Sari la conținut
Forum Roportal

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

Acum 23 minute, Fiero a spus:

Trimite. Apropo de accidente, duminică am pățit și eu unul, mi-a explodat un bec in sufragerie cu tot cu globul în care stătea în lustra, s-a făcut țăndări si cioburile s-au împrăștiat peste tot. Culmea e ca am ramas foarte calmă, eram singura acasa, copiii erau plecati, abia ieșisem din baie, iar geamurile erau deschise peste tot si asa, cu parul ud, m-am apucat să strâng cioburile. Si mai culmea e ca nici gripa nu s'a intors. Lustra nu se mai poate folosi.

Tu ce faci, esti bine?

Dacă foloseai becuri economice, nu explodau.

  • Like 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
La ‎26‎.‎01‎.‎2020 la 17:29, Einsamkeit a spus:

O sa-ti trimit in privat, cateva poezii scrise de mine. Si lui Stu.

Da' pune și aici o poezie scrisă de tine.

Ceva care să meargă acum.

  • Like 2

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
La 26.01.2020 la 17:29, Einsamkeit a spus:

O sa-ti trimit in privat, cateva poezii scrise de mine. Si lui Stu.

le tot astept de mi s-au lungit urechile

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
La 29.01.2020 la 20:54, gargbird a spus:

Dacă foloseai becuri economice, nu explodau.

N-aș baga mana in foc. Nu se găsesc în apropriere de mine, trebuie să merg la mama naibii sa iau.

 

Ne-o trimite ea poeziile cand are chef.

  • Like 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Buuun! Voiam sa va intreb pe dv., stimati cititori, daca nu cumva sunteti in posesia unor carti despre antropologie, transhumanism, teologie referitoare la transhumanism. Nu conteaza daca mi le trimiteti in format PDF sau copii, platesc foarte bine. Trebuie doar sa mi le prezentati, incat sa ma conving ca bineinteleti, le aveti, si imi sunt folositoare (poate folositor este un termen nepotrivit, deocamdata nici eu nu stiu planul disertatiei mele). 

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Mie imi pare rau ca nu am asemenea cărți, ti le-as trimite, în niciun caz contra cost, dar daca găsești pe Scribd o asemenea carte, sa imi spui, voi face tot posibilul sa ti-o procur.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Acum 12 minute, Fiero a spus:

Mie imi pare rau ca nu am asemenea cărți, ti le-as trimite, în niciun caz contra cost, dar daca găsești pe Scribd o asemenea carte, sa imi spui, voi face tot posibilul sa ti-o procur.

Nu Fiero, solutia este sa cumpar carti de pe Amazon, in franceza, engleza, germana, thailandeza, magalasa, numai sa fie despre aceste subiecte, asta lasandu-ma de tot de fumat. Aproape reusisem. 

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Acum 6 minute, Einsamkeit a spus:

Nu Fiero, solutia este sa cumpar carti de pe Amazon, in franceza, engleza, germana, thailandeza, magalasa, numai sa fie despre aceste subiecte, asta lasandu-ma de tot de fumat. Aproape reusisem. 

Inteleg. Sper sa reușești să te lași de tot. Eu m-am reapucat.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×