Sari la conținut
Forum Roportal

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

Ieri am fost si la nutritionist, am un regim destul de greu de tinut pentru un om care obisnuia sa manance o data pe zi, te miri ce. Acum trebuie sa fie 5 mese pe zi.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Ce faci? esti intr-o perioada mai buna, sau abia acum ai avut putin timp de scris pe forum?  Predai vreo materie la scoala, sau te-ai reorientat?

 

  • Like 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Salutare, tuturor! Inca nu predau, nici n-am de gand sa o fac pana termin masterul. Cu bursa, pensia si ce mai primesc, ma descurc. Da, stiu, imi parazitez familia si totodata parazitez si statul. Dar nu este momentul acum, asta simt. Parca viata mea de acum este o perioada de convalescenta. Da, sunt putin mai bine. Nu prea bine, dar ma descurc. Partea proasta e ca sunt dependenta de somnifere si dorm mult. Noaptea asta cu greu m-am abtinut sa nu-mi iau nenorocitul ala de soporific. Acum cateva minute am cedat tentatiei, presupun ca iar ma trezesc diseara. 

Cine se pricepe la computere?

Il mai stiti pe Tadayo? El mi-a trimis o intreaga biblioteca PDF de filosofie. Problema e ca am o legiune draceasca de virusi care se pare ca mi-a sters sau mi-a criptat 99% din cartile alea pretioase. Se poate face ceva sa le recuperez? Eu sper ca da...

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Nu vreau sa ma reorientez, cred doar ca nu am ce cauta la catedra momentan. N-as putea sa predau la 2 scoli din cine stie ce sate aflate la distante mari fata de Iasi, ca mai apoi sa ajung acasa si sa citesc zeci, chiar sute de pagini de pe o zi pe alta.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Acum 8 ore, Einsamkeit a spus:

Problema e ca am o legiune draceasca de virusi care se pare ca mi-a sters sau mi-a criptat 99% din cartile alea pretioase. Se poate face ceva sa le recuperez? Eu sper ca da...

Ti-a aparut vreun anunt sa platesti ceva ca sa-ti decripteze fisierele? Daca da, nu face prostia sa platesti, pentru ca ramai fara bani si nici nu le decripteaza.

Daca este asa nu mai ai ce sa faci, imi pare rau.

Daca nu este asa descrie mai exact ce se intampla.Poate ca sunt fisiere arhivate si tu nu ai un program instalat de genul Zip sar RAR ca sa ti le dezarhiveze.

Vezi cu 7-zip daca reusesti.

Editat de adal*
  • Like 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Ba am Zip instalat. Ideea e ca nu pot sa vad ce fisiere aveam pe computer, si cele pe care pot sa le vad, nu pot fi deschise. Nu-mi apare nimic care sa-mi zica de bani. Stiu despre ce virus vorbesti, poate nu e ala.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Sa speram ca nu este ala. Poate ai instalat vreun program care a schimbat ceva in setari. Incearca la fisierele pe care le vezi sa dai click dreapta pe ele si sa alegi : " open with" si apoi alegi Zip si vezi ce se intampla.

  • Like 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Da' i-ai zis nutritionistului ce nenorocire de antipsihotic iei?

Si pe langa acela...celelalte medicamente, dintre care cateva (aproape toate) iti dau somnolenta aia si te fac sa mananci mult. 

Eu daca nu as fi slabit nu m-as mai fi putut misca, avand in vedere ce bube mai am.

 

Iti urez succes la slabit si neaparat sa ii spui nutritionistului ce medicamente iei, mai si "incetinesc" metabolismul. Nu stiu daca le mai iei pe aceleasi, da' m-am cam crucit cand ti-am vazut "lista" la un moment dat.

 

Editat de Eurus
Continut defaimator pentru persoana mea :)
  • Like 2

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×