sa iti dau?! E okay sa mai faci cate o escapada cu dragutul tau Morfinel IMPUR (deja ma apuca dracii), e okay sa o faci, cand nu se poate si nu se mai poate...

 

  • Like 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Acum 11 ore, Melania a spus:

Fetita,

Renunta la Tramadol, sau Morfinel, cum il poreclisi. Renunta la el cat inca se mai poate!! Daca ma iei pe mine ca exemplu, se poate renunta si dupa 6 ani, dar nu vrei sa stii prin ce am trecut, ca sa...nu stiu. Ca sa ma simt libera. Cu droage de tipul asta ai doar iluzia libertatii. Stiu ca doare, puicușoara pufoasă. Stiu ca simti ca o iei razna de la durere. Si durerile mele sunt continue. Eu stau in casa si nu simt ca ma dezmembrez, dar cand ies din casa imi e greu sa ajung si aici, in complex, aproape. Iar cand m-au doborat durerile, am cazut. Nu m-am mai putut tine pe picioare. Si, uite, vezi, durerile astea fizice imi provoaca o indispozitie intensa ce se aduna, se aduna cu anxietatea mea, cu depresia mea severa...cu dracu' stie mai ce. Si uite-asa am ajuns la "venoasă". :))) 

Stii...macar de ti-ar prescrie un dozaj mai mare si fara nenorocirea aia de paracetamol in combinatie, care da, pe viitor iti va crea probleme. 

Dar na, ce stiu ei? Mai ai si transaminazele up, up in the air. Crezi ca paracetamolul nu o sa se razbune pe ficatelul (pardon, FICATOIUL, ca e marit) tau?

Tu ma crezi ca nu stiu exact ce sfat sa iti dau?! E okay sa mai faci cate o escapada cu dragutul tau Morfinel IMPUR (deja ma apuca dracii), e okay sa o faci, cand nu se poate si nu se mai poate...

 

Dacă aveam acces la toate dracoveniile de substanțe la care ai avut tu, nu mai prindeam eu 25 de ani. 

Am avut 3 comprimate prescrise de medic de Skudexa, Trama+Tador. Am luat 2....in rest, tearamentul complet costa 250 de lei. Nu am bani. Trebuie sa fac si RMN. 

  • Like 3

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×