Sari la conținut
Forum Roportal

Postări Recomandate

Eu am fost sarcastica. Artisttii sunt foarte importanti pentru progresul societatii. Functionarii, de exemplu, mi se par de un infinit de ori mai inutili

  • Upvote 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Da bine ai zis, preotii :D Preotii sa fie pusi la munca fortata si sa nu le mai arda de facut plozi

  • Upvote 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Ok, dar cum rezolvi problema enoriasilor care vor sari la gatul tau (?), care acum esti autoritate cu apucaturi dictatoriale.

Editat de Dismissive

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

 

 

Ai cateva idei bune, care ar merita discutate in teorie, ca practica oricum nu tine de noi.

Sa nu fi fost exprimari de genul ''toate gunoaiele de oameni'' si o atitudine foarte aroganta, poate incercam o discutie.

 

Oricum, e un mod prea simplist de a vedea lucrurile.

Da bine ai zis, preotii :D Preotii sa fie pusi la munca fortata si sa nu le mai arda de facut plozi

 

A. Pardon. Nu ajunsesem pana aici. Credeam ca vorbeai serios in prima postare. :lol:

Editat de Finnian

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Vorbesc foarte serios. Sunt indreptatita sa am o atitudine aroganta, doar eu am pus bazele reformei sociale. Toti oamenii sunt gunoaie, ok, hai sa nu le mai spun gunoaie ci  viermi insa unii sunt superiori in spatiul teluric. 

  • Upvote 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Pentru intocmirea reformei trebuie sa ne unim


Am devenit extrem de depresiva. Iesisem pentru cateva saptamani din starea de depresie profunda dupa ce mi-am dat seama de menirea mea de salvatoare a acestei societati decazute.Ideile mele sunt excelente, dar cine ma asculta? Oamenii se unesc doar pentru a face rau sau ceva prostesc. Daca unul inventeaza sau gandeste o prostie atunci este urmat de alti 10000. Pe mine, in schimb, nimeni nu ma baga in seama, Sa va dau exemple. Am auzit de o individa de pe Facebook, Izabella care dint-o prostie a devenit foarte cunoscuta. Dintr-o prostie, ea nu a stat nopti sa gandeasca la reforme sociale, nu a fost cuprinse de angoase existentiale, de ceea ce se poate face ca sa devenim nemuritori sau de dorinta de a convinge oamenii sa isi schimbe conduitele monstruoase. Imi este foarte greu sa scriu, imi simt mainile plumbuite. Asa...Si tipa despre care am spus a pus pe un site arhicunoscut un event privitor la ziua ei, la locatia unde si-o va organiza si alte detalii fara ca sa selecteze optiunea de privat sau cum este acolo, pentru ca doar prietenii ei sa poata vedea. Astfel, o sleahta de entitati umane au vazut anuntul, au dat like, au spus ca participa si totodata au distribuit si altor entitati umane. Entitatile alea umane, carora le-a fost distribuit fleacul asta au distribuit si ei, la randul lor, altor umanoizi. Si tot asa. Rezultatul? Celebritate,  aroganta extrema din partea ei, like-uri nenumarate, 145.000 de oameni care au zis ca participa la ziua ei si alte tampenii. Cineva imi zicea mie ca sunt aroganta...Nu este chiar aroganta, este putina mandrie, exista o oarecare diferenta, pentru ca am scris si eu ceva care daca s-ar pune in practica ar schimba radical societatea DAR care nu face nici 0,0001% din gandirea mea. Daca as avea si eu 145.000 de adepti, care cu timpul s-ar multiplica si tot s-ar multiplica am reusi schimbarea sociala, eu as scrie si celelalte propuneri si uite asa societatea se va transforma intr-o mare familie, cu oameni iubitori de aproape neconditionat, egali intr-o oarecare masura care sa isi vada fiecare de lungul nasului,mai pe scurt UMAN in adevaratul sens al cuvantului. Dar nu, eu nu voi avea niciodata atati adepti, majoritatea nici macar nu se vor chinui sa-mi citeasca postarea. Sa va dau un alt exemplu pregnant. http://jurnalul.ro/stiri/externe/o-femeie-misterioasa-face-avere-din-youtube-filmuletele-ei-bizare-au-sute-de-milioane-de-vizualizari-video-684050.htmlPoftim! A facut femeia asta o reforma scolara fie ea si succinta, "simplista", dupa cum spune un utilizator Roportal? Nu, nici macar atat. Daca as fi o carpa care isi doreste celebritate m-as reorienta cu siguranta, m-as apuca sa prezint capace de pix dar nu, eu lupt pentru societate ca sa o fac putin ca sa deschida ochii. Voi lupta pana cand imi voi da seama ca totul este in zadar. In momentul ala poate ma voi sinucide. Sau poate nu, sunt deja moarta in interior si in plus traiesc intr-o izolare fara margini. Am lehamite de injustitia asta din viata

Citeste mai mult: adev.ro/ni888j


Cine face reforma, profesorii/politicienii avizi de material?

Avem o tara - cum procedam?

O ducem la psihiatru.

Psihiatria in sine trebuie revizuita. Conform psihiatriei majoritatea oamenilor sufera de boli psihice. Mai nou am vazut ca exista o boala psihica legata de selfie-uri. Vedeti sarlatanii astia de psihiatri? Eu am reusit sa scap din ghearele lor. Cred....De 4 ani, la inceputul lunii februarie am de-a face cu ei. Si timp de 5 luni iau tratamentul ala a lor inutil pentru insanatosirea psihica dar util pentru distrugerea fizica si dupa aia renunt. Nu ma ajuta cu nimic,doar la inceput ma scapa putin de insomnie

Editat de Infinie tristesse
  • Upvote 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Eu in momentul de fata sunt la scoala, mi-am dat seama ca am venit degeaba si regret amarnic asta. Ma gandesc sa mai stau o ora-doua si dupa sa plec acasa. Stiti care e partea faina? Ca la poarta este un paznic de ala ca la puscarie, trebuie neaparat sa il caut pe dirigu' sa-i cer un bilet de voie. Plec acasa si ma pun sa dorm dupa care o sa incerc sa invat pentru un examen

  • Upvote 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Ah, gata, inteleg. Ai o varsta...

Pai n-ai de ce sa-ti faci probleme (multe). In frageda tinerete toti visam sa schimbam lumea. Dar nu stiu cum se face ca tot batranii il aduc pe Mikeymouse, ori Popey Marinarul la conducere. :) .

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×