Sari la conținut
Forum Roportal
Cezara6

Ura impotriva umanitatii

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

Pe langa psihiatrii am un dezgust la fel de mare si mentru psihologi desi ii consider mai utili. Cum adica? Sa ajute oamenii pe bani? Ce este asta? Pai societatea pe care as vrea sa o creez ar functiona fara prostii de astea, toti oamenii ar fi generosi neconditionat, toti oamenii s-ar iubi intre ei, am trai frateste


Toti ravnesc dupa raiul descris in Biblie dar nimeni nu vrea sa traiasca in rai pe Pamant... :(( Ce sa mai zic? Doar atat, ca sunteti creatiile imaginatiei mele si sunteti la fel de chinuiti spiritual ca mine desi nu recunoasteti asta


Cat de dusmanosi puteti fi...Ati preluat din ura mea nemarginita insa voi o folositi intr-un mod distructiv iar eu am pierdut controlul asupra voastra


Nimeni nu se gandeste sa imi dea macar un mesaj...Nimic..Este incredibil cat de degenerati puteti fi. I-am trimis azi un SMS cuiva cu care mai ieseam si nici macar nu mi-a raspuns. Frumos! O sa intru iar intr-o  stare profunda de depresie

Editat de Infinie tristesse
  • Upvote 2

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Fumez_vodka 7 zile suspend.

"Atitudinea si felul in care postati pe aria asta, nu sunt permise si pe celelalte arii(regulamentul se aplica la fel ca inainte)"


P.S. Bine ca unii din voi gasiti satisfactie razand pe un topic, de o pustoaica si de problemele ei.

Ca doar e de ras, asa se rade cand e vorba despre paraplegici, despre aia cu leucemie...da-i dracu', ei nu-s sanatosi, sa ne radem de ei, zic.

Unii care in mod normal ar trebui sa stie  ce e aia empatie si de ce ar fi normal sa arate, that is.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Nimeni nu se gandeste sa imi dea macar un mesaj...Nimic..Este incredibil cat de degenerati puteti fi. I-am trimis azi un SMS cuiva cu care mai ieseam si nici macar nu mi-a raspuns. Frumos! O sa intru iar intr-o  stare profunda de depresie

 

Pentru ca nu are nimeni ce sa iti faca. Din punctul meu de vedere tu esti un copil ofticat pe viata, nu o accepti asa cum e. Si eu mai fac d-astea, in ciuda faptului ca-s mult mai batran. Nu-i nimic anormal, cu timpul or sa-ti treaca toate, rand pe rand.

 

Legat de ideea topicului, e o teorie mai veche asta, nu e nimic nou: lumea inconjuratoare exista doar pentru ca o poti percepe prin simturile tale. Daca nu ai avea niciun simt, lumea nu ar mai exista, pentru ca ce nu vezi, auzi, gusti, pipai, mirosi ... nu mai exista, pentru tine. Exista doar gandurile din capul tau, strict pe perioada pe care le gandesti si emotiile tale, strict pe perioada pe care le simti (gandurile si emotiile exista "fizic" in sensul ca biologic ele reprezinta diverse schimburi de substante din creier si schimbari de potential electric, corpul uman avand aproximativ 20 W de electricitate, conform unor estimari).

 

Nu inteleg de ce ti-ar trebui un psihiatru sau psiholog, cand cel mai bun "doctor" pentru tine esti tu insati. Trebuie sa accepti cum stau lucrurile pe lumea asta si sa faci ce poti si ce-ti convine in conditiile date, dar de multe ori va trebui sa faci si ce nu-ti convine, daca vrei sa te adaptezi mai bine, caci nimic nu e gratis, orice se plateste, intr-un fel sau altul.

Editat de S.R.
  • Upvote 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Eu as avea nevoie de niste somnifere, recunosc,  dar nu pot sa plec la medic pentru asta ca dupa nu imi mai da drumul vreo 2-3 ani din spital . Si in plus urasc tare mult psihiatrii, sunt niste oameni incomprehensivi care stiu doar sa prescrie tratamente care la inceput te fac leguma iar mai apoi te smintesc

 

Nu exista spitale. Sunt doar in imaginatia ta. In realitate nici tu nu existi in mediul coporial, esti doar o forma de constiinta existand in neant. Asadar mergi la psihiatru sa-ti dea niste pastile serioase, care nu exista nici alea. Ce ai de pierdut ?

 

There iz no spoon... 

Editat de Naeema
  • Upvote 2

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

sturlubeato, poate-ti bag un bocanc in gura..AI GRIJA!

 

deja ai inceput sa ne faci pe toti nebuni?! vezi ca daca iti permit unii, nu inseamna ca eu iti permit.

 

 

masoara-ti nasul si cuvintele ca eu nu te-am facut nebuna si nu iti inghit taranismele.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

sturlubeato, poate-ti bag un bocanc in gura..AI GRIJA!

 

deja ai inceput sa ne faci pe toti nebuni?! vezi ca daca iti permit unii, nu inseamna ca eu iti permit.

 

 

masoara-ti nasul si cuvintele ca eu nu te-am facut nebuna si nu iti inghit taranismele.

Pff,ce m-ai speriat,Ampera! Rusine sa-mi fie ,taranca ce sunt ca imi permit sa ma adresez unei intelectuale ca tine.Doamne,imi vine sa intru in pamant de rusine.Cat despre bocanci...ma gandeam ca la pretentiile tale ai si tu o cizma eleganta de piele cu toc cui,dar cum nu ai si eu am am sa gasesc intrebuintarea cuiului cand ma adresez tie.

De ce vorbiti despre nebuni aici? Ideea asta a mea o am de la 8 ani, 7 ani mai tarziu urma sa aflu chiar ca exista o doctrina filosofica care sustine asta, se cheama solipsism. Ce parere aveti? Sunt geniu, nu? Va las un link Wikipedia,doar atata am gasit mai explicit http://ro.wikipedia.org/wiki/Solipsism

Mai,asa credea si Ceausesu si am vazut cu totii cum a sfarsit:)

Editat de sturlubeata
  • Upvote 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Pentru ca nu are nimeni ce sa iti faca. Din punctul meu de vedere tu esti un copil ofticat pe viata, nu o accepti asa cum e. Si eu mai fac d-astea, in ciuda faptului ca-s mult mai batran. Nu-i nimic anormal, cu timpul or sa-ti treaca toate, rand pe rand.

 

Legat de ideea topicului, e o teorie mai veche asta, nu e nimic nou: lumea inconjuratoare exista doar pentru ca o poti percepe prin simturile tale. Daca nu ai avea niciun simt, lumea nu ar mai exista, pentru ca ce nu vezi, auzi, gusti, pipai, mirosi ... nu mai exista, pentru tine. Exista doar gandurile din capul tau, strict pe perioada pe care le gandesti si emotiile tale, strict pe perioada pe care le simti (gandurile si emotiile exista "fizic" in sensul ca biologic ele reprezinta diverse schimburi de substante din creier si schimbari de potential electric, corpul uman avand aproximativ 20 W de electricitate, conform unor estimari).

 

Nu inteleg de ce ti-ar trebui un psihiatru sau psiholog, cand cel mai bun "doctor" pentru tine esti tu insati. Trebuie sa accepti cum stau lucrurile pe lumea asta si sa faci ce poti si ce-ti convine in conditiile date, dar de multe ori va trebui sa faci si ce nu-ti convine, daca vrei sa te adaptezi mai bine, caci nimic nu e gratis, orice se plateste, intr-un fel sau altul.

Asta am spus si eu ca solipsismul nu este o teorie filosofica pe care am conceput-o eu prima data ci a aparut inca din Antichitate, promotorul ei a fost filosoful grec Gorgias iar mai apoi aceasta idee a fost dezvoltata de Descartes. Eu la 8 ani doar m-am gandit ca totul este o iluzie, atunci nu stiam ca se numeste solipsism, nu stiam reprezentanti ai acestei teorii, etc. Asadar pot spune ca am descoperit-o eu. Eu nu am nevoie de psihologi sau psihiatri dar se pare ca tot la ei ajung din cauza unor persoane nefaste din viata mea. Sa nu mai zic ca psihologul, un necunoscut, devine persoana careia ii impartasesc gandurile. Dupa asta imi este ciuda. De ce sa-i spun eu unui necunoscut care isi face meseria pe bani ce trairi interioare am? Oricum nu ii pasa, oricum ma uita cu urmatorul client. Ori eu vreau sa raman pentru totdeauna in memoria cuiva. 

Cat despre varsta asta nu schimba cu nimic situatia. Eu sunt consecventa, nu realizez sau gandesc ceva pueril indiferent de ce cred oamenii. Are Cioran o afirmatie "Ce que je sais à soixante je savais aussi bien à vingt. Quarante ans d'un long, d'un superflu travail de vérification"(Ceea ce stiu la 60 de ani stiam si la 20 de ani. 40 de ani de cercetare indelungata si inutila) Ce voia sa zica Cioran? Ca pana la o anumita varsta destul de "scazuta" poti sa acumulezi fundamentul informational dupa care mai apoi fiecare individ, pe parcursul vietii va accepta si va gasi aplicabilitate la ceea ce a invatat sau dimpotriva va rejecta ce considera el ca este inutil. Tot ce mai invata dupa "varsta prag" sunt detalii, idei inerente.

Nu exista spitale. Sunt doar in imaginatia ta. In realitate nici tu nu existi in mediul coporial, esti doar o forma de constiinta existand in neant. Asadar mergi la psihiatru sa-ti dea niste pastile serioase, care nu exista nici alea. Ce ai de pierdut ?

 

There iz no spoon... 

Da, dar am ramas captiva in lumea asta pe care am creat-o, am innebunit chiar crezand ca tot ce ma inconjoara este concret asa ca sunt obligata sa intru in jocul asta stupid al umanitatii pana voi gasi o scapare.

  • Upvote 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Sunt nevoita sa public din nou o postare caci nu am delimitat-o de un citat. E un raspuns pentru S.R.

Asta am spus si eu ca solipsismul nu este o teorie filosofica pe care am conceput-o eu prima data ci a aparut inca din Antichitate, promotorul ei a fost filosoful grec Gorgias iar mai apoi aceasta idee a fost dezvoltata de Descartes. Eu la 8 ani doar m-am gandit ca totul este o iluzie, atunci nu stiam ca se numeste solipsism, nu stiam reprezentanti ai acestei teorii, etc. Asadar pot spune ca am descoperit-o eu. Eu nu am nevoie de psihologi sau psihiatri dar se pare ca tot la ei ajung din cauza unor persoane nefaste din viata mea. Sa nu mai zic ca psihologul, un necunoscut, devine persoana careia ii impartasesc gandurile. Dupa asta imi este ciuda. De ce sa-i spun eu unui necunoscut care isi face meseria pe bani ce trairi interioare am? Oricum nu ii pasa, oricum ma uita cu urmatorul client. Ori eu vreau sa raman pentru totdeauna in memoria cuiva. 

Cat despre varsta asta nu schimba cu nimic situatia. Eu sunt consecventa, nu realizez sau gandesc ceva pueril indiferent de ce cred oamenii. Are Cioran o afirmatie "Ce que je sais à soixante je savais aussi bien à vingt. Quarante ans d'un long, d'un superflu travail de vérification"(Ceea ce stiu la 60 de ani stiam si la 20 de ani. 40 de ani de cercetare indelungata si inutila) Ce voia sa zica Cioran? Ca pana la o anumita varsta destul de "scazuta" poti sa acumulezi fundamentul informational dupa care mai apoi fiecare individ, pe parcursul vietii va accepta si va gasi aplicabilitate la ceea ce a invatat sau dimpotriva va rejecta ce considera el ca este inutil. Tot ce mai invata dupa "varsta prag" sunt detalii, idei inerente

  • Upvote 3

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×